کد خبر: ۶۷۸۸۳۶۰
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱

نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در سخنانی از زوایای پنهان جنگ ۲۰۰۸ نوار غزه و بروز اختلافات داخلی در این رژیم پرده برداشت.

اذعان اولمرت به اختلافات داخلی رژیم صهیونیستی در جنگ ۲۰۰۸ غزهبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه تخصصی مسائل اسرائیل «عکا»، ایهود اولمرت، نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی برخی زوایای پنهان جنگ این رژیم در سال ۲۰۰۸ در نوار غزه را فاش کرد.

به گزارش شبکه دو تلویزیون اسرائیل، تزیپی لیونی، رهبر حزب مخالف در رژیم صهیونیستی که سال ۲۰۰۸ وزیر خارجه این رژیم بود در اظهاراتی جنجال‌برانگیز درباره این جنگ گفت: هیچ هدف مشخصی برای عملیات نداشتیم و می‌توانستیم تنها دو هفته پس از شروع آن را به اتمام برسانیم چرا که روز‌های آخر این عملیات به هیچ وجه ضروری نبود.

اولمرت که خود در زمان جنگ ۲۰۰۸ نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بود در واکنش به سخنان لیونی ادعا کرد: اهداف راهبردی و تاکتیکی جنگ مشخص و دقیق بود و تمامی اعضای کابینه در آن زمان آن را تایید کرده بودند.

اولمرت افزود: در سومین روز جنگ، نیکلا سارکوزی، رئیس جمهور فرانسه با من تماس گرفت و گفت که با پیشنهاد آتش بسی که از سوی اسرائیل مطرح شده موافق است، این مسئله‌ مرا کاملا غافلگیر کرد چرا که من هیچ اطلاعی از این پیشنهاد نداشتم و سارکوزی به من گفت که ایهود باراک (وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۸) این مسئله را مطرح کرده است.

نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی با فاش کردن اختلافات درونی این رژیم در زمان جنگ غزه اذعان کرد: باراک بدون اینکه به من اطلاع بدهد پیشنهاد آتش بس را به تمامی طرف‌های بین المللی فرستاده بود، زیرا او از ابتدا از گسترش دامنه این عملیات و هزینه‌های تاریخی سنگینی که ممکن بود گریبانگیر اسرائیل شود، می‌ترسید.

وی ترس اصلی باراک و لیونی را هزینه سیاسی‌ای می‌دانست که به صندوق‌های رای مربوط می‌شد.

ایهود اولمرت در پایان مدعی شد تنها کسی که از زمان دقیق آغاز جنگ ۲۰۰۸ نوار غزه خبر داشت فرمانده نظامیان صهیونیست در غزه بود.

درحالی که رژیم صهیونیستی مدعی برهم زدن حضور حماس در نوار غزه بود تنها ۳ هفته پس از آغاز جنگ علیه این جنبش و ناتوانی در مقابله با حملات موشکی حماس، آتش بس یک طرفه اعلام کرد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر