کد خبر: ۶۷۸۹۰۲۷
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۰
رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

سهم ۳۵ درصدی تولید ملی در تامین لاستیک ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای/ تایر‌های وارداتی، مشمول استاندارد اجباری هستندسعادتی نژاد گفت: سهم تولید ملی در بخش لاستیک ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای، فقط به میزان ۳۰ تا ۳۵ درصد است.

داود سعادتی نژاد رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک در گفت وگو با خبرنگار  صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  اظهار کرد: همه تایر‌های وارداتی، مشمول استاندارد اجباری هستند مگر اینکه بصورت قاچاق وارد کشور شده باشند. واردکنندگان تایر باید این موضوع را بپذیرند در غیر این صورت با آن‌ها برخورد می‌شود.


بیشتر بخوانید: کاهش عرضه از سوی کارخانه‌ها، افزایش قیمت لاستیک را رقم زد 


سعادتی نژاد،  تولید و توزیع تایر در بازار را مطلوب دانست و از چالش های ایجاد شده در زمینه تامین لاستیک  وسایل نقلیه سنگین،  انتقاد کرد.

به گفته وی، لاستیک وسایل نقلیه سنگین با قیمت مصوب در پایانه اتوبوسرانی، ۳ میلیون و در بازار با قیمت ۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک بیان کرد: در تهران  نزدیک به ۵ هزار نفر در حوزه لاستیک فعالیت دارند و از این تعداد ۱۸۰۰ نفر لاستیک فروش هستند.

 سعادتی نژاد در پایان گفت: هم اکنون تولیدات داخلی در زمینه تایر، عموما مربوط به لاستیک خودرو‌های شخصی است و سهم تولید ملی در بخش لاستیک ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای که خودرو‌های مسافربری و باربری را شامل می شود، فقط به میزان ۳۰ تا ۳۵ درصد است.

انتهای پیام/

قیمت لاستیک در بازار آزاد ۷ میلیون تومان است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر