کد خبر: ۶۷۸۹۵۰۲
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
عضو شورای شهر تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رسولی گفت: ساختار ناموزون شهرداری اثربخشی مأموریت‌های ۶ گانه آن را به یک معضل تبدیل کرده است.

۹ معاونت شهرداری با ۶ مأموریت، تداخل کاری ایجاد می‌کندسید حسن رسولی نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به طرح ادغام و کاهش معاونت‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری که از سوی او طراحی شده بود، اظهار کرد: اگرچه من این طرح را طراحی کردم، اما وارد مصادیق نشدم. زیرا برای مصادیق باید شهرداری بر اساس اصول علمی و فنی سازمانی و متناسب با واقعیت محیط درون و بیرون سازمان در قالب لایحه آن را پیش‌بینی کند.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه آن چه دنبالش بودم در کلیات رأی آمده و در جزئیات هم تا حدودی هدف اصلی را خنثی کرد، گفت: یکی از اهداف اصلی کاستن از حد و اندازه شهرداری بود، حال اینکه در این کوچک سازی کدام بخش، در چه بخشی ادغام شود، به لحاظ قانونی وظیفه شورا نیست.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر به لحاظ عملیاتی هم معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری باید با استفاده از مطالعاتی که قبلا انجام داده، در نظام تقسیم کار، توزیع مسئولیت‌ها و تقسیم مأموریت‌های شهرداری، بین حوزه‌هایی که تداخل و تزاحم وجود دارد، بازنگری کرده و آن‌ها را در قالب یک مهندسی جدید سازمان یافته به صورت لایحه ارائه کند.

رسولی با بیان اینکه تمام سقف بودجه‌ای که برای درآمد و هزینه منابع مالی شهرداری در سال ۹۷ تعریف کردیم، ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بود، تصریح کرد: در حوزه سازمان شهرداری با توجه به توضیحاتی که دادم، نزدیک به ۴۰۰ درصد طی ۱۲ سال گذشته به حجم و اندازه شهرداری افزوده شده است و ما با یک سازمان حجیم، کم تحرک و ناکارآمد مواجه هستیم.


بیشتر بخوانید: ساختار شهرداری را باید اصلاح کنیم


نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: باید با استفاده از تجارت جهانی و مطالباتی که در دوره قالیباف صورت گرفته، حد و اندازه شهرداری را متناسب با ۶ مأموریت اصلی آن کوچک سازی کنیم.

رسولی با اشاره به تصویب تبصره بودجه سال ۹۷ ادامه داد: طبق این مصوبه در سال ۹۷ حداقل یکی از معاونت‌های فعلی شهرداری باید حذف شود و اینکه کدام یک از آن‌ها حذف و ادغام شود، بر اساس لایحه‌ای است که شهرداری ارائه می‌دهد و شورا آن را به بحث می‌گذارد.

وی با بیان اینکه ساختار شهرداری باید با توجه به ۶ مأموریتی که دارد، متناسب سازی شود، افزود: وقتی که شهرداری ۶ مأموریت و ۹ معاونت دارد، قطعاً تداخل‌هایی هم وجود دارد.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در حال حاضر به خاطر تعداد بالای حوزه‌های معاونت‌ها، کشمکش‌هایی در حوزه اختیارات و مسئولیت‌ها وجود دارد.

رسولی گفت: این ناموزون بودن سازمان علاوه بر سایر علت‌های بیرونی و درونی کاهنده، اثربخشی شهرداری را به یک معضل تبدیل کرده است که برای حل این معضل طرح کاهش و ادغام را مطرح کردیم که شورا در جزئیات کار دیگری را صلاح دانست و طبق آن عمل می‌شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر