اردوغان برای بررسی تحولات سوریه به مسکو می‌رود

سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد آماده‌سازی برای سفر رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه به مسکو در جریان است اما همچنان زمان دقیق این سفر مشخص نیست.

اردوغان برای بررسی تحولات سوریه به مسکو می‌رودبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از تاس، سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد آماده‌سازی برای سفر رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، به مسکو در جریان است اما اکنون زمان دقیق این سفر مشخص نیست.

دیمیتری پسکوف روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در آینده‌ای نزدیک رئیس‌جمهور ترکیه برای دیدار با همتای روس خود به روسیه سفر خواهد کرد، اما زمان دقیق این سفر تاکنون مشخص نشده است.

رسانه‌های ترکیه از جمله خبرگزاری آناتولی پیش از این از سفر برنامه‌ریزی‌شده اردوغان به روسیه در ماه ژانویه (ماه جاری) خبر داده بودند. بنا به گزارش آناتولی سران روسیه و ترکیه قرار است در دیدار مذکور درباره طیف وسیعی از مسائل مانند تحولات سوریه و قرارداد فروش سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ روسیه به ترکیه گفتگو کنند.

در اواخر ماه دسامبر ۲۰۱۸ هیئتی از مقامات ترکیه‌ای با سرپرستی وزیر دفاع و وزیر خارجه این کشور گفتگو‌هایی را با مقامات ارشد روسیه در مسکو انجام دادند.

تحولات سوریه و طرح‌ واشنگتن برای خروج نیرو‌های نظامی خود از این کشور از مهمترین محور‌های گفتگوی طرف‌های روس و ترکیه‌ای بود.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار