ترزا می: انگلیس ۲۹ مارس اتحادیه اروپا را ترک می‌کند

ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد این کشور در تاریخ ۲۹ مارس اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد.

تراز می: انگلیس ۲۹ مه اتحادیه اروپا را ترک می‌کندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس، امروز (چهارشنبه) گفت این کشور در تاریخ 29 مارس (نهم فروردین 98)  اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد.

روز گذشته منابع آگاه در دولت انگلیس اعلام کردند که رأی گیری درباره توافق برکسیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) قرار است در تاریخ ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) در پارلمان این کشور انجام شود.

ترزا می، نخست وزیر انگلیس پیشتر هشدار داد در صورتی که توافق برکسیت در پارلمان این کشور رد شود، کشور به قلمرویی با مرز‌های نامعلوم تبدیل خواهد شد. وی به ۳۱۸ رأی احتیاج دارد تا بتواند توافق برکسیت را از سد پارلمان عبور دهد. بسیاری از اقتصاددان هم درباره پیامد‌های برکسیت بدون توافق ابراز نگرانی کرده اند.

انگلیس قرار است در ماه مارس سال جاری میلادی از اتحادیه اروپا جدا شود؛ اما توافق «ترزا می» با اتحادیه اروپا باید نخست به تأیید پارلمان این کشور برسد. مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا میان لندن و بروکسل از ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ آغاز شده است. توافق برکسیت هنوز هم با مخالفت‌های زیادی در میان سیاستمداران انگلیس مواجه است.

همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در تاریخ ۲۳ ژوئن سال ۲۰۱۶ برگزار شد و نتیجه‌ی آن آینده اقتصادی و تجاری این کشور را در هاله‌ای از ابهام فرو برد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر