کد خبر: ۶۷۹۳۲۵۳
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
روایت یک مسیر/

عزالدین گفت: شبکه فاضلاب در کشور پیش از انقلاب حدود ۲ درصد بود که این رقم با پیروزی انقلاب به ۴۵ درصد رسید.

افزایش ۲۲ برابری ظرفیت شبکه فاضلاب کشور با پبروزی انقلابمرتضی عزالدین مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اهمیت توسعه شبکه فاضلاب در کشور اظهار کرد: با افزایش جمعیت و توسعه شبکه آبرسانی و به دلیل ضرورت‌های زیست محیطی و بهداشت عمومی اجرای شبکه فاضلاب و تصفیه خانه پس از انقلاب اسلامی به صورت جدی به آن پرداخته شد.

مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران افزود: اهمیت شبکه فاضلاب در جلوگیری از ورود نیترات به سفره‌های زیرزمینی و بهداشت عمومی است که وزارت نیرو و دولت را برای حفظ این منابع به سمت احداث تصفیه خانه و افزایش ظرفیت شبکه فاضلاب سوق داده است.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت شبکه فاضلاب کشور بیان کرد: شبکه فاضلاب در کشور پیش از انقلاب حدود ۲ درصد بود که این رقم با پیروزی انقلاب به ۴۵ درصد رسید.

به گفته وی؛ پیش از انقلاب اسلامی در شهر تهران ۳ تصفیه خانه محلی بود و با وجود مطالعات گسترده پیش از انقلاب اقداماتی در جهت احداث صورت نمی‌گرفت و با پیروزی انقلاب روند احداث شبکه فاضلاب در کشور سرعت گرفت.

عزالدین با اشاره به توسعه شبکه فاضلاب در تهران بیان کرد: با اقدامات صورت گرفته میزان پوشش شبکه فاضلاب در استان تهران به ۶۴ درصد رسیده است، که از برنامه در نظر گرفته شده ۲۰ درصد پیشرفت بیشتری داشتیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۵۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در دست اجراست و ۲ تصفیه خانه فیروزبهرام و شهرک غرب در پایان سال ۹۸ مورد بهره‌برداری خواهد رسید و با اجرای این پروژه‌ها حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار خواهند گرفت.

معزالدین در پایان گغت: شرکت فاضلاب استان تهران در جهت افزایش ظرفیت شبکه در حال احداث ۳ تصفیه خانه در جنوب غرب و شمال غرب تهران و مدول ۷ و ۸ در دستور کار است و در صورت واگذاری تصفیه خانه شوش به پیمان کار، این پروژه تا پایان سال احداث خواهد شد.

انتهای پیام/

میزان پوشش شبکه فاضلاب در استان تهران به ۶۴ درصد رسیده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر