کد خبر: ۶۷۹۴۰۶۹
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
دبیر جشن «صد سالگی تاسیس هنرستان موسیقی تهران»:

 احسان آقایی گفت: درجشن «صد سالگی تاسیس هنرستان موسیقی تهران» از تمبر حسین دهلوی رونمایی و سه بخش تجلیل و تقدیر خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، نشست خبری «جشن صدسالگی هنرستان موسیقی تهران» ساعت ۱۰ صبح امروز (شنبه) در سالن کنفرانس دفتر موسیقی برگزار شد.

 احسان آقایی دبیر جشن «صد سالگی تاسیس هنرستان موسیقی» با بیان اینکه ما ارکستری به نام ارکستر سمفونیک هنرستان داریم، گفت:در نظر داریم که این ارکستر اجرا‌های خوبی در آینده داشته باشد. تک نوازی و دو نوازی نیز بخش دیگری از اجرا است.

تمبر حسین دهلوی در جشن «صد سالگی هنرستان موسیقی تهران» رونمایی می شود

وی با بیان اینکه در این جشن از تمبر حسین دهلوی رونمایی خواهد شد و سه بخش تجلیل و تقدیر در جشن خواهیم داشت،گفت: از هنرجویان قدیمی، مدیران هنرستان پس از انقلاب و معلمان قدیمی تجلیل می‌کنیم.

آقایی گفت:ما مستند بلند حاوی مصاحبه‌ها و اسناد هنرستان را آماده خواهیم کرد که امیدواریم در بخش هنر و تجربه اکران شود.

دبیر جشن با بیان اینکه امیدواریم فیلمبرداری مستند ۴۰ هنرستان موسیقی به پایان برسد و پس از آن وارد مراحل تدوین شویم، بیان کرد: استودیو کارگاه در طراحی هویت بصری جشن کمک شایانی به ما کرد.

تمبر حسین دهلوی در جشن «صد سالگی هنرستان موسیقی تهران» رونمایی می شود

آقایی بیان کرد: صد سال آموزش علمی موسیقی در منطقه سابقه نداشته است از این رو باید این جشن را به دید فرصت نگاه کنیم و  کمبود بودجه در خصوص حمایت از استادان هنرستان نباید باعث برگزار نشدن جشن شود.

علی تقی پور نویسنده‌ کتاب «صد سالگی هنرستان موسیقی تهران» در ادامه با اشاره به رونمایی از اثر در جشن گفت: در این کتاب روند آموزشی هنرستان، همراه با اسناد خصوصی هنرستان بیان شده است. 

وی با بیان اینکه عملکرد، بیوگرافی مدیران، مقاله، مصاحبه با فارغ التحصیلان و اسامی تمام کارکنان و استادان هنرستان در این کتاب موجود است،گفت: از سال ۵۹ تا کنون حدود ۴۰ درصد اطلاعاتی که موجود بود را در کتاب گنجاندم و بقیه اطلاعات در جلد دوم کتاب در سال ۹۹ چاپ خواهد شد. سعی کردیم چالش‌ها و تنش‌های هنرستان با توجه به کمبود اطلاعات را بررسی کنیم چراکه اطلاعات کافی و مستند از آن در دست نیست و هر اتفاقی که در کتاب بیان شده است، با شهادت چند شاهد و به شکل مستند ذکر شده است.

تمبر حسین دهلوی در جشن «صد سالگی هنرستان موسیقی تهران» رونمایی می شود

پیمان پور مدیر هنری طرح گرافیک جشن در ادامه گفت: از مسئولان برنامه ریزی تشکر می‌کنم چرا که این جشن توجه ویژه‌ای به هویت تصویری کرده است.

محمد الله یاری مدیر کل دفتر آموزش و توسعه‌ فعالیت‌های فرهنگی هنری معاونت هنری وزارت ارشاد در خصوص امکان تبلیغ جشن از رسانه‌ ملی اظهار کرد: ما از امروز موج اصلی تبلیغات را آغاز و تلاش می‌کنیم مصاحبه‌های تفصیلی را پس از جشن در شبکه‌های مختلف سیما پخش کنیم و انجمنی را  برای پیوند هنرجویان تشکیل بدهیم.

در پایان مراسم از پوستر«جشن صدسالگی هنرستان موسیقی تهران» رونمایی شد.

گفتنی است جشن صد سالگی هنرستان موسیقی ۲۷ دی برگزار می‌شود . 

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر