کد خبر: ۶۷۹۴۹۸۹
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
عضو شورای شهر تهران مطرح کرد؛

فراهانی گفت: شرکت فاضلاب تهران در زمینی به مساحت یک هزار هکتار به انباشت لجن فاضلاب اقدام کرده و برای دفع آن کاری نمی‌کند.

خودداری آب و فاضلاب تهران برای دفع یک هزار هکتار کود انسانی در جنوب تهرانبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در یکصد و سیزدهمین شورای شهر تهران که امروز (یکشنبه 23 دی ماه) برگزار شد؛ با اشاره به انباشته شدن فاضلاب شهر تهران و با تأکید بر لزوم بهره‌برداری و دفن مناسب کود انسانی اظهار کرد: تکمیل شبکه فاضلاب یکی از اقدامات مناسب در مسیر توسعه پایدار هر شهر است، اقدامی که هرچند با تأخیر در تهران آغاز شده، اما تکمیل آن باید در دستور کار مدیریت شهری و وزارت نیرو قرار گیرد تا ما شاهد عوارض زیست محیطی ناشی از اقدام ناهماهنگ در این موضوع نباشیم.

فراهانی ادامه داد: حدود 8 سال است که شرکت فاضلاب تهران در خرمن تپه واقع در جنوب تهران در زمینی به مساحت یک هزار هکتار به دپوی لجن فاضلاب تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران اقدام کرده و برای مدیریت و دفع کود انسانی اقدام مناسبی انجام نداده است و بر اساس قانون مدیریت پسماند شهرداری را مسئول مدیریت لجن‌های فاضلاب می‌داند.

وی با بیان اینکه تداوم این اقدامات ناهماهنگ به حل مسئله مدیریت پسماند ناشی از تصفیه خانه فاضلاب کمکی نمی‌کند، گفت: ادامه این وضعیت ما را با چالش‌های ناشی از انباشت بی‌رویه لجن فاضلاب و کود انسانی دپو شده مواجه خواهد کرد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه به شهرداری تهران درباره لزوم توجه و مدیریت پسماند ناشی از تصفیه خانه فاضلاب تهران تذکر می‌دهم، تصریح کرد: امیدوارم با اقدامات موثر حناچی، شاهد توجه بیشتر شهرداری به مسائل زیست محیطی باشیم.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر