کد خبر: ۶۷۹۵۰۴۰
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶

رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: به همت گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اولین چادر کمپین ۶۰۳۰ در رفسنجان افتتاح شد.

آغاز پویش ۶۰۳۰ در رفسنجانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان؛ علی اسماعیلی ندیمی رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: ۶۰ درصد از حوادث ترافیکی منجر به جراحت یا فوت در ۳۰ کیلومتری ورودی شهر‌ها اتفاق می‌افتد، زیرا راننده به خیال اینکه به مقصد رسیده، اگر خواب آلوده است استراحت نمی‌کند و سرعت را هم زیاد می‌کند که زودتر برسد.

اسماعیلی ندیمی با بیان اینکه متاسفانه تراژدی ناگوار تصادف در ورودی شهر‌ها اتفاق می‌افتد، گفت: ما در حوادث ترافیکی و تلفات جاده‌ای وضعیت خوبی نداریم.

مسئول آموزش و پژوهش دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: پویش ۶۰۳۰ با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و سایر ارگان‌ها مثل هلال احمر، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، پلیس راه، شهرداری، بخشداری، شورا‌ها و مرکزیت مدیریت حوادث و سوانح، راهنمایی و رانندگی در حال اجراست.

نادعلی مهدی پور با بیان اینکه قرار است این کمپین به مدت ۵ روز در همه ورودی‌های شهرستان رفسنجان اجرا شود، بیان کرد: امید است در این خصوص اطلاع رسانی گسترده‌ای صورت گیرد و این پویش به تسهیلات نوروزی مرتبط شود.

وی تصریح کرد: سال‌های از دست رفته ناشی از حوادث رانندگی، غیر قابل تصور است که چه هزینه‌هایی را بر دوش خانواده‌ها و سیستم بهداشت و درمان گذاشته است و امیدواریم با اطلاع رسانی خبرنگاران، این تلفات و حوادث در این مسیر‌ها کاهش پیدا کند.
انتهای پیام/ی

طرحی برای کاهش حوادث

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر