کد خبر: ۶۷۹۵۳۱۷
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸

فرماندار شهرستان شفت گفت: ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های مهم آبرسانی روستایی این شهرستان پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، محمدرضا محسنی، فرماندار شهرستان شفت گفت: با توجه به اینکه ۷۵ درصد از جمعیت شهرستان شفت در روستا‌ها سکونت دارند، در سال‌های اخیر اعتبار‌های این شهرستان بر روی ارتقای شاخص آب آشامیدنی شهری و روستایی متمرکز شده و اعتباراتی از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های مهم آبرسانی پیش بینی شده است.

وی، با بیان اینکه طرح بزرگ آبرسانی به ۵۴ روستای شهرستان شفت در حال پیگیری است، افزود: زمین احداث تاسیسات آبرسانی این روستا‌ها در روستای بداب آماده تجهیز کارگاه است.

فرماندار شهرستان شفت، با اشاره به اینکه طرح آبرسانی به شهرک کادوس شفت با اعتباری افزون بر ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد، گفت: با افتتاح این طرح ۱۳۰ خانوار از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند.

همچنین محبعلی رنج ور، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان،  نیز با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۷۶۰ هزار نفر در ۱۷۹۰ روستای استان از آب شرب مناسب و با کیفیت برخوردار هستند، گفت: در طول ۴۰ سال عمر با برکت انقلاب اسلامی برای آبرسانی مناسب به این روستا‌ها بیش از ۲۱ هزار و ۸۰۰ کیلومتر خطوط انتقال و توزیع آب اجرا شده است.

وی افزود: منبع تامین آب شرب این روستا‌ها را ۸۲۷ دهنه چشمه و ۴۷۲ حلقه چاه اعلام کرد و افزود: برای ذخیره سازی و تامین فشار مناسب آب این روستا‌ها ۱۳۱ هزار مترمکعب مخزن زمینی و هوایی و ۵۸۸ باب ایستگاه پمپاژ نیز احداث شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: هم اینک شاخص بهره مندی روستا‌های گیلان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی ۷۶.۶ درصد است.

محبعلی رنج ور تصریح کرد: برای تامین کیفیت مناسب آب آشامیدنی روستاییان گیلان ۶۸ باب تصفیه خانه در مدار بهره برداری است و ۱۵ واحد آزمایشگاهی کار سنجش سلامت آب روستاییان را انجام می‌دهند.

 

انتهای پیام/م.ع

۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح آبرسانی روستایی شفت پیش بینی شده است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر