کد خبر: ۶۷۹۶۱۲۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱

معاون استاندار لرستان بابیان اینکه ۳۵درصد از جمعیت شهری لرستان در بافت‌های فرسوده سکونت دارند گفت: سهم استان لرستان بازسازی ۴ هزار واحد فرسوده است که می‌توانیم این سهمیه را افزایش دهیم.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، احمدمرادپور، معاون استاندار لرستان بابیان اینکه ۳۵درصد از جمعیت شهری لرستان در بافت‌های فرسوده سکونت دارند گفت: سهم استان لرستان بازسازی ۴ هزار واحد فرسوده است که می‌توانیم این سهمیه را افزایش دهیم.

 احمدمرادپور اظهار داشت: باید اعتقاد به کار جمعی داشته باشیم و تعصبات سازمانی را کنار گذاشته و همه باهم در راستای توسعه استان گام برداریم.

وی با اشاره به اینکه ۷۵۰ طرح نیمه تمام در لرستان وجود دارد که تمامی این طرح ها زمینه واگذاری به بخش خصوصی را دارند بیان کرد: طرح ساماندهی رودخانه خرم‌آباد به طول ۱۵ کیلومتر مطالعه و نقشه آن آماده اجرا است از این رو می‌توانیم این طرح را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان تصریح کرد: مطالعه بام لرستان انجام شده و مجوز‌های لازم برای ساماندهی و احداث امکانات رفاهی و سایر امکانات دیگر در این منطقه در نظر گرفته شده و این کار نیازمند واگذاری به بخش خصوصی و کمک سرمایه گذاران است.

وی با اشاره به ساخت مسکن امید در بافت‌های فرسوده افزود: سهم استان لرستان چهار هزار واحد فرسوده است که می‌توانیم این سهمیه را افزایش دهیم.

مراد پور بابیان اینکه ۳۵ درصد از جمعیت شهری استان لرستان در بافت‌های فرسوده سکونت دارند تصریح کرد: باید از این فرصت ایجادشده حداکثر استفاده را برای بازسازی بافت‌های فرسوده به کار ببریم.

وی گفت: دو هزار و ۷۰۰ محله در سطح کشور به‌عنوان بافت فرسوده شناسایی‌شده که از این تعداد ۹ محله در استان لرستان قرار دارد؛ در بحث سامان‌دهی طرح‌های گردشگری زمین در بخش‌های مختلف مانند ساماندهی آبشارها، چشمه‌های شهرستان خرم‌آباد و سایر سایت‌های گردشگری این آمادگی وجود دارد که بخش خصوصی ورود پیداکرده و بتواند در این زمینه نیز سرمایه‌گذاری کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان گفت: لرستان پتانسیل توسعه‌یافتگی در بخش‌های مختلف ازجمله گردشگری، صنایع، کشاورزی، معادن و ... را دارد که این امر نیازمند تقویت روحیه کار جمعی است.

انتهای پیام/ب

سکونت ۳۵ درصد جمعیت شهری لرستان در بافت فرسوده

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر