کد خبر: ۶۷۹۶۳۴۳
گروه : گلستان » گرگان
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
رئیس جمهور در بین مردم گنبدکاووس:

رئیس جمهور گفت: ماهواره پیام با ماهواره‌بر ساخت دانشمندان و دانشگاه امیر کبیر، به زودی در ۶۰۰ کیلومتری مدار قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان،  حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز در جریان سفر دو روزه کاروان تدبیر و امید به استان گلستان لحظاتی پیش در جمع مردم شهرستان گنبدکاووس و در استادیوم تختی اظهار کرد: ماهواره پیام به زودی توسط ماهواره‌بری که ساخت ایران است به فضا پرتاب خواهد شد.

وی تصریح کرد: ماهواره پیام به دست دانشگاهیان به ویژه دانشگاه امیرکبیر ساخته شده و در ۶۰۰ کیلومتری فضا قرار خواهد گرفت، این ماهواره می‌تواند وضع آب و هوا، کشاورزی، آب‌های سرزمینی و جنگل‌ها همه را رصد کند.

رئیس‌جمهور بیان کرد: این ماهواره در ۶۰۰ کیلومتری فضا قرار خواهد گرفت و می‌تواند در ۶ نوبت از بالای سرمان عبور می‌کند.

روحانی گفت: ما در گذشته ماهواره تحقیقاتی متعددی به فضا پرتاب کردیم، اما این ماهواره تحقیقاتی نیست بلکه عملیاتی است و برای نخستین بار ماهواره‌ای پرتاب می‌کند که روزانه همه مسائل کشور و تمام سرزمین‌ها را در اختیارمان قرار می‌دهد.

۴ هزار و ۵۱۲ شهید از شهرستان گنبدکاووس/گلستان استان اقوام و مذاهب است

رئیس جمهور ضمن قدردانی از مردم استان گلستان در مراسم استقبال از کاروان تدبیر و امید گفت: از صفا، صمیمیت و استقبال مردم و این حضور باشکوه تشکر می‌کنم همواره این مردم خوب، مخلص، ایثارگر در همه صحنه‌ها به عنوان مردمانی شجاع، مرزدار، عاشق ایران و اسلام و انقلاب بر هیچ کسی پوشیده نیست.

روحانی با بیان اینکه گلستان باید به عنوان وحدت اقوام و مذاهب نام بگیرد، تصریح کرد: گلستان استانی است که در راه دفاع از کشور، نزدیک به ۴ هزار شهید تقدیم کرد و ۵۱۲ شهید مربوط به شهرستان گنبدکاووس است.

وی ادامه داد: تقدیم شهدای شیعه و سنی نشان می‌دهد که اقوام مختلف برای دفاع از میهن ایثار و فداکاری داشته و دارند.

گلستان سرزمین تاریخ است

رئیس جمهور با بیان اینکه اینجا سرزمین تاریخ است، افزود: در این منطقه تاریخ هزاران سال قبل و حکومت آل زیار و سرزمین بزرگان، میزبان بوعلی سینا و ابوریحان که بخشی از آثار کتاب الباقیه را نویسنده تاریخی نوشته است، ثبت شده است.

روحانی افزود: شاعر بزرگ و شهیر مختومقلی فراغی در ۳۰۰ سال گذشته زمانی که در آن دیار اختلافات بسیاری وجود داشت توانست با اشعار زیبا و اعتدال‌گرایانه و با احترام خاص به اهل‌بیت (ع) و امامان؛ مردم این سرزمین و مردم در جهان اسلام را به وحدت، برادری و اخوت دعوت کند.

کسب رتبه نخست «ژنتیک»  در خاورمیانه 

وی با تاکید بر اینکه کشور ایران در زمینه «ژنتیک» در خاورمیانه رتبه نخست را کسب کرد، ابراز کرد: بر اساس آخرین آمار، کشور ایران توانست در زمینه علم ژنتیک در منطقه خاورمیانه رتبه نخست را از آن خود کند.

رئیس‌جمهور اظهار کرد: ما به دنیا ثابت کردیم که ملت ایران ملت علم و دانش است و در زمینه‌های مختلف پیشرفت خوبی داشتیم، از توطئه‌های دشمن نمی‌هراسیم ما مشکلات را پشت‌سر خواهیم گذاشت و ملت بداند از این مشکلات عبور خواهند کرد.

احداث یکصد هزار واحد مسکونی توسط وزارتخانه راه و شهرسازی

روحانی از احداث یکصد هزار واحد مسکونی توسط وزارتخانه راه و شهرسازی خبر داد و گفت: بخش مسکن یک تحرک بزرگ در صنعت مسکن است و می‌تواند بیکاری را کاهش دهد این واحد‌های مسکونی به وسیله توسعه‌گران برای مردم ساخته می‌شود.

ایجاد اشتغال پایدار در استان گلستان

وی بیان کرد: مردم غیور استان گلستان در کنار مسئولان تلاش می‌کنند تا از مشکلات عبور کنیم برای ایجاد اشتغال در این سرزمین قدم‌های مهمی برداشتیم، ولی تا نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم.

رئیس‌جمهور افزود: در پاییز امسال نسبت به پاییز سال گذشته ۶۰۰ هزار اشتغال در استان ایجاد شد، اما همچنان بر بیکاری افزوده می‌شود.

روحانی از اختصاص بودجه خاص در زمینه کشاورزی و مهارت آموزی برای افراد جویای کار در کارخانجات و بنگاه‌ها خبر داد و بیان کرد: این مهم سبب تداوم اشتغال خواهد شد.

وی با بیان اینکه در گلستان زمینه‌های فراوانی برای حرکت اقتصادی وجود دارد، ابراز کرد: در سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای این استان ثبت شده که به معنای تحرک اقتصادی در این استان است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: در این استان مرزی و استانی که می‌تواند از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری باشد باید هتل، راه‌های مناسب ساخته شود، زیرا استان گلستان معبری نیست تا مردم از این جاده عبور کنند و به زیارت ثامن الحجج (ع) مشرف شوند.

روحانی با اشاره به اینکه گلستان باید یک مقصد گردشگری شود، تاکید کرد: گردشگران باید هفته‌ها و روز‌ها در این استان بمانند گردشگری عاملی بزرگ برای ایجاد اشتغال در استان است و در سال آینده یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای بخش گردشگری قرار دادیم.

کمک به اقشار محروم با اختصاص بودجه

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران با تمام قدرت در برابر دشمنان ایستادگی می‌کند خطاب به دشمنان، گفت: شما می‌خواهید مردم ما را از غذا، دارو و تجهیزات محروم کنید ما با تمام دوستانمان در جهان و اکثر کشور‌های همسایه روابط دوستانه داریم.

ما امروز با بودجه‌ای که تقدیم مجلس کردیم به ویژه در تبصره ۱۴، تبصره ۱۸، تبصره ۱۹ و ۲۱ نخستین قدم در تبصره ۱۴ برای ادامه کمک به اقشار محروم این جامعه طراحی کردیم.

روحانی با بیان اینکه برای رفع فقر مطلق ۷ هزار میلیارد تومان برای سال آینده در تبصره ۱۴ اعتبار پیش بینی کردیم، ابراز کرد: در تبصره ۱۸ تحول در اشتغال که مهمترین مسئله امروز جوانان است ما می‌دانیم که در این مقطع حساس جوانان باید در مسیر شغل قرار بگیرند.

وی از مسئولان استان تقدیر کرد و گفت: از نظر آماری در سال جاری نرخ بیکاری نسبت به سال گذشته کاهش یافت و از ۱۱.۷ به ۱۰.۷ رسیده است.

زهکشی ۲۲ هزار هکتار تا پایان دولت یازدهم 

رئیس جمهور با بیان اینکه کشاورزی از دیگر مزیت‌های توسعه گلستان به شمار می‌رود، گفت:در سفر قبلی به مردم این استان قول دادم تا پایان دولت یازدهم ۲۲ هزار هکتار از اراضی استان زهکشی شود. از آن قولی که دادیم به جای ۲۲ هزارهکتار تاکنون ۳۴ هزار هکتار عملیات زهکشی انجام شده است و تا پایان دولت دوازدهم تلاش می‌کنیم ۵۰ هزار هکتار دیگر از اراضی استان نیز زهکشی شود. این یک حرکت بزرگ در اشتغال و درآمد مردم است. زمینی که محصولش ۵۰۰ کیلوگرم و یک تن بود الان ۲ و ۳ تن شده است.

روحانی با بیان اینکه ۳۴ هزار هکتار عملیات زهکشی در استان گلستان انجام گرفته است، افزود: تا پایان دولت دوازدهم تلاش می‌کنیم ۵۰ هزار هکتار دیگر زهکشی انجام شود و این یک حرکت بزرگ در اشتغال و درآمد مردم است.

وی درخصوص مسئله آب که یکی از مسائل مهم این استان است، گفت: در شورای اداری استان به تفصیل در این‌باره شرح خواهم داد ما از همه طرق باید استفاده کنیم تا آب آشامیدنی و بهداشتی، آب صنعتی و کشاورزی را در اختیار مردم بگذاریم تا این استان شاهد تحول باشد.

اجرایی شدن عملیات راه‌آهن اینچه‌برون به گرمسار

وی درباره برقی کردن راه‌آهن اینچه‌برون- گرمسار بیان داشت: راه آهن اینچه برون به گرمسار است که باید برقی، تجهیز و دوخطه شود و همه مراحل این کار طی شد. باید یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو یعنی بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان برای این پروژه خرج کنیم و به زودی این پروژه اجرایی و عملیاتی می‌شود. 

روحانی اضافه کرد: با راه‌اندازی این راه‌آهن ما به جای دو میلیون تن می‌توانیم حمل بار را به ۱۰ الی ۱۲ میلیون تن افزایش دهیم که تحول بزرگی در منطقه ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اینچه‌برون باید منطقه آزاد شود، ابراز کرد: ما لایحه را آماده و تحویل مجلس دادیم آن‌ها نیز تصویب کردند این لایحه مراحل نهایی را طی می‌کند که می‌تواند تحول بزرگی برای استان باشد.

تلاش دولت برای کاهش رنج مردم است

رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید روی پای خودمان بایستیم، گفت: روز‌های سخت فراوانی وجود دارد آمریکا کشتی‌رانی، بانک‌ها و نفت کشورمان را تحریم کرده ما در برابر تحریم می‌ایستیم و مقاومت می‌کنیم.

روحانی با تاکید بر اینکه تلاش دولت برای کاهش رنج مردم است، افزود: امروز روز امتحان دولت به تنهایی نیست بلکه روز امتحان همه ما است و همه باید در روز سختی کنار هم باشیم.

وی بیان کرد: دولت به عنوان نوکر و خادم مردم است اشتغال با ملت و دولت درست می‌شود و اشتغال‌زایی به تنهایی از طریق دولت امکان‌پذیر نیست.

واردات دام زنده و گوشت منجمد به کشور

روحانی اشاره‌ای هم به حادثه سقوط هواپیمای باری قرقیزستانی کرد و افزود: ما هم دام زنده و هم گوشت منجمد وارد کشور می‌کنیم. همین امروز یکی از هواپیماهای حمل گوشت دچار حادثه شد. همه این تلاش‌ها برای کم کردن رنج مردم است. امروز روز امتحان دولت به تنهایی نیست بلکه روز امتحان همه ماست. باید در روز سختی همه کنار هم قرار بگیریم، دولت هم خادم و نوکر شماست و تلاش خود را می‌کند.

وی تصریح کرد: شک و تردید نداریم که ملت ایران برابر آمریکا و هر دشمنی پیروز خواهد شد اما یک دوران پرزحمت و آزمایش و امتحان پیش روی ماست.

اضافه شدن یک هزار تخت بیمارستانی تا پایان دولت دوازدهم

رئیس‌جمهور با اشاره به عقب‌ماندگی خدمات بهداشتی در این استان گفت: ما ۲ هزار تخت بیمارستانی در این استان داریم که این کافی نیست برخی از مناطق از این نظر محروم هستند که باید تلاش بیشتری شود.

روحانی از آغاز ساخت پنج بیمارستان در استان خبر داد و افزود: چهار بیمارستان در منطقه و یک بیمارستان در گرگان ساخته خواهد شد و از استاندار، وزیر بهداشت، وزیر مسکن، سازمان برنامه و بودجه می‌خواهم تا پایان دولت ۲ هزار تخت را به ۳ هزار تخت بیمارستانی ارتقا دهند.

شناسایی و برطرف کردن ۵۲ نقطه حادثه خیز در این استان

وی درباره ایمنی جاده‌های استان نیز گفت: ۵۲ نقطه حادثه خیز در این استان وجود دارد که ایمن سازی ۲۲ نقطه شروع شده است و ۳۰ نقطه باقی می‌ماند. با اینکه ایمن سازی این ۳۰ نقطه جزو برنامه‌های این سفر نیست، اما به سازمان برنامه و بودجه دستور می‌دهم که بودجه اضافه در نظر بگیرد تا ایمن سازی این نقاط هم شروع شود.

رئیس جمهور گفت: در این سفر ۶۳ طرح و پروژه را با یک‌هزار و ۴۳۴ میلیارد تومان اعتبار برای استان گلستان تصویب کردیم که ۲۵۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه و یک‌هزار و ۲۱۰ میلیارد تومان بودجه سایر دستگاه‌های اجرایی است. مجموع اعتباراتی که برای استان در نظر گرفته شده ۲ هزار و ۸۹۴ میلیارد تومان است.

انتهای پیام/ا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
فرهنگی بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
دوشنبه ۹۷.۱۰.۱۷، مطب فوق تخصص روماتولوژی، دکتر سعید ... . برای ضربدیدگی مزمن پشت قوزک خارجی پای راست(پنجشنبه ۹۷.۰۱.۰۲)، تجویز سه قلم دارو؛
۱. اسپری هیشو. (Heeshow). ایرانی، فروش آزاد.
۲. کپسول نرم استاژل ۵۰۰ mg
۳. قرص پردنیزولون ۵۰ mg. فروش آزاد
الباقی قصه را خواننده.ای که شغل آزاد و بالتبع حقوق با نرخ روز دارد، مرقوم بفرمایند.
حالا از خودم بگویم؛ ... فرهنگی بازنشسته.ای هستم که قسمت اعظمم حقوق ۲۰۸۲۰۷۵۸ ریالی من به پرداخت اقساط الوان عمدتا قروض هزینه‌های دارو و درمان بیماری‌هایم صرف می‌شود. مبلغ دریافتی من پس از کسر اقساط ذکر شده، ۵.۷۷۷.۳۴۵ ریال می‌باشد. ۳۰ آبان ۹۶ در مرکز قلب تهران, طی عمل قلب باز از نوع "Bental Operation"، دریچه آئورت قلبم با دریچه مصنوعی، تعویض شد. اکنون هم چندماهی است که دچار رماتیسم مفصلی در سه نقطه بدن شده‌ام. از روز شنبه ۹۷.۱۰.۲۲ هم متوجه شدم که بر روی مچ دست راستم وزیکول «سیاه.زخم» ایجاد شده که به علت نداشتن ریالی وجه، هنوز نتوانسته.ام پیگیر درمانش باشم. چون از دهم هر ماه به بعد، هزینه‌های تداوم درمان و خرید داروهای مرتبط با بیماری.هایم را نمی‌توانم پرداخت کنم. مدت ۲۰ سال است که در خانه‌ای زندگی می‌کنم که دو اتاق دارد و سقف و دیوارش ترک.هایی خورده که هر شب با هراس زیر آوار ماندن، می‌خوابیم.
علی222
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
میشه پول 10-20 لیتر سوخت این ماهواره هارو بدید من یکی از قسطامو پرداخت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
درود بر جوانان نخبه و وطن دوست که زحماتی زیاد کشیده اند و دانشگاه ها .
البته یاد شهدا هم گرامی است.
دست افرادی که نوار قیچی میکنند درد نکند.
عل بزکت ال..........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
ما منتظر پرتاب ماهواره در سال 1397هستیم . تا به امید به خدا امیدی دیگر در دل مردم ایران روشن بشه و....
و انشاالله این گوشه ای از جواب تحریم ها بخصوص تحریمهای موشکی است و....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
درود بر نخبگان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
خیلی عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
فقط متاسفم برای مردم
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر