کد خبر: ۶۷۹۶۵۷۹
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
فرماندهی انتظامی شهرستان خدابنده:

فرماندهی انتظامی شهرستان خدابنده از شناسایی و دستگیری افرادی که با ایجاد گروه تلگرامی، اقدام به ترویج فساد و فحشا می‌نمودند خبر داد و گفت: انتشار تصاویرغیراخلاقی در فضای مجازی بر اساس قانون جرم بوده و پلیس فتا با افراد خاطی برخورد قضایی خواهد کرد.

عاملین ترویج فساد و فحشا در شهرستان خدابنده به دام افتادندبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان، سرهنگ دوم علی تقیلو فرماندهی انتظامی شهرستان خدابنده در تشریح این خبر گفت: طی رصد و پایش صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا شهرستان خدابنده، شخص یا اشخاص نامعلومی با ایجاد و راه‌اندازی گروهی در شبکه‌های اجتماعی تلگرام اقدام به ترویج فساد و فحشاء می‌نمایند، در همین راستا موضوع ضمن تشکیل پرونده، اقدامات جهت شناسایی عامل یا عاملین در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: با اقدامات فنی و پی جویی‌های پلیسی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد ۳ نفر به هویت‌های معلوم ساکن شهرستان خدابنده اقدام به انتشار تصاویر مستهجن در گروه می‌نمایند. با هماهنگی قضایی متهمین دستگیر شدند و ادله جرم شامل گوشی تلفن همراه کشف، به پلیس فتا شهرستان خدابنده دلالت شدند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در بازجویی‌های اولیه از متهمین منکر هرگونه بزه ارتکابی می‌شدند، ولی پس از مواجهه شدن بامستندات و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان ضمن اعتراف به بزه ارتکابی در اظهارات خود گفتند از روی کنجکاوی، افزایش اعضاء گروه و آشنا نبودن به جرائم رایانه‌ای مرتکب بزه ارتکابی شدند.


سرهنگ تقیلو با بیان اینکه برخی کاربران در فضای مجازی، به خصوص شبکه‌های اجتماعی به دنبال اشاعه فساد و فحشاء هستند به خانواده‌ها توصیه کرد: نظارت بر فعالیت سایبری فرزندان نیز مثل فضای حقیقی امری طبیعی و الزامی است که خانواده‌ها باید مراقب باشند فرزندان آن‌ها در فضای سایبر چه می‌کند و با چه کسانی دوست است.

وی با بیان اینکه ترویج فساد و فحشاء در فضای مجازی جرم بوده است، به کاربرانی که بدون محابا اقدام به انتشار مطالب غیراخلاقی می‌کنند هشدار داد و گفت: برابر ماده ۱۴ قانون جرائم رایانه‌ای، هرکس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی یا حامل‌های داده محتویات مستهجن را منتشر، توزیع یا معامله کند یا به قصد تجارت یا افساد تولید یا ذخیره یا نگهداری کند، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

فرماندهی انتظامی شهرستان خدابنده در پایان گفت: شهروندان در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک در خصوص کلاهبردار‌ها و جرائم سایبری می‌توانند آن از طریق ۱۱۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی را گزارش کنند.
 
انتهای پیام/ن
 

دستگیری عاملین  ترویج فساد و فحشا  در خدابنده

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر