کد خبر: ۶۷۹۶۷۷۴
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
سردار فرهی خبر داد؛

رئیس قرارگاه مهارت‌افزایی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح گفت: سربازان نخبه دوران خدمت سربازی خود را در شرکت‌های دانش‌بنیان سپری خواهند کرد.

امروز///بکارگیری سربازان نخبه در شرکت‌های دانش بنیانبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، نشست مشترک قرارگاه مهارت‌افزایی کارکنان وظیفه ستاد کل نیرو‌های مسلح و نمایندگان معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، وزرات صمت و وزارت ورزش و جوانان صبح دوشنبه با حضور سردار «مهدی فرحی» رئیس قرارگاه مهارت افزایی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح برگزار شد.

سردار فرحی در این نشست اظهار کرد: در جهت ارتقای بهره‌وری و به خدمت‌‌گیری سربازان نخبه، در چند ماه گذشته تفاهم‌نامه‌ای بین ستاد کل نیرو‌های مسلح و معاونت علمی و فناوری رییس جمهور منعقد شد که منشأ تحولات خوبی خواهد بود.

وی افزود: می‌خواهیم با استفاده از این طرح، از ظرفیت سربازانی که دارای استعداد و شایستگی مناسبی هستند در دستگاه‌های خصوصی و دولتی استفاده کنیم.

سردار فرحی ادامه داد: فرآیندی را با اشراف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعیین کرده‌ایم که طی آن چهارچوبی برای مشمولان افسر وظیفه مشخص شده است و این افراد می‌توانند طبق این چهارچوب، دوران خدمت سربازی خود را در شرکت‌های دانش‌بنیان سپری کنند.

رئیس قرارگاه مرکزی مهارت افزایی سربازان با بیان اینکه این طرح آزمایشی است، گفت: برای سال جاری تعداد ۵۰۰ نفر برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: یکی از طرح‌های ما برای مشمولانی است که به واسطه ارائه پروژه‌های تحقیقاتی شش ماه کسر خدمت گرفته‌اند؛ این افراد می‌توانند باقی خدمت خود را در شرکت‌های دانش بنیان تحت شیوه نامه‌ای مشخص سپری کنند. سهمیه مشخص شده برای این طرح نیز ۲۰۰ نفر در سال جاری است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر