کد خبر: ۶۸۲۹۷۳۰
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۶
امام جمعه اصفهان در دیدار وزیر راه و شهرسازی؛

امام جمعه اصفهان گفت: نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان بر لزوم شفاف سازی روابط مالی بین مهندسان و سازمان نظام مهندسی و از سویی پیمانکاران تاکید کرد.

لزوم شفاف سازی روابط مالی مهندسان و سازمان نظام مهندسیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار وزیر راه و شهرسازی ضمن تسلیت ایام فاطمیه و تبریک سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گفت: یکی از معضلاتی که این روزها باعث افزایش قیمت تمام شده مسکن شده است، هزینه هایی است که از کارفرما دریافت می شود، ولی بابت آن خدماتی ارایه نمی شود که این موضوع نوعی درآمد شبهه ناک برای دولت است.

وی افزود: دولت می خواهد کارگران را بیمه کند که اتفاق خوب وشایسته ای است، ولی سهم دولت در هزینه بیمه کارگران ساختمانی را باید از بودجه جاری بپردازد، نه این که این بار را بر گردن کسی بیندازد که می خواهد خانه بسازد، در حالی که در حال حاضر این پول را در قالب حق بیمه از کارفرما دریافت می کند.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان افزود: پیش از این بر اساس هر متر مربع یک تومان دریافت می شد، ولی به مرور زمان این مبلغ به متری 12 هزار تومان رسید و اکنون نیز این مبلغ به صورت درصدی از مالک دریافت می شود که هزینه قابل توجهی می شود.

آیت الله طباطبائی نژاد گفت: این پول در حالی گرفته می شود، که شهرداری هم جداگانه عوارض و مالیات دریافت می کند که البته آن مبالغ صرف خدمات شهر و شهروندان می شود، ولی پولی که دولت می گیرد، در قبال آن خدمات پرداخت نمی کند وهمین موضوع آن پول را شبهه ناک می کند.

آیت الله طباطبائی نژاد با بیان اینکه موضوع دیگری که در زمینه ساخت و ساز مشکل ایجاد کرده، این است که هر کسی بخواهد سرپناهی برای خود تهیه کند، باید مبلغی از آن را برای آموزش و پرورش پرداخت کند گفت: مگر آموزش و پرورش ندار است که باید بودجه آن از افرادی تامین شود که شاید حتی فرزند محصل هم ندارند؟ اگر آموزش و پرورش ندار است، باید دولت سعی کند آن را کوچک سازی کند تا هزینه ها پایین بیاید، نه این که بار اداره این وزارتخانه به بخش دیگری تحمیل شود و اینچنین ساخت و ساز را به رکود ببرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری افزود: بر اساس قانون اساسی، آموزش و پرورش باید رایگان باشد، اما متاسفانه هم در مدارس از والدین پول می گیرند، هم دولت دست به درآمدزایی های اینچنینی می زند که از نظر شرعی اشکال دارد و چون این قانون مربوط به قبل از انقلاب بوده، در شورای نگهبان هم مطرح نشده که انطباق آن با دین مبین اسلام بررسی شود.
آیت الله طباطبائی نژاد همچنین به ساختار سازمان نظام مهندسی اشکال های عمده ای وارد دانست و خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: هرچه سریعتر فکری به حال این سازمان کنید، چرا که اکنون خبرهای خوبی از سازمان نظام مهندسی به گوش نمی رسد.
امام جمعه اصفهان بر لزوم شفاف سازی روابط مالی بین مهندسان و سازمان نظام مهندسی و از سویی پیمانکاران تاکید کرد و افزود: این شفافیت می تواند هزینه های پیش بینی نشده ساخت و ساز را کاهش دهد و در نتیجه هزینه تمام شده مسکن پایین تر از این می آید.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به اتفاقات خوبی که در جاده های اصفهان افتاده است، تشکر کرد و از وزیر راه خواست تا نسبت به اصلاح جاده هایی که به جاده های مرگ در استان معروف شده اند، اهتمام جدی داشته باشد و مسیر تردد مردم را هموار سازد.

وزیر راه و شهرسازی نیز در این دیدارگفت: تمام تلاش و همت ما این است که هزینه ساخت و ساز در کشور کاهش یابد و دوباره ساخت و ساز رونق بگیرد.
محمد اسلامی با تاکید بر این که نباید مسایل استان اصفهان در هم قفل شود افزود: باید تصمیماتی که می گیریم در جهت رفاه بیشتر مردم و تسهیل امور آن ها باشد.

وی افزود: از برنامه های بنده در حوزه راه و شهرسازی این است که قوانین را برای مردم روان سازی کنیم و ساخت و ساز را از بن بست خارج کنیم. 

انتهای پیام/م 

دیدار امام جمعه اصفهان با وزیر راه وشهرسازی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر