کد خبر: ۶۸۳۱۲۶۷
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۲
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۲
کد خبر : ۶۸۳۱۲۶۷
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور :

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: ۵۴ درصد از واحد‌های مسکونی روستایی کشور نیازمند مقاوم سازی است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ، محمدرضا شاملو در حاشیه بازدید از طرح‌های هادی روستا‌های شهرستان باشت گفت:  هم اکنون بیش از ۱۵۰ هزار واحد مسکن روستایی در کشور در حال مقاوم سازی است.

وی ابراز کرد: هم اکنون طرح هادی در بیش از ۳۸ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار کشور تهیه شده است.

شاملو ادامه داد: از این تعداد روستای دارای طرح، تاکنون عملیان بهسازی روستایی در قالب طرح هادی در ۱۸ هزار روستای آن انجام شده و هم اکنون بیش از ۱۵۰ هزار واحد مسکن روستایی در کشور در حال مقاوم سازی است.

وی بیان کرد: ۲ میلیون واحد روستایی تاکنون برای مقاوم سازی از تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی بهره‌مند شده اند.

شاملو ابراز کرد: از سال ۹۴ تاکنون عملیات آسفالت و بهسازی معابر بیش از هفت هزار روستای کشور با استفاده از ۶۱ میلیون و ۵۰۰ هت.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی میزان اعتبارات برای اجرای طرح‌های عمران روستایی کشور را ۲۰ هزار میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: از این میزان تاکنون ۵۰ درصد تخصیص داده شده است.

شاملو اظهار داشت: با همکاری و مشارکت سازمان ثبت اسناد و املاک بنیاد مسکن تاکنون برای سه میلیون و ۴۵۰ هزار واحد روستایی و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر در کشور اسناد مالکیت صادر شده است.افزون بر پنج میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در کشور وجود دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: اجرای طرح‌های هادی روستا‌های شهرستان باشت نسبت به شهرستان‌های دیگر کشور کند است.

شاملو ادامه داد: روستا‌های شهرستان باشت برای اجرای طرح‌های هادی اولویت‌های خواهد شد و اعتبارات لازم اختصاص پیدا خواهد کرد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: هدف از سفر به شهرستان باشت بازدید از فعالیت‌های عمران روستایی بنیاد مسکن و ارزیابی فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته بنیاد مسکن است.

وی افزود: بازدید‌های دوره‌ای از مناطق کشور بر اساس شیوه ایی که در بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی جاری است انجام می‌شود و در پایان این بازدید‌ها یک ارزیابی کلی از اقدامات و فعالیت‌های بنیاد مسکن صورت گرفته و در نهایت با بررسی مسائل و مشکلات موجود تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۱۵ روستا در شهرستان باشت وجود دارد که تاکنون طرح هادی برای ۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار آن تهیه شده است.

حسین جنتی ابراز کرد: ۱۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار امسال به طرح‌های هادی شهرستان باشت اختصاص و جذب شد.

وی گفت: این میزان اعتبار برای اجرای ۵۰ طرح در نظر گرفته شده که میانگین پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها بیش از ۷۰ درصد است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی از طرح‌های هادی روستا‌های لیراب، تلخاب بیدک علیا و سفلی، سرابیز و چاه تلخ در شهرستان باشت بازدید کردند.
شهرستان ۲۲ هزار نفری باشت در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

انتهای پیام/غ

اجرای طرح هادی در روستا های کهگیلویه وبویراحمد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر