کد خبر: ۶۸۳۱۳۴۳
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی؛

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی از فعالیت ۳۱۷ معدن در استان آذربایجان شرقی خبرداد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،بهبودی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی در اولین جلسه حوزه معدن و فراوری مجمع تعامل توسعه استان گفت:حدود ۶۵۰ معدن دارای پروانه بهره‎برداری در استان وجود دارد که از این بین ۳۱۷ معدن فعال، ۵۷ معدن در وضعیت تعطیلی موقت و ۲۲۲ معدن نیز غیر فعال است.

وی افزود: در این مجمع عمدتا به دنبال تشکیل یک نهاد توسعه‎ای تعاملی و مشارکتی بخش خصوصی هستیم که با ادبیات برنامه‎ریزی آشنا باشد و بتواند به عملیاتی کردن ایده‎ها بپردازد.

وی افزود: در دومین سند تدبیر توسعه استان ۱۴ هسته کلیدی تعریف کردیم که یکی از آن‌ها تکمیل زنجیره ارزش صنایع معدن و نوسازی صنایع است که شناسایی این زنجیره‎ها مطالعات و سازوکار‌های خود را نیاز دارد و استمرار و نهادینه‎سازی جلسات مجمع را می‎طلبد.

بهبودی در عین حال افزود: برای دستیابی به توسعه مورد انتظار استان موانعی در محیط بین‎الملل، کشور و درون استان وجود دارد و ما باید در داخل این مفروضات حرکت کرده، تاثیرگذار باشیم و محدودیت‎ها را بر طرف کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی ابراز داشت: مجمع تعامل توسعه می‏‎تواند جایگاه نهاد‌های مدنی توسعه استان را تقویت و مطالبه و فراتر از آن گفتمان توسعه را نهادینه کند.

جواد نیکبخت رئیس مجمع تعامل توسعه استان نیز به تشریح فلسفه وجودی و اهداف مجمع پرداخت و گفت: در راستای آسیب‎شناسی تمام برنامه‎های چهار دهه بعد از انقلاب و انجام مطالعات تطبیقی با کشور‌های موفق و ناموفق در عرصه برنامه‎ریزی به ضرورت وجود این مجمع رسیدیم.

وی تصریح کرد: ما به بازتعریف توسعه پرداختیم و می‎خواهیم توسعه را از قالب صرف اقتصادی خارج و به بخش‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بیشتر توجه کنیم.

در این جلسه فعالان عرصه معدن و فراروری استان به بیان دیدگاه‎های خود در ارتباط با توسعه صنایع معدنی استان پرداختند.

انتهای پیام/ش

وجود ۶۵۰ معدن دارای پروانه بهره‎برداری در آذربایجان‎شرقی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر