کد خبر: ۶۸۳۲۵۶۸
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که ایران در خصوص روند صلح افغانستان هیچگاه بدون گفتگو با دولت افغانستان اقدامی نکرده است.

ظریف: در روند صلح افغانستان هیچگاه بدون گفتگو با دولت کابل اقدامی نکرده ایمبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که ایران در خصوص روند صلح افغانستان هیچگاه بدون گفتگو با دولت افغانستان اقدامی نکرده است.

وی اظهار داشت: «برای ما در افغانستان همواره محور این بوده که باید نتیجه کار توسط افغانی‌ها هم مدیریت و هم هدایت داده شود. به همین دلیل ما هیچگاه بدون گفتگو با دولت افغانستان اقدامی نکرده‌ایم.»

ظریف افزود: «تماس‌های این کشور با طالبان به دولت افغانستان اطلاع داده شده و تلاش‌های وزارت امور خارجه ایران برای کمک به روند صلح افغانستان، با اطلاع دولت این کشور شکل گرفته است.»

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: «ما معتقدیم که نیاز است در نهایت دولت افغاستان و همه گروه‌ها به یک راه حل صلح آمیز برسند.»

وی در عین حال در مورد تلاش‌های سایر کشورها به خصوص آمریکا در روند صلح افغانستان خاطرنشان کرد: «فکر نمی‌کنیم اقداماتی که از سوی دیگران مخصوصا ایالات متحده آمریکا دارد انجام می‌شود، بر اساس این محور (راه‌حل صلح‌آمیز و به مدیریت و هدایت دولت افغانستان) باشد.»

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر