کد خبر: ۶۸۳۴۵۳۱
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت: متهمی که چهار اصله درخت بلوط را در یکی از روستا‌های واقع در شهرستان دنا آتش زده بود به کاشت ۲۰ اصله درخت جنگلی در یک هکتار محکوم شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ،محسن جعفری نژادمدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت: در سال گذشته متخلفی در یکی از روستا‌های شهرستان دنا در منطقه حفاظت شده در تنه چهار اصله درخت بلوط آتش روشن کرده بود.

وی افزود: به منظور اعمال قانون متخلف به مراجع قضایی کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.

جعفری نژاد ضمن تشکر از تغییر نگرش دستگاه قضایی استان در تعین مجازات‌های جایگزین نقدی و حبس و تعلیق آن مجازات‌ها در راستای اقدامات محیط زیستی و اشاعه فرهنگ درخت کاری، بیان کرد: متهم به کاشت ۲۰ اصله درخت گونه جنگلی در یک هکتار از مناطق حفاظت شده بنا به تشخیص اداره کل حفاظت محیط زیست محکوم شده است.

وی عنوان کرد: این رای نیز در شعبه ۴ دادگاه تجدید نظر استان تایید شده و به قطعیت رسیده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: قطع درختان بلوط کهگیلویه و بویراحمد از سوی افراد سودجو در سال‌های اخیر یکی از چالش‌های عمده محیط زیستی و منابع طبیعی در استان بوده است.

استفاده و بهره برداری‌های بی رویه از عرصه‌های جنگلی و مرتعی یکی از معضلات و چالش‌های اساسی در افزایش خطرات زیست محیطی است و گرایش به تخریب این عرصه‌ها نگران کننده است.

کهگیلویه وبویراحمد بیش از یک میلیون و ۷۲۲ هزار هکتار عرصه جنگلی و مرتعی دارد که ۸۷۰ هزار هکتار از این میزان جنگل‌های بلوط است.

 

انتهای پیام/غ

حکم جالب قاضی برای متخلف محیط زیستی کهگیلویه وبویراحمد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر