کد خبر: ۶۸۳۴۸۰۸
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۰
رستگار در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد گفت: در حال حاضر برنامه جامعی برای صنعت فولاد نداریم.

برنامه جامعی برای فولاد نداریم/ درخواست فولاد از وزارت صمت برای تشکیل اتاق فکرحمیدرضا رستگار رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد در گفت‌وگو با خبرنگار  صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضع صنعت فولاد گفت: هم‌اکنون برنامه جامعی برای صنعت فولاد نداریم، چرا که در بخش تولید، سرمایه‌گذاری و حمایت از مصرف کننده دچار مشکلاتی هستیم و امیدواریم حمایت‌هایی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گیرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تصریح کرد: امروزه یکی از مهم‌ترین عوامل تسهیل فضای کسب و کار را می‌توان طراحی و تنظیم مناسبات مالی و اقتصادی به صورت حرفه‌ای نام برد که نیازمند تدبیر و برنامه‌ریزی جدی در این امور است و ما چاره‌ای نداریم جز آنکه از قوانین اطلاعات کافی داشته باشیم و جهت جلوگیری از مشکلات آتی چاره اندیشی کنیم.

وی گفت: از وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تشکیل اتاق فکر نامه‌ای درخواست کردیم که امیدواریم این مهم به‌زودی محقق شود، چرا که در شرایط اضطراری می‌توان از تصمیمات هیئت داوران این اتاق استفاده کرد.


بیشتر بخوانید: افزایش قیمتی برای آهن نداریم 


رستگار با بیان اینکه صنعت فولاد توانست در شرایط تحریم نقش آفرینی مناسبی در اقتصاد کشور داشته باشد، اظهار کرد: در بحث تأمین مواد اولیه و مصرفی صنعت فولاد کشور، تأمین الکترود گرافیتی را شاید بتوان مهمترین مسئله فولادسازی قلمداد کرد که خوشبختانه در شرایط تحریم توانست خوب عمل کند.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد، قیمت فولاد ۴ هزار و ۲۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده است.

رستگار گفت: باتوجه به شرایط اقتصادی در کشور، بازار آهن هم تحت تأثیر شرایط داخلی و خارجی قرار گرفته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تصریح کرد: از وزارت صنعت، معدن و تجارت تقاضا شده است که دستورالعملی برای هماهنگی تولیدکننده و صنعت فولاد به‌صورت برخط صادر کند تا این بازار بتواند منظم و صحیح به کار خود ادامه دهد.

انتهای پیام/

قیمت فولاد ۴۲۰۰ تومان اعلام شد 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر