کد خبر: ۶۸۳۵۱۱۱
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
‌استاندار هرمزگان:

‌استاندار هرمزگان گفت: هیچ‌کدام از کشتی‌ها، صیدی که انجام می‌دهند را از استان خارج نمی‌کنند و در سواحل استان تخلیه می‌شود.

هیچ کدام از کشتی ها صیدی از استان خارج نمی کنند/ بیش از ۹۰ کشتی صنعتی عموماً خارجی در اجاره ایران استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، فریدون همتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خصوص حضور کشتی‌های چینی در دریای عمان، گفت: برخی در خصوص کشتی‌های چینی از نمد کلاه می‌دوزند و اطلاعات غلط می‌دهند.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ کشتی صنعتی عموماً خارجی در اجاره ایران هستند، اظهار کرد: تخلفاتی هم در این زمینه وجود دارد که با تعریف ضوابطی مشخص اگر این موارد رعایت نشود، متخلف شناسایی‌شده و متوقف‌شان می‌کنیم.

همتی با اشاره به اینکه بر روی هر کشتی صنعتی یک ناظر برای شیلات قرارگرفته و جی‌پی‌اس بسته‌شده است، اضافه کرد: این کشتی‌ها برای صید فانوس ماهیان مجوز دارند و، چون صید فانوس ماهیان به‌تن‌هایی اقتصادی نیست، از دیگرگونه‌ها هم مجازند که در فاصله بیش از ۱۲ مایلی دریا صید کنند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه از نیرو‌های سپاه و دریابانی خواستیم که اگر کشتی‌ها زیر ۱۲ مایلی صید کنند تخلف بود و برخورد قانونی صورت بگیرد، خاطرنشان کرد: باید بررسی کنیم آیا این نوع تولید زیان دارد و هزینه و فایده‌اش به هم می‌خواند یا خیر که تصمیم گرفته شود این راه را ادامه دهند یا خیر.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴۰ مجوز کشتی صنعتی جدید برای استان هرمزگان صادر شده است، خاطرنشان کرد: از بوشهر ۲۰ کشتی صنعتی در منطقه آزاد قشم صید می‌کنند و اخیراً ۵ درخواست‌کننده از استان هرمزگان نیز درخواست خود را ارائه که به همگی مجوز داده‌ایم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه آرام‌آرام کشتی‌های خارج استانی را خارج می‌کنیم هرچند هر هرمزگانی می‌تواند به هر جای ایران برود و هر کسب و کاری می‌خواهد ایجاد کند، اضافه کرد: ۵ هزار قایق غیرمجاز و ۶۰۰ لنج غیرمجاز داریم که صید می‌کنند و به دنبال صدور مجوز برای این‌ها هستم، اما نمی‌دانم چرا این اقدامات دیده نمی‌شود.

همتی با اشاره به اینکه این کشتی‌ها که به‌غلط گفته می‌شود کشتی چینی، این‌ها در اجاره کشورمان هستند، اظهار کرد: برخی به دنبال تبلیغات هستند، با وزیر جهاد کشاورزی صحبت کردیم، از سپاه و دریابانی تشکر می‌کنم، اما جایی که کشتی‌ها مجوز دارند، نمی‌توانیم مزاحم شویم.

وی با تأکید بر اینکه هیچ‌کدام از کشتی‌ها، صیدی که انجام می‌دهند را از استان خارج نمی‌کنند و در سواحل استان تخلیه می‌شود، اظهار کرد: تمامی مصاحبه‌هایی که در این زمینه می‌شود، غلط است.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه باید نیرو تربیت کنیم و بر روی این‌ها کار شود، عنوان کرد: گلایه از برخی دستگاه‌ها دارم وقتی کسی در حوزه کاری‌شان انتقاد می‌کند، مدیران موظف هستند، پاسخ درست در اختیار خبرنگاران و مردم بگذارند تاکسی از این شرایط سوءاستفاده نکند.

همتی در پایان با بیان اینکه مدیران یا ضعیف‌اند، در این موضوع یا ملاحظاتی دارند که به‌موقع جواب نمی‌دهند، اضافه کرد: سیاست ما بر این است آرام‌آرام تا جایی که داوطلب محلی داشته باشیم، مجوز‌ها را واگذار کنیم.

انتهای پیام/ب

توضیحات استاندار هرمزگان در خصوص صید کشتی ها

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر