کد خبر: ۶۸۳۵۳۴۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۱
معاون استاندار قم عنوان کرد؛

غضنفری گفت:در هر ماه ۹ هزار تن آرد توسط پنج کارخانه آردسازی در سطح استان توزیع می‌شود که هفت هزار تن آن به صورت یارانه‌ای در اختیار نانوایی‌های دولتی قرار می‌گیرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، مهرداد غضنفری معاون استاندار قم عصر شنبه در ششمین جلسه شورای سیاستگذاری گندم، آرد و نان قم در سالن جلسه‌های معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: پیش نیاز این کار نیز طرح موضوع در کمیته فرعی است، و دبیرخانه قبل از تشکیل جلسه کارگروه اصلی مسائل را در کمیته فرعی مطرح و نتیجه و خروجی آن را به کارگروه منتقل کند.

وی با تاکید بر اینکه دبیرخانه شورای یاد شده از طرح موضوع‌هایی کارشناسی نشده در جلسه‌ها جلوگیری کند،اضافه کرد: در بیان و ادبیات نمایندگان بخش خصوصی که در جلسه‌ها حضور پیدا می‌کنند، نکته‌های غیر متعارفی می‌بینیم که گزنده است، ولی باید رعایت نزاکت و حرمت یکدیگر را داشته باشیم، و در ادبیات، کلام و رفتار به اصول اخلاقی پایبندی نشان دهیم.

در این جلسه موضوع تخصیص سهمیه آرد به واحد‌های مختلف دولتی و آزاد پز استان مطابق درخواست‌های صورت گرفته در سامانه سایر مصارف مورد بررسی قرار گرفت و بر احصا دقیق نیاز‌های استان به آرد در مصارف گوناگون صنف و صنعت و نانوایی‌ها تاکید شد.

معاون استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود یادآورشد:مدیران حوزه گندم و آرد و نان باید در راستای تامین حق و حقوق استان تلاش کنند.

به منظور شفاف سازی و کاهش تخلفات و فساد در بخش فروش آرد از ابتدای دی ماه، فروش آرد به خبازان آزاد پز، صنف و صنعت، واحد‌های نظامی و انتظامی و سایر اصنافی که از آرد آزاد استفاده می‌نمایند تنها از طریق سامانه فروش آرد سایر مصارف به نشانی Www.eflour.ir صورت می‌پذیرد.

همچنین در هر ماه ۹ هزار تن آرد توسط پنج کارخانه آردسازی در سطح استان توزیع می‌شود که هفت هزار تن آن به صورت یارانه‌ای در اختیار نانوایی‌های دولتی و ۲ هزار تن آن به صورت غیر یارانه‌ای در اختیار نانوایی‌های آزادپز قرار می‌گیرد.

درحال حاضر ۹۰۰ نانوایی در سطح استان قم است که ۶۰۳ نانوایی دولتی بوده و از آرد یارانه‌ای استفاده می‌کنند و بقیه نانوایی‌های آزاد پز هستند که تعداد کمی از آن‌ها بدون مجوز فعالیت دارند.

انتهای پیام /ح

مشکلات صنف نانوایان قم با کار کارشناسی پیگیری شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر