کد خبر: ۶۸۳۵۶۲۵
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمان، از خط کشی ۷۰۰ کیلومتر از معابر شهر کرمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  علی زنگی آبادی مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمان، با بیان این که خط کشی معابر به شکل طولی در طول خیابان و به شکل عرضی در گذرگاه‌های عابر پیاده در حال انجام است، گفت: خط کشی معابر دو نوبت در سال انجام می‌شود.

وی گفت: نوبت اول خط‌کشی در آستانه‌ی بازگشایی مدارس در ماه‌های مرداد و شهریور انجام می‌شود و نوبت دوم از بهمن ماه شروع شده و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمان، اظهارکرد: با توجه به ضرورت، سرعت گیر‌ها نیز هر دو یا سه ماه یک بار خط کشی شده و با نصب گل میخ مشخص می‌شوند.

زنگی آبادی با اشاره به اینکه نوع آسفالت و زیر سازی آن در ماندگاری خط کشی معابر تاثیر زیادی دارد؛ گفت: ریختن شن و نمک برای یخ‌زدایی معابر در زمستان باعث می‌شود رنگ خط کشی از بین برود.

زنگی آبادی از صرف چهارمیلیارد هزینه برای خط کشی معابر در سال جدید خبر داد و گفت: این میزان هزینه نسبت به سال گذشته چهار برابر شده است.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمان همچنین افزود: ورودی‌های شهر کرمان از جمله ورودی جاده جوپار، جاده زرند و ورودی جاده ماهان خط کشی شده و علاوه برآن به منظور ایجاد گذرگاه ایمن، محل تقاطع‌ها نیز خط کشی شده اند.

وی همچنین از اصلاح هندسی در سه راهی سیلو، ورودی جاده ماهان، سه راهی گلدشت و شیخ احمد کافی جنوبی خبر داد و گفت: طرح اصلاح هندسی و طرح ترافیکی آن از سوی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهیه و به کارگروه ترافیک شهرداری کرمان اعلام شده است.

زنگی آبادی با بیان این که انجام اقدامات ترافیکی در هر خیابان مستلزم تایید طرح در کارگروه ترافیک شهرداری است؛ افزود: کارشناسان این کارگروه بعد از بررسی و جمع‌بندی، طرح مذکور را به کارگروه ترافیک استان ارجاع می‌دهند و در آنجا در مورد اجرای نهایی طرح نظر داده می‌شود.

وی تصریح کرد: در نهایت طرح تایید شده، توسط سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمان اجرا می‌شود.

انتهای پیام/ی

خط کشی ورودی های شهر کرمان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر