کد خبر: ۶۸۳۵۸۰۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
مدیرکل حفاظت محیط زیست قم عنوان کرد؛

موسوی گفت:طرح سه شنبه‌های بدون خودرو که تاکنون درشهر قم به نتیجه موردانتظار نرسیده است،در دستور کار قرار گیرد و شهروندان به سمت استفاده از حمل و نقل عمومی،دوچرخه و پیاده روی تشویق شوند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، سید رضا موسوی مدیرکل حفاظت محیط زیست قم ضمن اشاره به این که سبک زندگی و نوع رفتار شهروندان تاثیر مستقیم بر روی محیط زیست دارد،گفت: اهمیت دادن به سواره امروز در شهر قم تبدیل به یک ارزش شده است و بسیاری از برنامه ریزی‌های شهری مانند ساخت جاده و پل برای کمک به این موضوع صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: باید الگوی رفت و آمد در شهر قم و سایر شهر‌های کشور تغییر کند و مردم به استفاده از وسایلی همچون دوچرخه و یا پیاده روی در گذرگاه‌های مناسب تشویق شوند تا هم محیط زیست شهری از آلودگی ناشی از تردد بیش از حد خودرو‌ها نجات یابد و هم سلامت شهروندان حفظ شود.

وی عنوان کرد: اگر تمام امکانات شهری هم برای راحتی عبور و مرور وسایل نقیله به کار گرفته شود بازهم مشکلات موجود در این بخش حل نمی‌شود، تنها عطشی برای استفاده بیشتر از خودرو‌های شخصی در میان مردم شکل می‌گیرد که علاوه بر افزایش ترافیک خیابان ها، موجب آسیب دیدن محیط زیست و تشدید آلودگی هوا می‌شود.

موسوی گفت: در همین رابطه تلاش می‌کنیم طرح سه شنبه‌های بدون خودرو که تاکنون در شهر قم به نتیجه مورد انتظار نرسیده است، در دستور کار قرار گیرد و شهروندان به سمت استفاده از حمل و نقل عمومی، دوچرخه و پیاده روی تشویق شوند.

وی افزود: حفاظت از محیط زیست شهری نیازمند آموزش همگانی است که در این رابطه رسانه‌ها و گروه‌های مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست استان قم می‌توانند نقش مهمی ایفا کنند.

انتهای پیام /ح

تفکر سواره محوری در شهر قم به محیط زیست آسیب می‌زند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر