کد خبر: ۶۸۳۶۴۹۱
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات مطرح کرد:

مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات گفت: قرار است با همکاری شرکت مخابرات ایران ظرفیت بیشتری از اینترنت به استان‌های محروم اختصاص پیدا کرده است.

پنج هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور جهت افزایش سرعت و کیفیت اینترنت احداث شدبه گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، مهرداد ترابیان مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره جزییات شروع عملیات احداث نزدیک به ۵ هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور که پیش از این وزیر ارتباطات از آن خبر داده بود، گفت: فیبرنوری زیرساخت توسعه ارتباطات به حساب می‌آید. از اینرو برای ایجاد ارتباطی با کیفیت و با سرعت بالا تعدادی از روستا‌های کشور، طرحی برای کشیدن نزدیک به ۵ هزار کیلومتر فیبرنوری برای ایجاد با ظرفیت و کیفیت بیشتر ارتباطات تدوین و به مرحله اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه تا پایان شهریور سال آینده قرار است احداث آن به پایان برسد، افزود: این پروژه که با همکاری شرکت مخابرات ایران از ماه گذشته به عنوان پایلوت در استان چهارمحال و بختیاری اجرا شده است، ظرفیت بیشتری به استان‌های محروم تری، چون فارس، کرمان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و خراسان شمالی اختصاص پیدا کرده است.

به گفته ترابیان مطابق برنامه ریزی انجام شده در استان‌های محروم، عملیات کشیدن بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلومتر و مابقی استان‌ها ۱۰۰ کیلومتر فیبرنوری اجرایی می‌شود. بنابه این گزارش، صبح دیروز (شنبه) محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در اینستاگرام از شروع علمیات احداث ۴۹۶۰ کیلومتر فیبرنوری در نقاط مختلف کشور برای افزایش کیفیت خدمات نسل سوم و چهارم در حاشیه شهر‌ها و جاده‌ها خبر داد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر