کد خبر: ۶۸۳۸۸۷۴
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

یک روانشناس گفت: کودک اغلب در مکان‌های خرید با بروز رفتار‌هایی از خود سعی می‌کنند نارضایتی خود را از موقعیت پیش‌آمده نشان دهند.

چگونه با بهانه‌گیری کودکان هنگام خرید مقابله کنیم؟

نسیم نجفی روانشناس و مشاور خانواده در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: اجبار برای همراه شدن کودکان با والدین به هنگام خرید، یکی از اتفاقات رایج پیش‌آمده برای پدر و مادرهاست و در این بین بی‌حوصلگی و بداخلاقی بچه‌ها اغلب مساله ساز شده و والدین را آزار می‌دهد.

وی با بیان اینکه کودک اغلب در مکان‌های خرید با بروز رفتار‌هایی از خود سعی می‌کنند نارضایتی خود را از موقعیت پیش‌آمده نشان دهند، افزود: بیشتر بچه‌ها در این زمان به نوعی معرکه به راه انداخته، پا به زمین کوبیده و با جیغ و داد چیزی را از والدینش می‌خواهند، این کودکان نمی‌توانند نه بشنوند و توقع دارند که به همه خواسته‌های شان برسند.

نجفی بیان کرد:اگر کودک بداند که شما با انجام این کار‌ها به او پاسخ مثبت خواهید داد، دیگر مهم نیست که چند باربه او "نه" گفته باشید؛ او آنقدر گریه می‌کند، نق می‌زند، خودش را به زمین می‌کوبد و بد اخلاقی می‌کند تا سرانجام تسلیم شده و او به هدفش برسد.


بیشتر بخوانید:بهترین راه‌های برخورد با خیال پردازی کودکان 


وی با بیان اینکه وقتی کودک از شما تقاضایی می‌کند، صبر کنید، بیندیشید و جواب را در ذهنتان تایید کنید و سپس پاسخ دهید، گفت: وقتی تصمیمتان را گرفتید، به روشنی به کودک اعلام کنید چه تصمیمی گرفته‌اید و نظرتان را تغییر ندهید، تکلیف کودک را مشخص کنید و قاطع باشید، این راه حل کمک خواهد کرد که کودک بعد از شنیدن پاسخ به خودش زحمت بحث کردن با شما را ندهد.

این روانشناس بیان کرد:یکی از روش‌ها، روش نادیده گرفتن سنجیده است، در این روش پس از اینکه به سوال کودک پاسخ دادید اجازه بحث ندهید و فقط سکوت کنید، پاسخ‌ها و واکنش‌های کودک (چرا‌ها، غر‌ها و نق زدن) را نادیده بگیرید، برای تغییر این عادت نیاز به زمان و تحمل سختی دارید.

انتهای پیام/

با بهانه‌گیری کودکان هنگام خرید چگونه برخورد کنیم؟

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر