کد خبر: ۶۸۵۵۷۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۸
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

علی سرتیپی سینماهای استقلال، آزادی، باغ کتاب، ایران، زندگی، آستارا و فرهنگ را به عنوان سرگروه‌های سینمایی در سال ۹۸ اعلام کرد.

نامزدهای اکران نوروزی مشخص شدند/ معرفی سرگروه های سینمایی در سال 98به گزارش حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، امروز بعدازظهر (سه‌شنبه، ۱۴ اسفندماه) جلسه شورای عالی اکران با حضور ابراهیم داروغه‌زاده، محمدرضا فرجی، منوچهر محمدی، سیدضیاء هاشمی، محمد قاصداشرفی، مصطفی کیایی، محسن امیریوسفی و علی سرتیپی تشکیل شد و ۱۲ فیلم سینمایی برای نمایش در ایام نوروز انتخاب شدند که از بین این تعداد فیلم، نهایتاً هفت اثر در ایام نوروز روی پرده خواهند رفت.

علی سرتیپی سخنگوی شورای عالی اکران در این باره به خبرنگار حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: فیلم‌های سینمایی غلامرضا تختی به کارگردانی بهرام توکلی، متری شیش و نیم به کارگردانی سعید روستایی، دیدن این فیلم جرم است به کارگردانی رضا زهتابچیان، زیر نظر به کارگردانی مجید صالحی، تگزاس ۲ به کارگردانی مسعود اطیابی، زندانی‌ها به کارگردانی مسعود ده‌نمکی، ایکس لارج به کارگردانی محسن توکلی، ژن خوک به کارگردانی سعید سهیلی، چهار انگشت به کارگردانی حامد محمدی، تیغ و ترمه به کارگردانی کیومرث پوراحمد، درخونگاه به کارگردانی سیاوش اسعدی و رحمان ۱۴۰۰ به کارگردانی منوچهر هادی ۱۲ فیلمی هستند که در این شورا انتخاب شده‌اند.

او تاکید کرد: نمایش فیلم‌ها در ایام نوروز سه شرط خواهد داشت؛ اول آن‌که برخی از این فیلم‌ها هنوز پروانه نمایش قطعی ندارند و در صورتی‌که بخواهند در نوروز روی پرده بروند، باید پروانه نمایش‌شان از نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تایید شود. دوم آن‌که هر دفتر پخش می‌تواند تنها یک فیلم را برای نمایش در ایام نوروز داشته باشد و سوم آن‌که از بین فیلم‌های اعلام‌شده، تنها سه اثر می‌توانند با ژانر کمدی در جدول نوروزی سینما قرار بگیرند. فیلم‌هایی که شرایط ذکرشده را داشته باشند، می‌توانند با ارائه قرارداد خود در جلسه هفته آینده شورای صنفی نمایش، اکران خود را از ۲۲ اسفندماه آغاز کنند.

علی سرتیپی همچنین درباره سرگروه‌های سینمایی در سال 98 بیان کرد: سینما‌های استقلال، آزادی، آستارا، فرهنگ، ایران، باغ کتاب و زندگی سرگروه‌های سینمایی نوروزی امسال هستند.

سخنگوی شورای عالی اکران همچنین از تصوی آیین نامه کلی اکران در جلسه امروز خبر داد و گفت: تصمیم گرفتیم جلسات شورای صنفی نمایش را به روزهای شنبه (همزمان با روز برگزاری جلسات شورای عالی اکران) تغییر دهیم؛ این اتفاق به دلیل حل اعتراض‌های احتمالی سینماگران و جلوگیری از اختلال در روند اکران فیلم های جدید در روزهای چهارشنبه گرفته شد.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر