کد خبر: ۶۸۵۷۴۶۵
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
کد خبر : ۶۸۵۷۴۶۵

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس گفت: سازمان بازرسی از استخدام غیرقانونی ۹۰ نفر در دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان پرده برداشت.

ماجرای استخدام غیرقانونی ۹۰ نفر در دانشگاه علوم پزشکی کردستان چه بود؟به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، محسن بیگلری نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس با اشاره به مطرح شدن موضوع اخراج حدود ۹۰ نفر از پرسنل دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: برای اخراج آن افراد و مشکل پیش آمده برای خانواده‌های افراد یادشده به‌جد نگران هستم، اما این نکته هم وجود دارد که در این شرایط بیکاری و گرانی سرسام‌آور اگر قرار است فرصت استخدام در کردستان به‌وجود بیاید لازم است این فرصت در شرایط برابر و به‌صورت عادلانه در اختیار همه جوانان جویای کار قرار گیرد تا افرادی که شایستگی و توانایی بیشتری در یک زمینه مشخص دارند، جذب شوند نه اینکه عده‌ای افراد به صورتی سفارشی بکارگیری شوند.

وی به موضوع استخدام‌های غیرقانونی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اشاره کرد و گفت: درست نیست مسئولان استانداری و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و حتی نماینده مجلس و یا هرکس دیگری افرادی را برای استخدام سفارش و معرفی کرده‌اند که بنده معتقدم این کار به هیچ وجه پسندیده نیست و به نوعی ظلم به جوانان کردستانی است.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علی‌رغم نگرانی‌اش برای خانواده‌های آن ۹۰ نفر از روشن شدن این موضوع بسیار خرسند است، تصریح کرد: ورود سازمان بازرسی به موضوع استخدام‌های غیرقانونی دانشگاه علوم پزشکی کردستان و بررسی این مسئله مایه خوشحالی فراوان است.

وی گفت: امیدوارم افرادی که سازمان بازرسی، استخدام آن‌ها را غیرقانونی دانسته آسیب نبینند، اما چنین استخدام‌هایی ظلم در حق عده‌ای است که از داشتن فرصت برابر برای رقابت محروم بوده‌اند و به اصطلاح پارتی نداشته‌اند.

بیگلری افزود: بنده به هیچ وجه پیگیر اخراج هیچ فردی از سر کار نبوده و نیستم، اما در عین حال باید مشخص شود ۹۰ نفری که به‌صورت غیرقانونی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان استخدام شده‌اند سفارش‌شده و وابسته چه کسانی هستند و به چه دلیل با این شیوه بکارگیری شده‌اند تا مردم بتوانند درباره آنچه روی داده قضاوت کنند.

وی خاطر نشان کرد: در شرایطی که در هر خانواده‌ای یک تا چند نفر جوان تحصیل کرده بیکار داریم اگر شرایطی برای استخدام فراهم شود باید فرصت آن به صورت مساوی در اختیار همه افراد قرار گیرد نه اینکه افرادی با رانت و سفارش بر سر کار بروند.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: بابت پیگیری استخدام‌های غیرقانونی دانشگاه علوم پزشکی استان به‌صورت ویژه از پرده‌برداری سازمان بازرسی کردستان تشکر می‌کنم و از این دستگاه نظارتی انتظار دارم به موضوع استخدام‌های غیرقانونی در همه دستگاه‌های اجرایی استان ورود کرده و هرجا از این طریق به جوانان کردستانی ظلم روا داشته شده با عاملان و آمران آن طبق مرّ قانون برخورد کند.

وی افزود: باور بنده آن است به ۹۰ نفر پرسنلی هم که به‌صورت غیرقانونی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان بکارگیری شده‌اند ظلم روا داشته شده چراکه این افراد مدتی است که به این شیوه مشغول بکار شده‌اند و اخراج آن‌ها می‌تواند مشکلاتی را دامن‌گیر آن‌ها و خانواده‌هایشان کند و البته بدیهی است که پاسخ‌گوی این افراد باید کسانی باشند که از ابتدا آن‌ها را به‌صورت سفارشی بر سر کار برده‌اند که در این مورد شرکت آوا سلامت یا هر شخص حقیقی و حقوقی دیگری در انجام کار دخیل بوده باید بازخواست شود.

بیگلری تصریح کرد: بهترین کار برای اصلاح، برگزاری یک آزمون قانونی برای جایگزین کردن این ۹۰ نفر است و البته لازم است که این افراد هم بتوانند در آن رقابت شرکت کرده و افرادی که دارای شایستگی و توانمندی بیشتر هستند استخدام شوند.

وی اظهار کرد: از دستگاه نظارتی و قوه قضاییه درخواست دارم به‌صورت قاطع با کسانی که در موضوع استخدام غیرقانونی ۹۰ نفر در دانشگاه علوم پزشکی کردستان دست داشته‌اند، برخورد قانونی انجام دهند.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هیچ کس را برای استخدام غیرقانونی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان سفارش نکرده، افزود: همین جا اعلام می‌کنم اگر در استخدام حدود ۱۰۰ نفر پرسنل بیمارستان رازی بانه کوچکترین دخالتی داشته‌ام یا حتی یک نفر از آن ۹۰ نفر استخدامی غیرقانونی دانشگاه علوم پزشکی کردستان وابسته یا سفارش شده بنده هستند، مسئولان امر جزئیات موضوع را اعلام و در قدم اول با او برخورد کنند.

وی خاطر نشان کرد: بنده موضوع اقدامات شرکت آوای سلامت در استخدام‌های غیرقانونی این شرکت را با وزیر سابق بهداشت در میان گذاشتم، اما علی‌رغم پیگیری‌های انجام شده، بنده هنوز در خصوص برخورد قانونی با تخلفات این شرکت طرف قرارداد وزارت بهداشت قانع نشده‌ام.

بیگلری گفت: قابل قبول نیست فرصتی برای استخدام حدود ۹۰ نفر از جوانان بیکار در استانی مانند کردستان فراهم شود و شرکت آوای سلامت این فرصت را در اختیار افراد سفارش شده قرار دهد.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با اطمینان اعلام می‌کنم که تاکنون هیچ کس را برای استخدام فراقانونی به هیچ دستگاهی معرفی نکرده‌ام، خطاب به همه مسئولان اجرایی استان تاکید کرد: اگر فردی با سفارش بنده استخدام شده در اسرع وقت نسبت به اخراج وی اقدام کنند.

انتهای پیام/ب

صحبت های نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس در خصوص استخدام های غیرقانونی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر