کد خبر: ۶۸۵۹۲۵۴
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۱

مصوبه افزایش حقوق ۴۰۰ هزارتومانی در سال آینده موجب اختلافات مجلس و دولت شد، اما این شورای نگهبان بود که به اختلافات در این زمینه پایان داد.

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، هر چقدر به روز‌های آخر سال نزدیک می‌شویم، تب و تاب وکلای ملت برای نهایی کردن بودجه سال آینده کشور بیشتر می‌شود، در این میان افزایش میزان حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان همواره از جمله موارد چالش برانگیز هر ساله بررسی لایحه بودجه است که چشمان امید بخش عمده‌ای از اقشار جامعه به تصمیم نهایی بهارستان گره خورده است.

دولت در لایحه پیشنهادی بودجه سال ۹۸ کل کشور ۲۰ درصد افزایش حقوق را در نظر گرفته بود، اما مجلس شورای اسلامی از همان زمان و به دلیل شرایط اقتصادی و معیشتی مردم با این پیشنهاد مخالف بود.

پس از ارائه لایحه بودجه از سوی دولت به مجلس و آغاز روند رسیدگی به این موضوع، مبحث افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان با کش‌وقوس‌های فراوانی روبه رو شد چراکه نمایندگان تاکید داشتند که افزایش ۲۰ درصد حقوق اصولی نیست و عدالت اجتماعی را زیر سوال می‌برد، لذا چندین بار موضوع افزایش حقوق به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع شد تا نمایندگان با دقت بیشتری نسبت آن تصمیم گیری کنند.

سرنوشت افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ چه می‌شود؟

در جریان پیشنهادات برای دریافتی کارکنان و بازنشستگان، برخی نمایندگان مجلس پیشنهاد افزایش حقوق ۵۰۰ هزار تومانی را مطرح کردند. علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸ درباره تصمیم این کمیسیون برای افزایش ۵۰۰ هزار تومانی حقوق‌ها به باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق دولت مکلف است که درصد افزایش حقوق کارکنان خود را به نحوی تعیین کند که پس از کسر مالیات، حداقل آن ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر آن یک میلیون تومان باشد، اما این پیشنهاد هم در زمان بررسی در صحن علنی مجلس با مخالفت وکلای ملت روبه رو شد و بهارستان نشینان روز ۸ اسفند ماه با پیشنهاد اول دولت مبنی بر افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها موافقت کردند.

ساعت تلخ بهارستان

اما تصویب افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها واکنش برخی نمایندگان را به دنبال داشت تا جایی که حمیدرضا حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از آن به عنوان «ساعت تلخ مجلس» یاد کرد.

وی در فضای مجازی با انتشار عکسی نوشت: «الان ساعت ۲۰ روز چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ بعد از روز‌ها تلاش در نهایت مجلس شورای اسلامی به نظر دولت رای داد، ۹۹ رای موافق از ۱۰۵ نماینده حاضر در مجلس شورای اسلامی تا به همه کارکنان شاغل و بازنشسته ۲۰ درصد در ساال ۱۳۹۸ اضافه شود، یعنی کسی که یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می‌گیرد ۲۵۰ هزار تومان افزایش داشته باشد و کسی که ۲۰ میلیون تومان حقوق میگیری ۴ میلیون تومان افزایش حقوق خواهد داد ساعت تلخی برام بود».

سرنوشت افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ چه می‌شود؟

اما حاجی بابایی پس از تصویب این افزایش حقوق، پیشنهاد جدیدی را مطرح و در صحن علنی آن را دنبال کرد؛ وی این بار پیشنهاد کرد تا ۴۰۰ هزار تومان به طور یکسان به حقوق کارمندان و مدیران در سال آینده اضافه شود و همچنین به دولت هم مجوز داده شود تا ۱۰ درصد به حقوق‌ها براساس صلاحدید اضافه شود، این پیشنهاد در صحن مجلس مطرح شد و در نهایت مورد موافقت نمایندگان مجلس قرار گرفت که براین اساس مصوبه افزایش حقوق ۲۰ درصدی ملغی شد.

تصویب این مصوبه واکنش رئیس سازمان برنامه و بودجه را به دنبال داشت و او در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس اعلام کرد که دولت نمی‌تواند مصوبه خانه ملت درباره افزایش حقوق به میزان ۴۰۰ هزارتومان را اجرایی کند و این مصوبه قابلیت اجرایی ندارد.

نهیب رئیس به دولت!

ماجرای افزایش حقوق‌ها پایان نیافت و بعد از نامه نوبخت به رئیس مجلس، حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در جلسه علنی مجلس در تذکری گفت: مجلس در رابطه با حقوق و مزایا مبلغی را برای اضافه شدن حقوق در سال ۹۸ تصویب کرد و راهکاری داد که با عدالت تناسب داشته باشد، یعنی کسی که ۲۰ میلیون حقوق می‌گیرد چهار میلیون به حقوقش اضافه نشود و کسی که یک میلیون تومان حقوق می‌گیرد دویست هزار تومان به حقوقش اضافه شود، متاسفانه هنوز جلسه مجلس تمام نشده بود که دولت اعلام می‌کند که به این مصوبه عمل نمی‌کنم!

علی لاریجانی هم در پاسخ به این نماینده اظهار کرد: دولت حق ندارد به این مصوبه عمل نکند و هر کسی که یک حرفی زد نباید روی آن حساب کرد و بی‌جا کردند که این حرف را زدند.

حاشیه‌های این مصوبه پایان نداشت و اسدالله عباسی به باشگاه خبرنگاران جوان درباره مصوبه مجلس مبنی بر افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارکنان در سال آینده گفت: مقرر شد تا در نشست هیئت رئیسه مجلس درباره این موضوع بحث و بررسی‌هایی صورت گیرد تا راهکار مناسب ارائه شود.

نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری درباره بودجه سال آینده و افزایش حقوق کارکنان دولت، گفت: در موضوع افزایش حقوق اختلافاتی با مجلس داشتیم، اما اختلاف نظر میان دولت و مجلس همیشه عادی و طبیعی است.

وی افزود: در موضوع افزایش حقوق با توجه به اشکالات قانونی که در طرح مجلس وجود داشت، شخصاً یک یادداشت دستی را به رئیس قوه مقننه دادم که این اشکالات را متذکر شوم، در همان جلسه، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس جناب آقای نعمتی به من گفتند آیا شما نامه‌ای به رئیس جمهور نوشته‌اید که این قانون را اجرا نمی‌کنید؟ در همه رسانه‌ها در آن موقع این خبر رسانه‌ای شده بود که دولت حاضر به اجرای قانون مجلس نیست؛ من تنها پیامی به صورت دستی به رئیس مجلس دادم، اما این اقدام من به گونه‌ای تعبیر شد که سازمان برنامه و بودجه این قانون مجلس را اجرا نمی‌کند.

تعیین تکلیف افزایش حقوق ۴۰۰ هزار تومانی

اما در نهایت یوسف نژاد عضو هیئت رئیس مجلس آب پاکی را روی دست دولت ریخت و گفت: این موضوع تمام شده است و حتی در جلسه هیئت رئیسه هم درباره مصوبه افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق صحبتی نشده است.

وی اعلام کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه در روز تصویب این مصوبه تنها یک کاغذ دوستانه در اعتراض به این مصوبه به لاریجانی رئیس مجلس ارائه کرد و به صورت رسمی نسبت به این مصوبه اعتراضی از سوی دولت صورت نگرفت.

یوسف‌نژاد تأکید کرد: بر این اساس همان مصوبه افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق و همچنین مجوز به دولت برای افزایش تا ۱۰ درصدی حقوق‌های کارمندان و بازنشستگان به عنوان قانون اصلی بوده و در صورت تأیید توسط شورای نگهبان باید توسط دولت اجرا شود.

شب گذشته پیشنهاد دهنده اصلی افزایش حقوق ۴۰۰ هزار تومانی اعلام کرد که شورای نگهبان مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق‌ها را تایید کرده است؛ حاجی‌بابایی گفت: شورای نگهبان در گزارش ایرادات به بودجه، ایرادی به تبصره ۱۲ موضوع مصوبه مربوط به حقوق‌ها نگرفته است، مصوبه مربوط به حقوق‌ها قطعی و قانونی است و جلسه هماهنگی هم با دولت در مجلس درباره حقوق‌ها تشکیل نخواهد شد.

تصمیم نهایی

همچنین عباسعلی کدخدایی سخنگیوی شورای نگهبان هم درباره موضوع بررسی مصوبه مربوط به افزایش حقوق‌ها در این گفت: شورای نگهبان از جهت شرعی و قانونی درباره افزایش حقوق کارکنان ایرادی نگرفت، اما یک ایراد فنی وجود داشت که اکنون در مجلس شورای اسلامی هم بین دولت و نمایندگان در تلفیق مطرح بود و اینکه دولت اعلام می‌کند به دلیل آنکه افزایش حقوق به شکل ضریب ذکر نشده مبلغ ۴۰۰ هزار تومان افزایش حقوق را نمی‌توان بعداً برای پاداش پایان خدمت و بازنشستگی مورد استفاده قرار دهد، دولت معتقد است که این روش باید تغییر کند که امیدواریم در مجلس بتوانند این موضوع را برطرف کنند.

یوسف‌نژاد عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه در پاسخ سوال به باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه آیا انتقاد دولت درباره مصوبه افزایش حقوق ۴۰۰ هزار تومانی در این کمیسیون مطرح شد، گفت: براساس قانون، ما تنها مواردی را بررسی و رفع اشکال می‌‎کنیم که شورای نگهبان نسبت به آن ایرادی گرفته باشد، در صورتی که شورا درباره مصوبه افزایش حقوق ۴۰۰ هزار تومانی کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری هیچ ایرادی نگرفته بود.

باتوجه به مخالفت دولت با مصوبات مجلس درباره افزایش حقوق‌ها باید دید که آیا سازمان برنامه و بودجه کشور دوباره خواستار تغییر در این مصوبه مجلس خواهد بود یا خیر.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۸۷
در انتظار بررسی: ۰
سید رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
این مجادلات بین مجلس و دولت جنگ زرگری بیش نیست
طبق قانون باید حقوق کارکنان دولت برابر نرخ تورم افزایش داده شود، حال آنکه این قانون در برخی وزارتخانه اجراء نشده و سبب شده هر کارمندی که صرفاً مرد خانه کار میکند دخلش به خرجش نمی رسد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
ای کاش بجای دلسوزی برای گارگران که ۴۳ درصد افزایش بدهید خوب بود بفکر گرانی کمر شکن سال آینده بر اساس قیمت تمام شده توجه میشد و ۲۰ درصد را برای همه سطوح به افراد پایین جدول مثل قديم به کارگر آرد و برنج و بنشن و روغن توسط فروشگاه ها بصورت رایگان نوسط دولت اراءه شود همه ماهه ‌و بدینصورت قیمت ها را نیز میشود کنترل کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
این کارمندان دولت هر چه به حقوقشان اضافه میشه باز میگن کمه ؟!بابا یک کم هم مثل بقیه مردم زندگی کنید چه میشه مگه ماهی یک گونی پول مفت میگیرن انگار دارن کوه میکنن بعضی هاشون در روز نیم ساعت هم کار مفید نمیکنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
میخواست تو هم کارمند بشی...
adel
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
با سلام با افزایش حقوق بر حسب این اسکناسهای کاغذی بی ارزش حتی اگر 10 ملیون هم دستمزدها را زیاد کنند جز مدت کوتاهی دردی را دوا نخواهد کرد تازمانیکه بانکها نتوانند از سقوط اسکناسهایشان در مقابل فلزات وکالاها جلوگیری کنند همین آش وهمین کاسه است وبهترین راه جلوگیری از تورم بانکی معاملات یا پرداخت حقوقها باید بر حسب طلا یا نقره یا مس باشد.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
برای جلوگیری از تورم باید
پرداخت حقوقها با سکه طلا یا نقره یا مس باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
تورم سیصد در صد !!
افزایش حقوق چند درصد ؟؟؟
تا کی باید این اله کلنگ بازی کردن ادامه پیدا کنه ؟ چرا یه جایی جلوی رشد قیمتای اجناس رو نمیگیرید و وقت باارزش مجلس رو بزارید براي افزايش مقدار جزئي حقوق ؟
میگن افرایش حقوق کارمندان تورم زاست !! چیزی ک تورم زاست حقوق بیست ملیونیه که تورم زاست اختلاس هزاران ملیادریه که تورم زاست دزدی های اشکار شرکت ایرانخودرو و سایپاست که تورم زاست ونه افزایش حقوق گارگر بیچاره و کارمند
چرا باید کارگر اینقدر شانش پایین باشه که درامدش یک مایون تومن باشه تو تورم سیصد درصدی ؟؟؟؟ اونوقت اقایون حقوقای افسار گسیخته بین خودشون تقسیم کنن ...
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
خیلی مسخره است از برج 4 سال 97 مردم تورم بالای 100 درصد را دارند تحمل میکنند یعنی نزدیک به 8 ماه مردم در فشار بی سابقه تورم دارند دست و پا میزنند. وعده سر خرمن برای سال آینده میدهند.باعث تاسفه............................
محمد_اللهم عجل لولیک الفرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
سلام،
افزایش 400 هزار دیگه نمیدونم از کجا اومد. کجای قانون این رو نوشته.
به نظر همه افتادن تو یه گرداب فکری و جو اشتباه.
همه چیز روشنه هم قانون، هم وضع مردم، هم راه حل. اینقدر پیچیدش می کنن که دیگه خودشونم نمیدونن چیکار می کنن.
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۶:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
آقا جلوی افزایش چند برابری کالا بگیرید
که گرانی افسار گسیخته می تازد،
بگیرید جلوی افزایش قیمت های افسار گسیخته
را ،که باعث فقر در جامعه شد
فرقی ندارد، این هم جبهه جنگ،
اگر جلویش را نگیرید، پشیمان می‌شوید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
شما با پرچم امارات نظر داديد !
گراني هاي ما به شما ربط دارد!؟
شما خيلي حاليت ميشه يك كمي فقط يك كمي به رشد دموكراسي در كشورتان كمك كنيد و با كشورهاي ديگر كار نداشته باشيد. حاميان داعش نگران تورم در كشور ما هستند! اميدوارم خون 1700 جوان عراقي پايگاه اسپايگر نسل حاميان داعش از جمله شما را از روي زمين بردارد.
شما مصيبت عظماي منطقه هستيد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
با فیلتر شکن پیام داده...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
افزایش 400هزارتومانی نمی تواند کاهش قدرت خرید را جبران کندبسیارکم است دردولت های قبل باافزایش قیمت ها مبلغی به حقوق ها اضافه می شد ولی دولت فعلی این کاررا امسال انجام ندادوسال آینده هم می خواهد400 هزارتومان اضافه کند
پاسخ ها
سحر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
یعنی نماینده من توی مجلس داره سر 400 هزار تومن وقت مملکتو میگیره من راضیم که نگیرم:))
به عنوان یه دختر که نه اجاره خونه میده نه خرج دانشگاه و نه خرج های اضافه با حقوق یک و دویست سر ماه از پدرم پول قرض میکنم با 400 تومن کدوم قسمت از آینده من قراره تامین بشه؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
دولت آنقدربعضی هارا منفعت طلب برآورده فکرمیکنند اگرقاضی جرم شناس باشه یااستادکاربلد بایدنجومی بگیرهم باشه. انقلاب کردیم حکومت اسلامی به پاکردیم برای همین همه یکسان بگیرند اگرکارمندپایین دستی یک ریال ازقاضی جرم شناس واستاد باتجربه کمتربگیره یک نوع بی عدالتی مکرونی است مکرونی که امروز درخیابانهای فرانسه مردم خودش راسرکوب میکند مسلمانان فقیرشده رابرای جنگ نکاح به سوریه میفرستد.هرقشری درخواست حق بیشترازنظام جمهوری اسلامی کرد مسلمان نیست هیچ پرحرفی هم بعدازپیام برام ارزش نداره.بله همه دیدیم رئیس شرکتهای پتروشیمی که هرکدام بیش ازبیست میلیون تومان حقوق میگیرن چه بلایی سراقتصادکشورآوردند محصولات پتروشیمی رابين هدایتی ها تقسیم ازکشورخارج ارزآن راوارد کشورنکردند باعث شدند مواداولیه تولید قطعات پلاستیکی خودرو انواع شویندها انواع روغن انواع نوشابه انواع لبنیات درکشور نایاب اینگونه خودرو گران شود لاستیک خودرو داخل کشور پیدانشود قیمتها بالا برود نوددرصد زندگی روزمره ماملت بامحصولات پتروشیمی ونفتی سر وکارداردامروز شاهد دادگاه متهمین غارتگری هستیم که سؤ تدبیر باتجربه ای نجومی بگیرقرارگرفتند.وقتی جناب عقیل علیه السلام سهم بیشتری ازخزانه درخواست کرد مولايمان علی ع گرز داغی کف دست مبارک ایشان گذاشت فرمود حق همه ازخزانه مساوی است.حال اجازه دهید نسل های جدید هم مبلغی برایشان بماند قاضی واستاد ومعلم وافراد باتحربه که جنگ وجهادرا نفهمیده ازاول ازتمام امکانات دولتی وإمكانات کشور مرتب استفاده کرده نظام بهترین دانشگاهها بهترین میزوصندلیها بهتربن دستیاران رابرایشان فراهم کرده چگونه باتجربه شده این حرفهای غیرمنطقی رانزنید خودتان واطرافیان خودراقانع کنید زحمتی که معلم پایه اول دبستان میکشد هرگز وزیرنمی کشد تلاشی که دفتردار قاضی یااستاد یاپزشک باتجربه می کشد وزیران نمی کشند این حرفهای بی ربط رازدید بجای افزایش حقوق پرستارکم تجربه حقوق پزشک باتجربه رانجومی بالا بردند شبها درمنزل ویلاهای خود استراحت مریض من دربیمارستان زجه میزند پرستار انگیزه ندارد ازروی تخت خودبلندشود داروی مسکنی به بیمار من تزریق کند همه افراد جدید یک روزی باتجربه میشوند یک زوج جوان اول زندگی تجربه ندارد توکه بیش ازپنجا ه سال تجربه زندگی داری پس میتوانی حین رانندگی از چراغ قرمز عبورنمایی بله چون تجربه داری اون زوج بایک فرزند نمیتواندازچراغ قرمز عبورکند تومنزل وخودرو لوکس داری اون فرد کم تجربه باید تجربه کسب کندتا بتواند خودروپراید ویک منزل صدمتری بخرد.تو همه جارافتح کردی شمال کشور. آنتالیای ترکیه اجازه بده اون فرد بی خانمان هم دراین مملکتی که هرروز تحریم خارجی وخودتحریمی به اوج رسیده امیدبه زندگی پیداکنه اینقدرباتجربه باتجربه نزنید ماملت ایران ناامیدنیستیم منتظر فرج آقایمان میمانیم.والسلام علیکم ورحمت الله5
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
سلام اخدش خواهید دید نوبخت هرکاری که خودش دوست داشته باشد میکند
zare
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
کسانیکه حقوق بالای 5میلیون دارن اضاف نکنید بجاش از 40درصد بگیرید یعنی اونی که حقوقش کمتره 40درصد اضافه بشه پله پله تا 5 میلیون مثلا اونی که یک میلیون میگیره 40درصد و اونی که 5 میگیره 10درصد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
عجب بساطي شده ها بابا جان همش 400 هزارتومن دردي از کسي دوا نميکنه که تازه سر اونم انقدر اما واگر مياريد
احمدین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
به نظر من همین افزایش حقوق ۴۰۰ تومنی واسه ماهایی که ۱۲۰۰ حقدق میگیریم و اکثر بازنشسته ها ومستمری بگیران تامین اجتماعی که این چنین حقوق هایی دارند باز بهتر از ۲۰ درصد هست اگه ۲۰ درصد افزایش پیدا کند افزایش حقوق ما فقط ۲۵۰ تومن میشود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
این همه تصمیم میگیرید هی باز نقض میکنید هرچی حقوقو زیاد کنید اونقدی لطف نمیکنید برای مردم لطفا یه تصمیمی بگیرید واقعا داره خسته کننده میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
اصلا حقوق اضافه نکنند قیمتها را به قیمت پارسال برگردونن
باقری
|
United States
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
افزایش حقوق قطعی نشده قیمتهای ۲۰تا۳۰درصد رفته بالا. برای مثال قیمت مرغ. مرغ کیلوی ۰/۹ دولار در امریکاست ولی درایران ۱/۲ ددلار است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
افزایش قیمتها عادی شده و هیچ نهادی پاسخگو نیستولی این افزایش حقوق آنقدر در بوق و کرنا شد که هنوز تصویب نشده قیمتها سر به فلک کشید و هزینه خانوار را تا یک میلیون افزایش داد واقعا دمارمان را در آوردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
پس قشرکارگرچه کارکنندبااین حقوق کم حتمابایدتورم این افزایش حقوق کارمندان راهم بایدقشرکارگر تحمل کنندبایدمیزان افزایش حقوق کارگروکارمندیکی باشدچرابایددراین شرایط بداقتصادی قشرکارگررادر نمی یابنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
مغلطه کردید، ما بازنشسته های
کم حقوق را ضرر زدید،
با این گرونی بدرد کجای زندگی مان
میخوره،
تا کی دارید وعده های پوچ و توخالی
میدید،
پاسخ ها
وجید
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
همه فرهنگیا ماشا اله خوب نظر میدن کسی نیست به داد کار گران و اونایی که با 1400 1600 داره میگزرونه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
اقای حاجی بابایی من سال گذشته هزار دلار حقوق میگرفتم با کاهش ارزش پول ملی حقو قم الان شده سیصد دلار .با افزایش چهار صد هزار تومن چطور کاهش قدرت خرید من وافرادی مانند من جبران میشه.درضمن جنابعالی اینروزها خیلی نگران حقوق وکاهش قدرت خرید کارمندان بخصوص فرهنگیان هستی چرا در زمان وزارت خودت اقدام مهمی در زمینه رفع بیعدا لتی در پرداختهاانجام ندادی.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
با افزایش چهار صد هزار تومن چطور کاهش قدرت خرید من وافرادی مانند من جبران میشه؟
پاسخ ها
مسعود
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
چهارصد هزار تومان بودجه مورد نیازش از بیست درصدی اول بمراتب کمتر میشه چرا که همان ها که منتظر دو سه ملیون اضافه حقوق بودند یا یک ملیون چهرصد پونصد میگیرند البته شاید درصدی هم به نورچشمیهای خود بدهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
یکی بداد حقوق بازنشسته ها برسه
محزون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
بعد از 30 سال خدمت با مدرک کارشناسی در اموزش و پرورش که14 سال پیش بازنشسته شده ام بعد از کسورات یک میلیون پانصد هزار حقوق و تامین هزینه چهار خانواده بیکار چه میشه کرد که به هر خانواده حدود پانصد هزار میرسه!!!!؟؟؟
یک کارآفرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
نمی دونم این 400 هزار تومان چه دردی از کسی دوا میکنه به قول یکی از دوستان پول 3 کیلو گوشته
ولی اگر بخوان حقوق کارگرها رو هم طبق همین قانون افزایش بدن تنها اتفاقی که می افته تعدیل نیرو هست من به عنوان یک کارآفرین که سال جاری هم حدود 3-4 ماه حقوق بدهکاریم و شرمنده پرسنل هستیم اگر سال دیگه بخواهیم این مبلغ افزایش بدیم توی این بازاری که هیچیش مشخص نیست و هر روز هرکس یه سازی می زنه تنها چارمون اخراج حداقل 50 درصد نیروی کاره

نباید به این افزایش حقوقهای مسخره که دردی رو دوا نمی کنه دلخوش کرد ما فقط ثبات اقتصادی می خواهیم برای یه بازه چندساله قیمت همه چیز ثابت باشه همه می تونن همه کاری انجام بدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
آقایان وزیر وزرا ونمایندگان ملت که در مغازه نمیرن که خبر از تورم داشته باشند کل اجناسی که لازمشون هست از فروشگاه براشون میارن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
همه کسانی که معترض هستند نجومی بگیرند شک نکنید !!!!
یکی از دوستای بنده یه پست خوب بهش دادن بعد سر ماه رفته بود حسابداری گفته بود این وامی که به حساب من ریختین قضیش چیه ؟؟!!!
در جواب گفته بودند اون حقوقته ؟!!!!! خخخخخ
البته منم کارمندم مصوبه اول و دوم به حالم فرقی نمیکنه چون حقوقم ۳۵۰۰م هستش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
اقا همش بحثه کارمنده پس ما قشر کارگر چی ما که الان فقط داریم با حقوقی که میگیریم سعی میکنیم زنده بمونیم چی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
400 اضافه بشه دردی از کسی دوا نمیکنه که اخه برادر من
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
اخرش چی شد سرنوشت این 400 هزارتومن داداش؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
میخوان ۴۰۰ به حقوق کارمندان بیچاره اضافه کنن چه جلساتی برگزار میکنن من ۲۹ سال سابقه کاری دارم حکمم ۲۵۰۰۰ است که بابت مالیات و... دیگر کم میشه انصاف وعدالت کجاست
Hamid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
سلام
کمسیون مجلس و دولت با هم لاوی کردن. وگرنه راههای زیادی بود که همه اقشار جامعه تحت فشار نباشند. مجموعه ی حقوق بگیران قشری هستند که دولت خودش به گرانی دامن میزند و نتیجه ی ان میشود شکستن کمر حقوق بگیر. اقایان مجلسی. همه اجناس با دلار محاسبه میشود. حالا اگر کسی حقوقش زیر ۵ میلیون هست باید فشار چندین برابری تورم را تحمل کند. بعضی از کسبه با احتکار کالا ضمن دامن زدن به تورم و کاهش ارزش پول ملی اب به اسیاب دشمن ریختن. مجلس که نماینده دولت نیست که با دولت توافق کند.انتظار ملت از مجلس و شورای نگهبان که فوری با افزایش ۴۰۰ هزارتومانی حقوق مصوبه مجلس را تائید کرد این است که این فکر نادرست ۴۰۰ هزارتومان و ده درصد برای کسانی که حقوق بالا دارند خوبه اما ایا توده ملت حقوق بالای ۵ میلیون دارند؟؟ هدف امریکای جنایتکار از تحریم اقصادی ایران چیه ؟؟ فشار بر قشر حقوق بگیر کم درامد که روی لبه تیغ حرکت میکنند. شما نمایندگان با این مصوبه انصافا چکار کردید ؟؟ ایا با این طرح خود دراوری اون اقای نماینده اثر تحریم ها را بر قشر حقوق بگیر زیر ۵ میلیون بیش از ۱۰ برابر افزایش ندادید ؟؟؟
پس بیاید بقول دولت علت قاچاق ارزانی است. همه چیز را به دلار محاسبه کنید.حدود ۲۰۰ میلیون تومان. حقوق کارمند حداقل ۱۰۰۰ دلار محاسبه کنید به همین نسبت همه را افزایش حقوق بدید. وقتی ایران عزیز پول ملی دارد ایا محاسبه حقوق با دلار برای ما ننگ نیست؟؟؟؟!!!!
برای زیر ۵ میلیون حقوق بگیر یکمیلیون ودویست هزار تومان بعلاوه ۱۰ درصد افزایش بدید. ۲۰ درصد تورم سال ۹۸ است. این حداقل کاری بود که مجلس می بایست بخاطر این تورم ۱۷۰ درصدی انجام میداد.
نمایندگان اگر زیر ۴- ۵ میلیون حقوق میگرفتند و شرمنده خانواده هایشان می شدند وضعیت بد مردم را درک میکردند.
جوانان بیکار هم از محل ۱۰ درصد افزایش حقوق ۱۰ یا ۲۰ میلیون به بالا بگیران حقوقی بهشون داده بشود تا زمانی که مشغول بکار بشوند. ۴ میلیون افزایش حقوق برای کسی که ۲۰ میلیون حقوق میگیره ظلم به این جوانان بیکار است که اینده ی کاری مشخصی ندارند. با قدری فکر. انصاف. جامعه هم ارامش بیشتری خواهد داشت. امنیت بیشتری خواهد داشت. به نفع کسانی که ۲۰ میلیون به بالا حقوق میگیرند هم هست حتما جوان بیکاری دارند اگر هم نداشته باشند همه جوانان ایران فرزندان همه ما هستند. از بزه کاری که در اثر بیکاری خدای ناکرده ممکن هست جوانی انجام بده امنیت این حقوق بگیران هم بالا میره جامعه سلامت سودش به همه میرسه.
انشاءالله مجلس در مصوبه خودش تجدید نظر کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
من خودم یه کارمند ساده هستم . خدایی دلم واسه مردم می سوزه. گرانی بیداد میکنه . آخه بچه کوچیک که متوجه نمیشه بابا پول داره یا نه . عید اومده وسیله میخان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
با سلام
خیلی جالبه بیشتر از نیمی از نمایندگان معلم هستند ولی وقتی
نماینده میشن خودشون رو فراموش میکنند که با رای همکارانشون به مجلس رفتند . یعنی شما نمیدونید که افزایش ۴۰۰ هزار تومانی به ضرر فرهنگیان است
چون اصلا ۱۰ درصد دیگه احتمالش کمه که اجرایی بشه
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
دروغ نگو تو فرهنگی نیستی وگرنه این مصوبه اول به نفع فرهنگیانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
اینطوری که بدتر شد پاداش باز نشستگی رو از این مبلغ کم میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
نوش جان کارمندان .ولی سال دیگه کار مردم را درست انجام بدهید
حسینی
|
France
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
امسال خبری از تورم نبوده دیگه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
تازمانی که اختلاف بین چند کارمند بامشخصات یک شکل مدل بایک نوع کار بایک نوع مدرک تحصیلی باهم شروع کردن باهم تمام کردن اما یک میلیون اختلاف حقوق دارن وحتی هون کاردشهد دومیلیون اختلوحتیکارداف دارد .این افزایش هم به غیرازنبامشهدغیرازنامردیهگری نیست.همیشه بین کارمند کارگزینی ام میشود .که فقط ببا ببینید . تفاوت حقوق میباشد . الان هم اونی که بانامردی حقوق بالاگرفته دارن بیشتر میدن تا حقوقش بیشتر شود واون بدبختها برن بمیرن
ناشناس
|
Singapore
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
آقای حاج بابایی از ده جا حقوق می گیرد .چه می فهمند تورم چه هست .
از نظر حاج بابایی کسی که امثال حقوق بگیر شده با کسی که بیست سال سابقه دارد باید یکسان بشود
پاسخ ها
داوود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
کی از سابقه حرف زد. اختلاف حقوق باید کم بشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
امثال نه امسال. ...بعد هم اصلا فلسفه حقوق چیه .. ممکنه یک نفر در همان یکسال حقش بیش از اینا باشه .. چی رو با چی مقایسه میکنید .. براها گفته شده کسیکه. مدرک بیشتر داره حقوق مدرکش را گرفته وسال به سال هم ظریب وحقوق هردو افزایش پیدا کرده .. نمیتدنید تو این شرایط تورم را مبنای افزایش بگیرید .. خسیسا
ناشناس
|
Singapore
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
به فریاد این ملت کم درامد باشید
ناشناس
|
Singapore
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
واقعا که /////
ناشناس
|
Singapore
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
من هیچ نظری ندارم
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
چرا >؟
ناشناس
|
Singapore
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
مجلس با تصویب این پیشنهاد آقای حاج بابایی نشان داد که ناامید کننده است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
آیا اگر پیشنهاد دولت تصویب میشد وآنکسی که ۲۰میلیون میگیره ۴میلیون به حقوقش اضافه میشد وآنکسی که یک میلیون ودویست می گیرد تنها دویست تومان به حقوقش اضافه میشد.عادلانه بود.یک خرده بصیرت هم خوب چیزیه.
محمد_اللهم عجل لولیک الفرج
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
هر دوتاش چه دولت چه حاج بابایی اشتباهه و این مصوبه باطل هست.
روش پلکانی عادلانه ترین روش بود و امسال باید فقط درصدش رو افزایش میدادن.
رضا
|
United Arab Emirates
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
اینا نماینده مردم هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
اینقدر گرانی ها وقیمت ها بالا رفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
جناب اقای حاجی بابایی، اگه راست می‌فرمائید و دلسوز مردم کم درآمد و مردم ضعیف هستید جلوی این همه دزدی و رانت خواری را بگیرید .
پاسخ ها
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
معلومه شما حقوق نجومی دریافت میکنند که ناراحتید.انصاف داشته باش وبفکر کسی که داره حدود یک ملیون میگیره هم باش. من لیسانس دارم و ۱۰ سال سابقه دارم. کمتر از ۲ میلیون میگیرم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
فوق لیسانستو بزار در کوزه آبشو بخور اگر فوق لیسانس درستی داشتی کاری برای خودت دست و پا می کردی فوق لیسانس دانشگاه آزاد و پیام نور و ... ارزش ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
توروخدا عیدی ها واریز کنید خیلی احتیاج دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
من یه فرد فوق لیسانس باید چیکار کنم الان دم عید است نه عیدی دادند نه افزایش حقوق همش شده پارتی پارتی پارتی
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
ما هم مثل شما هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
اونقد پیچش میدن تا در نهایت میشه همون پلکانی به روش سال گذشته
بدون شک کمترش میکنن اما بیشتر نه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
آره
محمد_اللهم عجل لولیک الفرج
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
پلکانی که عادلانه ترین مصوبه مجلس بود.
منتها امسال شرایط فرق داره باید یک درصد بیشتر اما بازهم پلکانی انجام بشه.
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
بنام خدا
در مجمع با این گرانی افزایش 20 درصد بسیار کم است . در تمام دنیا کسانی که شب و روز زحمت کشیدند و تحصیلات عالیه دارند حقوق بیشتر دریافت میکنن. یعنی چه همه به یک اندازه افزایش داشته باشند. . خدا به دادمان برسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
حالا ببینید اگه کمتر از این نشد آخرش میگند پول نداریم 400 تومان به علاوه 5 درصد این دولت از لج مجلس هم شده حاضر خودش کمتر بگیره ولی مردم را اذیت کند از طرفی حرف خودشو به کرسی بنشونه چطور می تونست 20 درصد به همه اضافه کنه ولی نمی تونه 400 تومان با 10 درصد اضافه کنه همه مردم میدونند
پاسخ ها
داوود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
خوب شناختی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
نمی دونم چرا منم اینجوری فکر می کنم.
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
واقعا به نظر میرسه که با این روندی که داریم پیش میریم مجلس محترم قصد داره تا چند ساله دیگه یک کارمند تازه کار با یک کارمند با تجربه و یا حتی با یک استاد دانشگاه که سالها وقت خودش را صرف تحصیل کرده و با یک قاضی که قراره در مورد جرم و جنایت در کشور حکم بده قراره یکسان حقوق بگیرن. آخه کجای این انصافه!؟ من میدونم که شرایط اقتصادی مردم به خصوص اونایی که حقوق پایینی دریافت میکنند اصلا خوب نیست ولی آیا با این روش میشه اختلاف بین دو قشر ضعیف و غنی را پر کرد؟ با این کار تنها اتفاقی که میافته این است که قشر متوسط جامعه که شامل همین کارمندان با تجربه و افراد تحصیلکرده هستند هم به قشر ضعیف جامعه بپیوندند و کم کم همه مردم جامعه ضعیف و ضعیف تر شوند. آخه چرا این اختلاف طبقاتی که بین دلالان و سرمایه داران کلان و کارخانه داردان و غیرi و غیره ای که به شدت با این قشر متوسط فاصله دارند را سعی نمی کنید کم کنید و از بین این هشتاد میلیون نفر جمعیت فقط یکی دو میلیون نفر که کارمند در سطح متوسط جامعه هستند باید تاوان اون دلال و گرانفروشی را بدهند که هر موقع اراده کنند میتونند اجناس و محصولات خودرا چند برابر قیمت بفروشند و اصلا فشار اقتصادی را تجربه نکنند. اگر به دین اسلام هم رجوع نمایید میبینید تو هیچ حدیث و آیه ای نمیتونید پیدا کنید که گفته باشه همه افراد جامعه باید یکسان حقوق بگیرند. باورکنید این روش درست نیست و هرکسی متناسب با ظرفیت و توانایی که داره باید بتونه درامد مناسبی داشته باشه. با این اوضاع گرونی همه مردم در مضیغه هستند و نباید قشر متوسط جامعه را قربانی اقشار دیگه جامعه کرد. شاید استفاده از روشهایی مثل افزایش یارانه قشر ضعیف و یا دریافت بسته های حمایتی تا حدی بتونه قشر ضعیف جامعه را کمک کنه ولی قطعا حذف حق و حقوق اقشار متوسط و توزیع اون بین اقشار ضعیفتر نه تنها مشکل را حل نمیکنه بلکه موجب تشدید فقر در جامعه و افزایش موج نارضایتی خواهد شد. با یکم فکر و منطق بتونیم همه در کنار هم این وضعیت بحران اقتصادی را پشت سر بگذاریم.
پاسخ ها
داوود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
حتما باید بین تو بقیه خیلی اختلاف باشه؟تو چه کار به حقوق دیگران داری؟همینکه خودت حقوق کافی بگیری باید راضیت کنه.
ناشناس
| United States |
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
خوب گفتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
باز هم همان اشتباه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
نفست از جا گرم در میاد
ناشناس
| United States |
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
آخه کجای این انصافه!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
به خدا تورم بالای ۲۰۰درصد است کارمند وکارگر خانه خراب شدند.وگرنه کاسب که گران بخرد گران هم می فروشد
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
بیکارا چی؟؟
آرمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
تجربه و تخصص ....
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
تجربه و تخصص چی؟؟؟
nafas
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
من نمی‌دونم مگه همه ایران کارمندهستن؟؟؟بقیه مردم چی؟؟؟اصلا از قیمت های نجومی خبردارید؟؟؟اوناهم که خریدعید کردن قشر پولداروکارمندا هستن،،وگرنه باچندرغاز بیمه بازنشستگی هیچی نمیشه خرید ،مخصوصا بیمه ما که فقط میشه دوکیلوپسته خرید،خداوکیلی چ کردید باما،کلابدبخت شدیم
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
گل گفتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
یعنی شما کارمندا رو جزو پولدارا حساب میکنین .بعدشم بازنشسته ها هم روزی کارمند یا کارگر بودن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
مجلس باید لوایح دولت را بررسی کرده وبه قانون تبدیل کند در غیر این صورت آن را برای اصلاح به خود دولت بفرستد نه این که دست داخل لایحه برده ومحتوایش راعوض کند یعنی هم لایحه را خود بنویسد وخودتایید کند
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
درسته
خادم دزفولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
با سلام افزایش حقوق سه میلیون 35درصد بالای سه میلیون ششصدهزار تومان ،اعتبارش هم ازمحل دریافتی های اختلاس گران.پیشنهاد خوبیه؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
نمیدونم
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
هر روز فقیر تر از دیروز می شیم - جنس ها سه یا چهار برابر شده و ما در مورد افزایش 400 هزار تومانی بحث می کنیم - حقوق ها حد اقل باید سه برابر شود تا جوابگو معاش مردم باشه -
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
حقوق ها سه برابر شود
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
افزایش حقوق 400 تومن اما افزایش قیمتها چهار برار.هر روز کارمندای بیشتری زیر خط فقر میرن.حقوق من تو اداره جهاد با ده سال سابقه و مدرک فوق لیسانس زیر دو تومنه.اونوقت هم دانشگاهی من تو یه اداره دیگه برجی هشت تومن میگیره.عدالت کجاس
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
باید ضریب افزایش حقوقی مشخص شود.چون در پادادش واضافه کاری پادادش سنوات محاسبه میشود. این 400 تومان ضر در ضرر هست .این را بعدا متوجه میشوید.تا دیر نشد ضربیب افزایش حقوقی مشخص شود تا افرایش اجناس و کرایه ماشین معین شود.
پاسخ ها
داوود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
مقدار افزایش حقوق نباید به مقدار حقوق وابسته باشه و بهتره مقدار ثابتی باشه. دولت باید هر سال مقدار آنرا محاسبه کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
اولا افزایش 20 درصد درست بود. ثانیا افزایش رقم مقطوع اشتباه است ثالثا اگر حقوق پایه کارکنان کم است باید حداقل حقوق پایه افزایش یابد نه اینکه یک رقم مقطوع به همه بدهند. رابعا وقتی نماینده مجلس اعلام می کند فلان کسی 20 میلیون حقوق می گیرد، یعنی مجلس ودستگاههای نظارتی به وظیفه خود درست عمل نکردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
دولت باید بر اساس نرخ تورم حقوق همه کارگران .کارمندان و بازنشستگان را افزایش بدهد اگر قرار است لطفی در حق حقوقهای سطح پایین بکنند ضریب حقوقی آنهارا بالا ببرند نه اینکه ضریب حقوقی .حقوقهای بالا که بواسطه سختی شغلشان .ماموریت هایشان و.......است کم بکنند دبکر انگیزه ای برای مدیران نمی ماند
پاسخ ها
آرمان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
موافقم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
مردم باید همواره در فقر و بی پولی بسر ببرند
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
جلوی اختلاسگرا رو بگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
همسان سازی حقوق شاغلان و بازنشستگان و رسیدگی به کارگران و مردم مستضعف تنها راه حراست و حفاظت از نظام است
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
من فکر میکنم مجلس و دولت حواس ما رو پرت کردن بین ۲۰درصد و ۴۰۰تومان +۱۰درصد.البته با دقت در میزان تورم و قدرت خرید مردم افزایش باید چند برابر باشد.
حق گو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
هرجوردلش خواست عمل میکند پارسال که انجام ندادندچی شد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
1
/ افزایش حقوقها است رییس محترم بازمشکل باقی میماندبایددولت قیمتها راپایین بیاورد.
7
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
لطفا بجای افزایش حداکثر بیشتر حقوقها

لطفا به مددجویان بهزیستی هم رسیدگی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
20 درصد بنفع مردم بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
منم مدرک دکترا دارم ولی افزایش حقوق ندارم
سرزمین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
ناامیدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
به فکر بیکاران بدبخت هم باشید
ستاره سرخ بلگراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
چون بیست درصد برای خود مجلسی ها زیاد میشه اما برای کارمندان نه بخاطر همینه
رضا
|
Germany
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
ای داد وبیداد
رضا
|
Germany
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
من که کارمند شدم !!!!!!!حقوق کارگر که حرفش زدنی نیست چون یک کارمند لااقل می تواند حرفی بزند وکمی ازخود دفاع کند یک کارگراگرازحقش دفاع کرد اخراج می شود !!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
کارمندم همینه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
چرا حقوق ها افزایش پیدا نکرده ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
اعتراض دارم من یک‌میلیون و دویست حقوق می‌گیرم از دولت خواهشمندم دریافتیمو نصف کنه و بده به نجومی بگیرها. از مجلسم خواهشمندیم به هر فرهنگی هم یک گلوله اختصاص بدن. والا بخدا چه معنایی داره مدیری با بیست میلیون حقوق و تمامی امکانات دولتی و سوءاستفاده‌ها بیشتر از پیش دریافت نکنه
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
حالا يه چندرغاز ميخواين اضاف كنين...
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
این که چیز سختی نیست
باید این 400 هزار و اون " تا 10 درصد " را تبدیل به - درصد - کنند تا مشکلی پیش نیاد فقط همین!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
من حساب کردم اگر دلار همین 13 تومن باشه من باید 25 میلیون حقوق بگیرم که تازه مثل اول سال قدرت خرید داشته باشم.پس هم بحث عدد ضعیف و پایین 400 تومن بد هست هم 20 درصد بد است.اول سال دلار چقدر بود الان چقدر شده مثلا 200 درصد گرون شده دلار پس لطفا همین مقدار رو هم لطف کنید اضاف کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
از حقوق مرفه کم کنید و به کارمندان شاغل کم درامد بدهید... این طرح خوب...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
مشکلات اقتصادی سال 97
در سال 98 تبدیل به مشکلات اجتماعی نیز خواهد شد
کارگران حقوق پایین رو دریابید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
توروخدا چاره ای بیندیشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
برای افزایش دستمزد کارمندان وکارگران ومردم ؟! کمبود بودجه دارید؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
خدا خیرتون بده اگه حقوق ها دو برابر بشه بازم کمه با این گرانی ها و مخارج کمر شکن. محض رضای خدا کاری کنید
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
راه حل اساسی اینست که مجلس یک قانون جامع، هماهنگ و فراگیر پرداخت حقوق و مزایا برای تمامی اقشار حقوق بگیر اعم از کارمند، کارگر یا بازنشسته با هر سمت، مرتبه یا مدرک تحصیلی، با یک اختلاف منطقی 1 یا حداکثر 3 میلیون تومان تصویب و اجرایی کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
بعضي ها ماموریت دارن که به نفع پولدارها کار انجام بدن.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
عجب !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
چرا طبق واقعیت بازار نگاه نمیکنند خدا وکیلی اگر کسی بخواهد اقلام اصلی زندگی مثل خوراک یا وسایل خانه مثل تلویزیون و کولر و... ویا ماشین سواری تهیه کند, آنها هم همین قدر کم افزایش قیمت داشته اند؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
خوشم میاد اصلا بحث کارگر نمیشه فقط کارمندای پشت میز نشین زیر کولر باید افزایش داشته باشن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
جناب همیشه کارمند و کارگر رو جدا حساب میکنن مثل عیدی کار گرا که حقوق یه ماهه ولی کارمندان رو دولت تعیین میکنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
راست میگه عیدی کارگر ها هم باید مثل کارمند ها یک میلیون بشه نه دو میلیون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
نوم درس میخواندی به جای میشدی کارمند میدوپی درس خواندپ چقدر سخته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
کارمندی که زحمت کشیده فوق لیسانس گرفته یامعلمی که فوق لیسانس گرفته ۸سال درمناطق محروم واشرارخیزخدمت کرده یانیروهای انتظامی وامنیتی کشورکه باجانشان بازی میکنند بایک کارگرساده باهم قابل قیاس نیستند!!!هرچندزحمت کارگرقابل ستایش است اما هرکدام جایگاه وموقعیت خودرادارند.انشالله خدابه دلشون بندازه به حقوق کارگران زحمتکش نیزرسیدگی کنند.
ناشناس
| United States |
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
باید قانون در برابر همه یکسان باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
کارمندان و کارگران در فقر و استضعاف نگه دارید و به نجومیها نورچشمی برسید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
بر اساس تجربیات میگویم در نهایت دولت کاری خواهد کرد چهارصد هزارتومان افزایش در نهایت به مبالغ کمتری محدود شود. اگر مخالفید به فیشهای حقوق سال آینده تان دقت کنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
عجب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
این حقوق‌ها جوابگوی معیشت مردم خصوصا‍ً کارگران نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
فقر و بیکاری داره کمر مردم و میشکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
خوشبحالتون
ملکوت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
برای اختلاس هست اما برای یک کارمند نیست پول و بودجه کشور .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
خدایا خودت یک کاری بکن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
این دولت اومده تا ثروتمندان رو ثرتمند تر وفقرا را فقیر تر کنه کاملاً مشهوده !!! خدا به داد ما برسه
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
این دولت ومجلس ....هردوتا باهم دست به یکی دادند تا شکاف طبقاتی بیشتر فقران فقیرتر وپولدارها پولدارتر وپرمدعا ترشوند .
درآخرهم باز همان افزایش 10درصدی رابرای حقوقهای بالا به کار می برند تا بتوانند مسافرتهای خارج کشور ومهمانی های لاکچری وماشین های خارجی و.......داشته باشند .بقیه هم اگر ازگرسنگی نمردند برند خدایشان راشکر کنند.
ناشناس
| United States |
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
توروخدا حقوق های ما رو زیاد کنید
ناشناس
| United States |
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
توروخدا حقوق های ما رو زیاد کنید
ناشناس
| United States |
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
توروخدا حقوق های ما رو زیاد کنید
داوود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
خدا وقتی به دادتون میرسه که خودتون هم یک تکونی بخورید آخه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
خدا خوش بخواهد برای حاج بابایی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
خداخیرش بده .حداقل اجازه نداد حقوقهای نجومی ۴ملیون ازبودجه مملکت به عنوان اضافه حقوق بگیرند.دست مریزادحاجی بابایی،دمت گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
علی برکت الله
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
الان این جمله یعنی چی؟!!خوبه یابد؟!!به نفع کیه؟!!!!
ناشناس
|
Poland
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
یعنی 400 هزار اینقدر زیاده ؟
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر