کد خبر: ۶۸۶۶۵۷۱
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۰

با حضور سردار مهری فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور و سردار موسوی فرمانده حفاظت هواپیمایی کشور، ساختمان‌های پلیس و سپاه حفاظت هوایی، همچنین ترمینال vip فرودگاه ماکو راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،با حضور سردار مهری فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور و سردار موسوی فرمانده حفاظت هواپیمایی کشور، ساختمان‌های پلیس و سپاه حفاظت هوایی، همچنین ترمینال vip فرودگاه ماکو راه‌اندازی شد.
 
غلامرضا سلیمانی، مدیرعامل منطقه آزاد ماکو در آئین بهره برداری از ساختمان‌های پلیس و سپاه حفاظت هوایی، همچنین ترمینال vip فرودگاه ماکو گفت: مساحت منطقه آزاد ماکو بیش از ۵۰۰ هکتار است که بزرگترین و جوان‌ترین منطقه آزاد کشور به شمار می‌رود.
 
وی ادامه داد:بر اساس برنامه‌ای که امسال تدوین شده بود این منطقه را در ۶ محور توسعه دادیم.
 
وی با اشاره به حجم کالای ترانزیت شده از این منطقه گفت: طی سال جاری بیش از ۲.۵ میلیون تن از مرز بازرگان به ارزش ۲۰ میلیارد دلار ترانزیت شده است.
 
مدیر عامل منطقه آزاد ماکو افزود: تفاهم نامه‌ای با بندر ترابزون امضا کرده ایم تا دهکده لجستیک را در این منطقه توسعه دهیم.
سلیمانی ادامه داد: با توسعه دهکده لجستیک، پیش بینی می‌شود که ۱۰ میلیون تن بار در این منطقه ترانزیت شود.
 
مدیرعامل منطقه آزاد ماکو گفت:در بخش کشاورزی حدود ۹۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی با بارش باران، رودخانه‌های مرزی و انتقال آب به صورت مکانیزه در پایاب سد کرم آباد آبیاری می‌شود که یک ظرفیت بزرگ برای توسعه کشاورزی صنعتی در منطقه است.
 
وی ادامه داد: با هلدینگ‌های بزرگی در زمینه کشاورزی همکاری‌های گسترده داریم تا بتوانیم کشت و صنعت‌های مدرن برای تولید گوشت قرمز و سفید، محصولات صیفی در این منطقه انجام بدیم.
 
سلیمانی گفت: همه‌ی این سرمایه گذاری برای هلدینگ‌های بزرگ است که در کنار آن‌ها مردم نیز در قالب تعاونی‌ها مشارکت دارند.

سلیمانی با اشاره به اینکه منطقه آزاد ماکو ظرفیت بسیاری برای گردشگری دارد افزود: این منطقه با جمهوری نخجوان، ارمنستان و ترکیه مرز مشترک دارد و می‌تواند در نوروز امسال میزبان مهربان برای مسافران خارجی باشد.
 
مدیرعامل منطقه آزاد ماکو گفت:با همکاری مسئولان اقدامات خوبی در زمینه گردشگری مذهبی و گردشگری سلامت انجام دادیم و توسعه فرودگاه ماکو نیز یکی از این اقدامات در توسعه گردشگری است.
 
وی افزود: پرواز‌های منطقه آزاد ماکو سوبسیتی است و برای مسافران ارزان تمام می‌شود.
 
سلیمانی گفت: سال گذشته ۵۰۰ هزار نفر از مرز زمینی عبور کردنو که امسال برنامه ریزی شده از این تعداد ۵۰ هزار نفر را در شهر سنگی ماکو اسکان دهیم.
 
وی افزود: اگر هزینه‌ی هر گردشگر هزار دلار باشد،۵۰ میلیون دلار عاید کشور می‌شود.
 
وی بیان کرد:برای نوروز امسال ۳۰۰ واحد اقامت در روستا‌های بوگردی فراهم شده است.
 
وی با اشاره به اینکه بازارچه‌های مرزی یکی از جاذبه‌های گردشگری به شمار می‌روند ادامه داد:بازارچه‌های مرزی را برای توسعه گردشگری تقویت کردیم.
 
مدیر عامل منطقه آزاد ماکو با اشاره به راه اندازی پرواز‌های بین المللی در فرودگاه این منطقه گفت: در تلاش هستیم که این فرودگاه را به عنوان ایستگاه پرواز‌های شرق و غرب تبدیل کنیم.
 
سلیمانی افزود: پرواز‌های منطقه آزاد ماکو همه روزه و به موقع در حال انجام است.
 
انتهای پیام/م
 

توسعه گردشگری در منطقه آزاد ماکو

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر