کد خبر: ۶۸۶۸۲۲۳
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت:۵۰ دستگاه آمبولانس تجهیز شده، سهم استان اصفهان است که تا کنون ۱۵ دستگاه تحویل گرفته‌ایم.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،غفور راستین  مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان با اشاره به ورود آمبولانس‌های جدید به مدار خدمت رسانی، اظهار داشت: این آمبولانس‌ها آخرین ورژن کشور آلمان است که از امروز شنبه ۲۵ اسفندماه وارد مدار خدمت‌رسانی می‌شوند. ۵۰ دستگاه آمبولانس تجهیز شده، سهم استان اصفهان است که تا کنون ۱۵ دستگاه تحویل گرفته‌ایم، قیمت این نوع آمبولانس یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای وزارت بهداشت و درمان تمام شده است.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه اخیراً یک تجهیز دیگر به آمبولانس اضافه شده، گفت: همزمان دو طرح در تحول نظام سلامت طرح ۲۴۷ سکته‌های قلبی و طرح ۷۲۴ سکته‌های مغزی انجام شده است.

وی ادامه داد: آمبولانس‌ها به تله کاردیوگراف متصل هستند و از بیمار نوار قلب گرفته می‌شود و همزمان اتاق فرمان نوار را ملاحظه می‌کند در صورت تشخیص سکته قلبی به بیمارستان‌های مورد نظر ارجاع و آنژیو می‌شود و مریض عارضه‌ای از سکته قلبی را نخواهد داشت. 

راستین تصریح کرد: برای بیماران سکته‌های مغزی ۱۴ بیمارستان در نظر گرفته شده تا بیماران به آن‌ها ارجاع داده شوند و ۴ ساعت زمان طلایی برای نجات بیمار سکته مغزی در بیمارستان نیاز است.

وی با اشاره به آماده‌باش بیمارستان‌های استان اصفهان در آستانه ایام نوروز، اظهار داشت: ۶۰ بیمارستان و ۱۵۰ پایگاه حوزه پیش بیمارستانی در سطح شهر و جاده در حالت آماده باش ۱۰۰ درصد برای خدمت‌رسانی به مردم قرار دارند. مجموعه ۲۲۰ آمبولانس با یک هزار نفر پرسنل اورژانس، آماده خدمت‌رسانی به همشهریان و مسافران نوروزی هستند. 
 
انتهای پیام/م
 

۱۵ دستگاه آمبولانس مجهز به تله کاردیوگرافی وارد مدار اورژانس شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر