کد خبر: ۶۸۶۹۰۸۳
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
کد خبر : ۶۸۶۹۰۸۳
مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج در کلیه شهرستان‌ها استان اجرا شد.

اجرای طرح مشاوره ژنتیک برای ۷ هزار زوج کهگیلویه و بویراحمدی به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ،سید آیت‌الله افشار مهر مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص اجرای طرح مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج اظهار کرد: این طرح در کلیه شهرستان‌های استان اجرا می‌شود که در سال جاری ۷ هزار زوج مشاوره قبل از ازدواج انجام دادند.

وی ادامه داد: اجرای طرح غربالگری اختلالات ژنتیک برای افراد در سنین ۱۵ تا ۲۵ سال برگزار شد این طرح برای ۴ هزار دانش آموز مدارس پایه دهم و یازدهم شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه و گچساران اجرا شد.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۶۵ هزار نوزاد و کودک ۳-۶ سال در برنامه غربالگری شنوایی نوزادان و بینایی کودکان شرکت کردند، گفت: طرح آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیت‌ها در مدارس دخترانه و پسرانه اجرا شد و در این طرح ۱۸ هزار دانش آموز پایه دهم و یازدهم آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

افشارمهر از تحت پوشش قرار دادن ۸ هزار نفر خبر داد و گفت: تامین اعتبار ۵ مرکز توانبخشی بدون یارانه، تاسیس ۴۰ مهد کودک شهری و روستایی تشکیل ۱۰ گروه همیار سرپرست خانوار و پرداخت ۴ میلیارد ریال به کودکان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد در مهد کودک‌ها از دیگر اقدامات سال ۹۷ است.

این مسئول بیان کرد: اجرای طرح‌های اجتماع محور شهری و روستایی پوشش بیش از ۲۰۰۰۰۰ هزار نفر اجرای طرح ماد (مشارکت اجتماعی دانش آموزان پایه هشتم) و اجرای طرح رصد آسیب‌های اجتماعی در شهرستان‌های کهگیلویه، گچساران و بهمئی و شناسایی آسیب‌های اجتماعی و برنامه‌ریزی کاهش و کنترل آن‌ها از اقدامات صورت گرفته است.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: اقدامات صورت گرفته با هدف شناسایی آسیب‌های اجتماعی برای پیشگیری کاهش و کنترل آن است.

انتهای پیام/غ

ارائه مشاوره‌های ژنتیکی برای ۷ هزار زوج جوان باه هدف کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ