کد خبر: ۶۸۶۹۵۱۲
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱

قائم‌مقام کمیته امداد استان کرمان از رشد کمک‌های مردمی به کمیته امداد خبر داد و گفت: مردم کرمان امسال برای محرومان سنگ تمام گذاشتند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، سهراب روستایی؛ قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان به رشد کمک‌های مردم استان به این نهاد در سال جاری اشاره کرد و گفت: علی‌رغم فشار‌ها و شرایط بد اقتصادی کمک‌های مردمی به کمیته امداد استان کرمان در سال جاری نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

وی با تأکید بر اینکه مردم همیشه درصحنه هستند و هر زمان احساس کنند نیاز بیشتری به کمک‌رسانی است بیشتر ورود می‌کنند بیان کرد: در ۱۰ ماهه امسال ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی در استان کرمان جمع‌آوری‌شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد رشد داشته است.

روستایی همچنین به رشد کمک‌های مردم خیر و نوع‌دوست استان در طرح اطعام نیازمندان اشاره کرد و افزود: مردم خیر سال گذشته در قالب طرح اطعام ایتام دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به مددجویان و نیازمندان استان کمک کردند که این مبلغ امسال به سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان افزایش‌یافته است.

وی به رشد ۱۱۳ درصدی کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌ها در استان کرمان نیز اشاره کرد و گفت: در جشن عاطفه‌ها در سال ۹۶ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی در استان کرمان جمع‌آوری‌شده که این مبلغ امسال به دو میلیارد تومان افزایش‌یافته است.

قائم‌مقام کمیته امداد استان کرمان به افزایش ۳۰ درصدی کمک‌های مردم خیر و نیکوکار استان کرمان در جشن نیکوکاری اشاره کرد و افزود: سال گذشته چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری در استان کرمان جمع‌آوری شد که بر اساس آمار اولیه این رقم امسال به بیش از هفت میلیارد تومان افزایش‌یافته است.

وی در ادامه به رشد ۱۰۰ درصدی پرداخت مستمری به مددجویان در سال ۹۷ نیز اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان مستمری به مددجویان استان پرداخت‌شده که این مبلغ در ۱۱ ماهه امسال به ۱۹۴ میلیارد تومان افزایش‌یافته است.

قائم‌مقام کمیته امداد استان کرمان به رشد سایر خدمات ارائه‌شده توسط این نهاد در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ اشاره و بیان کرد: پرداخت جهیزیه به زوج‌های جوان ۴۰ درصد، وام‌های کارگشایی ۳۹ درصد، پرداخت لوازم ضروری منزل ۴۲ درصد، کمک‌های موردی ۴۹ درصد، تسهیلات اشتغال ۱۰۰ درصد و خدمات فرهنگی ۱۲۰ درصد رشد داشته است.

روستایی به الکترونیکی شدن پرداخت صدقات در استان اشاره کرد و گفت: مردم خیر و نیکوکار استان می‌توانند از طریق کد #۰۳۴*۸۸۷۷* و یا از طریق تلفن ثابت و شماره‌گیری ۰۹۶۸۸۷ و گرفتن کد ۰۳۴ ویژه استان کرمان نسبت به پرداخت صدقه اقدام کنند.

وی ادامه داد: با الکترونیکی شدن پرداخت صدقات ضمن صرفه‌جویی در زمان و هزینه تخلیه صندوق‌های صدقات، وجوهات جمع‌آوری‌شده در کمترین زمان ممکن به دست نیازمندان خواهد رسید.
انتهای پیام/ی

کمک های مردم به کمیته امداد افزایش یافته است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر