کد خبر: ۶۹۰۰۲۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
کد خبر : ۶۹۰۰۲۰۵
امیر واحدی خبر داد؛

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: جنگنده‌ بمب‌افکن‌های شکاری بومی «صاعقه» و «کوثر»در رژه امسال ارتش حضور دارند.

1به گزارش خبرنگار  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش امروز سه شنبه ۲۷ فروردین پس از تمرین رژه هواپیما‌های نیروی هوایی ارتش درباره برنامه‌های این نیرو در روز ارتش و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به فرمان حضرت امام خمینی (ره) روز ٢٩ فروردین روز ارتش نام گذاری شد. این نامگذاری به این دلیل صورت گرفت که منافقین درصدد بودند تا ارتش را منحل کنند. حضرت امام هم با فرمان تاریخی خود این روز را به نام روز ارتش نامگذاری کردند.

وی ادامه داد: لازم است تا این روز را به دلاورمردان نیروی زمینی تبریک بگویم چرا که این روز به آن‌ها اختصاص دارد. آن‌ها هم در دوران دفاع مقدس و هم در اتفاقاتی همچون سیل اخیر پیشقدم بودند.

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش اظهار کرد: در روز ارتش هم در سراسر کشور رژه برگزار خواهد شد. امسال رژه نیروی هوایی با سال‌های گذشته تفاوت اساسی دارد و آن هم حضور جنگنده بمب افکن‌های شکاری است که به دست متخصصان کشورمان ساخته شده است.

وی افزود: پرواز جنگنده‌های ساخت داخلی در سراسر کشورمان باعث افتخار است و به جهانیان نشان دادیم که پرسنل نیروی هوایی دست به دست هم دادند تا بتوانند از دستاورد‌های خودمان استفاده کنیم.

امیر سرتیپ واحدی درباره حضور جنگنده‌های ایرانی به ویژه جنگنده کوثر در رژه روز ارتش نیز اظهار کرد: قرار است تا جنگنده‌های صاعقه، کوثر در این روز استفاده شده و مانور انجام دهند و این پیام را به جهانیان می‌دهند که تحریم‌ها هیچ اثری نخواهد داشت.

وی افزود: دشمنان ما ادعای تحریم صنعت هوانوردی ما را دارند، اما صنعت گران ما نشان دادند که تحریم‌ها بی اثر است.

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش درباره اقدامات این نیرو در خصوص سیل اخیر عنوان کرد: نیروی هوایی در سیل اخیر با تمام توان پای کار آمد و با ترابری بیش از ٣۵٠ تن اقلام امدادی از پایگاه مهرآباد و پایگاه شیراز در بیش از ٣٠ سورتی پرواز به مردم کمک کرد.

وی ادامه داد: سامانه لایروبی که به گرگان از طریق فرودگاه آبادان اعزام شد نقش زیادی در کاهش حجم سیل داشت. امروز هم یگان کنترل رزمی نیروی هوایی با ١٠ تریلی تجهیزات از جمله تجهیزات آشپزخانه به مناطق سیل زده اعزام شد که آمادگی پخت ١٠ هزار غذای گرم را دارد. همه این کار‌ها با هماهنگی قرارگاه‌های ارتش در مناطق سیل زده انجام شد.

امیر سرتیپ واحدی با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در تحربم سپاه گفت: دشمنان بدانند نیرو‌های مسلح کشورمان از جمله ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی ید واحده هستند و نمی‌توانند بین ما تفرقه اندازی کنند.

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش درباره یگان‌های حاضر در این رزمایش نیز اظهار کرد: ما از هواپیما‌های جنگنده شکاری میگ- ٢٩، صاعقه، کوثر، اف-۴، اف-١۴و تانکر‌های سوخت رسان ٧٠٧ و ٧۴٧ در روز ارتش از پایگاه‌های شکاری تبریز، مهرآباد، همدان و اصفهان در این پرواز‌ها حاضر هستند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر