کد خبر: ۶۹۰۰۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹

شهردار بیرجند عدم دریافت عوارض پسماند را موجب آسیب به امور عمرانی و مانع تحول در سطح شهر دانست.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ،  جاوید شهردار بیرجند ظهر امروز در جلسه معارفه مدیریت پسماند شهرداری بیرجند با بیان اینکه عدم دریافت عوارض پسماند را موجب آسیب به امور عمرانی و مانع تحول در سطح شهر دانست و گفت: با ایجاد سازمان مدیریت پسماند می‌توانیم مطالبات شهرداری را وصول کنیم.

وی گفت: شهرداری بیرجند علیرغم اینکه در بحث پاکیزگی و تمیزی حرف اول را در سطح کشور می‌زند، اما متاسفانه تاکنون در بحث ایجاد سازمانی تحت عنوان پسماند کوتاهی شده است.

جاوید با اشاره به اینکه مطابق قانون شهرداری‌ها نمی‌توانند عوارض ساختمانی را در زمینه پسماند هزینه کنند بیان کرد: ماهیانه مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان از طرف شهرداری به پیمانکار پسماند پرداخت می‌شود که در مجموع سال گذشته تنها مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در این زمینه دریافتی داشته‌ایم.

شهردار بیرجند افزود: برای پیشبرد اهداف مدیریت پسماند باید نیرو‌ها و زیرساخت‌های مرتبط با آن فراهم شده تا با استقلال و کنترل جایگاه خود و پیمانکار امور مربوطه را پیش برد.

جاوید با اشاره به اینکه در حال حاضر در قالب مدیریت پسماند موضوع را سازماندهی می‌کنیم گفت: از اقدامات خوبی که تاکنون در این زمینه انجام شده تشکر می‌کنیم و امیدواریم این مدیریت با پشتیبانی حوزه خدمات شهری و حوزه‌های خدمات شهری مناطق دوگانه به عملکرد مطلوب دست یابد و از عرصه مدیریتی به نفع شهر و شهروندان استفاده کند.

وی گفت: زیرساخت‌های اولیه برای سایت پسماند ایجاد شده و لازم است با پیگیری‌های مجدانه اقدامات خوبی در این زمینه انجام شود.

در این جلسه از زحمات علیرضا عباسی در زمینه پسماند قدردانی شد و لطایفی به عنوان مدیریت پسماند شهرداری بیرجند منصوب شد.

انتهای پیام/ک

انتصاب مدیریت پسماند شهرداری بیرجند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر