کد خبر: ۶۹۰۰۸۶۷
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
به درخواست استاندار و دستور وزیر نفت:

استاندار اردبیل گفت:با دستور وزیر نفت و موافقت مدیرعامل شرکت ملی گاز کشور، ایجاد خط دوم انتقال گاز استان تصویب شد و وارد مرحله اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل امروز در دیدار با مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران با بیان این خبر افزود: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی نمین و مناطق آزاد تجاری صنعتی استان، احداث ۳۵۰۰ هکتار مجتمع گلخانه‌ای در استان و برنامه‌های اشتغال استان اردبیل ایجاب می‌کرد که خط دوم انتقال گاز استان قطعی و وارد فاز عملیاتی شود.

وی اظهار کرد: سهم اشتغال بخش کشاورزی و بخصوص شهرک‌های گلخانه‌ای استان ۲۵ هزار نفر هدفگذاری شده است که شمال استان با دارا بودن شرایط ایده آل از قبیل آب فراوان و زمین حاصلخیز مستعد اجرای طرح‌های کشاورزی و گلخانه‌ای است.

استاندار اردبیل بیان کرد: مجتمع گلخانه‌ای در منطقه مغان به مساحت ۲۵۰۰ هکتار در حال احداث است و با نهایی شدن تامین گاز مورد نیاز که طی قرارداد فی مابین سرمایه گذاران این بخش با شرکت ملی گاز کشور انجام می‌گیرد شاهد تحول عظیم تولیدگلخانه‌ای و اشتغال جوانان استان خواهیم بود.

بهنام جو از حمایت‌های معاون وزیر و مدیر عامل گاز کشور در جهت حل مشکلات پتروشیمی استان قدردانی کرد.

وی از اعلام آمادگی شرکت‌های سرمایه گذاری خارجی برای ایجاد نیروگاه‌های حرارتی در استان خبرداد و گفت: در صورت تامین گاز مورد نیاز سرمایه گذاران این بخش نیز جذب می‌شود.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران نیز برای تامین گاز مورد نیاز طرح‌های سرمایه گذاری و اشتغال و احداث مجتمع‌های گلخانه‌ای در استان قول مساعد داد و با استقبال از برنامه ریزی‌های استان در جهت رونق تولید و اشتغال گفت: از هم اکنون آمادگی داریم گاز مورد نیاز مجتمع‌های گلخانه‌ای را بصورت فاز به فاز و با پیشرفت فیزیکی طرح‌های سرمایه گذاری تامین کنیم.

انتهای پیام/ح

مجتمع گلخانه‌ای در منطقه مغان در حال احداث است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر