کد خبر: ۶۹۰۱۶۳۳
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
طالبان لیست 250 نفری مذاکره کننده دولت را به سخره گرفت؛

طالبان در بیانیه ای فهرست ۲۵۰ نفری هیات دولت افغانستان برای مذاکرات صلح با این گروه در نشست قطر را به سخره گرفت.

طالبان: نشست قطر یک کنفرانس منظم است نه یک محفل عروسی!/ همه 250 نفر نمی توانند در مذاکرات شرکت کنندبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، طالبان در بیانیه ای فهرست ۲۵۰ نفری هیات دولت افغانستان برای مذاکرات صلح با این گروه در نشست قطر را به سخره گرفت.

روز گذشته دولت افغانستان لیستی 250 نفری برای شرکت در نشست قطر منتشر کرد. در این فهرست نمایندگانی از احزاب سیاسی، شخصیت های سیاسی، بزرگان جهادی، خانواده‌های قربانیان، شورای عالی صلح، علما، شورای ملی، جامعه مدنی، زنان، جوانان، خبرنگاران، مقام های حکومتی و بزرگان و متفذین قومی در آن حضور دارند.

طالبان در بیانیه خود تاکید کرده است که از میان این لیست فقط باید شخصیت های محدود سیاسی و بزرگان قومی در نشست پیش رو شرکت کند.

در اعلامیه طالبان تاکید کردند: تنظیم کنندگان کنفرانس برنامه ندارند که این تعداد افراد را تنها از کابل بپذیرند؛ همچنین در کنفرانس ها این گونه اشتراک ها رواج نیست.

همچنین افزوده است: تهیه کننده های لیست در کابل باید درک بکنند این یک کنفرانس منظم و برنامه ریزی شده در یک کشور دور دست خلیجی است، نه مراسم عروسی و یا مهمانی در یکی از هتل کابل!

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر