کد خبر: ۶۹۰۱۷۲۶
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
وزرا و مسئولان در حیاط دولت مطرح کردند؛

وزرا پس از جلسه هیات دولت به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، جلسه هیات دولت امروز (چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه) به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی و با حضور وزرا برگزار شد.

وزرای کابینه مطابق چهارشنبه‌های گذشته پس از حضور در جلسه هیات دولت، با حضور در جمع خبرنگاران، به سوالات آن‌ها پاسخ دادند.


وزرا در «حیاط دولت» چه گفتند؟

نمکی: شیوع بیماری‌های واگیردار در مناطق سیل‌زده صحت ندارد

سعید نمکی وزیر بهداشت در حاشیه جلسه هیات دولت  با اشاره به تمهیدات این وزارتخانه برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار در مناطق سیل زده گفت: با قاطعیت این نکته را می‌گویم، علی‌رغم همه فشار‌هایی که در این ۲۵ استان به همکاران ما وارد شد خوشبختانه با برنامه‌ریزی منسجم تا این لحظه هیچ اپیدمی قابل توجهی در مناطق سیل زده نداشتیم.

وزیر بهداشت در واکنش به این خبر که برای جبران خسارت‌های ناشی از سیل مقرر شد بودجه دستگاه‌های اجرایی کاسته شود و عدم اجرای طرح تحول نظام سلامت، تصریح کرد: قسمتی از خسارت‌های ناشی از سیل را سر‌جمع ردیف‌های بودجه‌ای وزارتخانه‌های مختلف تامین می‌کنند؛ آقای نوبخت در صدد هستند این موضوع را مدیریت کنند، اما قرار نیست این اقدام اثرات نامطلوبی را در خدمت‌رسانی ما در وزارت بهداشت و بودجه طرح تحول نظام سلامت بگذارد و قطعا طرح را با قدرت ادامه خواهیم داد.(بیشتر بخوانید).


وزرا در «حیاط دولت» چه گفتند؟

امیری: لایحه جامع انتخابات بسیار کارشناسی و غنی است

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به لایحه جامعه انتخابات گفت: لایحه جامعه انتخابات همانطور که از نامش پیداست از جامعیت و غنای کارشناسی برخوردار است.

وی در ادامه افزود: در این لایحه نظر کارشناسی احزاب و نمایندگان مجلس و مرکز پژوهش‌های مجلس لحاظ شده است و بر روی سایت وزارت کشور قرار گرفت. (بیشتر بخوانید).


وزرا در «حیاط دولت» چه گفتند؟

خبر خوش حجتی برای کشاورزان آسیب دیده در جریان سیل

محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه هیئت دولت درباره سیل‌های اخیر که محصولات دامی و فرآورده‌ها تلف شد، گفت: الحمدالله این بارش‌ها خوب بود گرچه برخی خانواده‌ها و کشاورزان در این بین دچار خسارت شدند که دولت برخورد مناسبی با آن‌ها انجام داد.

وی ادامه داد: امروز هم در دولت دوباره راجع به سیل و مسائل مربوط به خسارات بحث و تبادل نظر شد و درباره خسارتی که در بخش کشاورزی وجود دارد، مصوبات خوبی را داشتیم.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: مصوبه قبلی که در جلسه دوم دولت در سال ۹۸ داشتیم درباره مختصات و مقتضیات سیل گلستان و مازندران بوده، اکنون با توجه به مسائلی که در مناطق کوهستانی مانند استان چهار محال بختیاری و مسائلی که در ارتباط با استان خوزستان بوده، مصوبات تکمیلی را داشتیم.( بیشتر بخوانید).


وزرا در «حیاط دولت» چه گفتند؟

واعظی: آیین نامه اجرائی افزایش حقوق‌های مستمری بگیران و کارمندان دولت تصویب شد

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه مسئله بازسازی مناطق سیل زده در اولویت دولت است گفت: رئیس جمهور دستور تسریع برای کمک‌ها و اقدامات لازم برای مردم مناطق سیل زده را صادر کرده است.

وی در ادامه افزود: در جلسه امروز آیین نامه اجرائی افزایش حقوق‌های مستمری بگیران و کارمندان دولت جمع بندی و تصویب شد و انشاءالله بتوانیم دغدغه حقوق بگیران را در مورد معیشت را کمتر کنیم. (بیشتر بخوانید).


وزرا در «حیاط دولت» چه گفتند؟

نوبخت: امیدوارم تا پیش از هفته معلم بتوانیم مطالبات فرهنگیان را پرداخت کنیم

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه هیئت دولت گفت: در سال ۱۳۹۷ اعتبارات مربوطه به آموزش و پرورش بالغ بر ۱۰۷ درصد پرداخت شد، با عنایت به اینکه در سال گذشته متأسفانه منابع بودجه در حد ۹۱ درصد توافق پیدا کرد، ولی برخی از دستگاه‌ها به ویژه آموزش و پرورش به جهت اهمیت موضوع و ضرورتی که داشت ۱۰۷ درصد پرداخت صورت گرفت.

وی افزود: خوشبختانه برای هفته گذشته دوباره نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان با وجود پرداخت ۱۰۷ درصدی آموزش و پرورش امکان تهیه برخی از بدهی‌های وزارت خانه تحقق پیدا نکرد که ۶۰۰ میلیارد تومان پرداخت شد، برای امروز و فردا در سقف ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان منابع جدید از سال گذشته از بانک مرکزی در حال دریافت هستیم مجدداً به آموزش و پرورش ارقامی مورد نیاز پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: امیدوارم که قبل از هفته معلم آموزش و پرورش با این منابعی که در اختیارش قرار می‌گیرد بتواند همه بدهی‌های خود را بپردازد و مطالبات فرهنگیان را پرداخت کند.(بیشتر بخوانید).


واعظی: سخنگوی دولت نیستم/ نمکی: شیوع بیماری‌های واگیردار در مناطق سیل‌زده صحت ندارد/ خبر خوش حجتی به کشاورزان مناطق سیل‌زده

اردکانیان: وزارت نیرو به مصرف کنندگان کمتر از الگوی مصرف مبالغی را پرداخت می‌کند

رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه جلسه دولت و در جمع خبرنگاران گفت: به مصرف کنندگان کمتر از الگوی مصرف آب و برق، مبالغی پرداخت می‌شود، همچنین مصرف کنندگان آب و برق به قبوض اردیبهشت ماه‌شان توجه کنند. این قبوض می‌تواند هشداری برای مصرف کنندگان بیش از الگوی مصرف باشد.

وی افزود: وزارت نیرو با تمام توان در همه وعده‌ها و سطوح آمادگی کامل دارد.(بیشتر بخوانید).


واعظی: سخنگوی دولت نیستم/ نمکی: شیوع بیماری‌های واگیردار در مناطق سیل‌زده صحت ندارد/ خبر خوش حجتی به کشاورزان مناطق سیل‌زده

رحمانی: مشکل اصلی تولید و صنعت، کمبود سرمایه در گردش است

رضا رحمانی وزیر صنعت, معدن و تجارت در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه اولویت ما حمایت از تولید است گفت: امروز مشکل اصلی صنعت و تولید ما کمبود سرمایه در گردش است. (بیشتر بخوانید).


اسلامی: تخریب‌های سیل بر روی قیمت مسکن اثر نخواهد داشت

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیات دولت با بیان اینکه تخریب‌های حاصل از سیل بر قیمت مسکن اثر ندارد افزود: این اتفاق نخواهد افتاد؛ البته آسیب‌ها را دیده ایم که در حال بازسازی هستیم.

وزیر راه افزود: در حال کنترل و نظارت بر روی شهر‌های دارای رودخانه برای حفظ حریم رود هستیم. زمین‌هایی را در پل دختر و معمولان برای جا به جایی کسانی که در بستر یا حریم رودخانه مسکن داشتند واگذار کردیم.(بیشتر بخوانید).

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
ص. صادقى فرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
دولت چيزى براى گفتن ندارد تا سخن گو داشته باشد
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
دولت مگر جز ناکارآمدی وناامیدی کار دیگر هم انجام داده یا میده که حالا بخوا سخنگو داشته باشه دولت وکل اصلاح طلبها هنوز که هنوزه با تمام نامردیهایی که اروپا وامریکا انجام دادن وهرروز شاهد هستیم بازهم دلبسته اروپا وامریکا هستند
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
میگم این کلیپی که از هجوم ملخها در سیستان وجود دارد را جهاد کشاورزی پیگیری کند چون مملکت ما یا زلزله داره میزنه ، توفان و سیل و ملخ و ... الی ماشا الله ، خدا حفظ کند این مردم را
پیمان اشراقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
استیضاح حجتی چه شد ؟
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
دولت چی رو میخواد پاسخ بده تا پاسخگو الان خیلی ضروری باشه فعلا به حل مشکلات مهمتر بپردازن بهتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
دولتی که پاسخگو نیست
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر