کد خبر: ۶۹۰۱۷۴۷
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲

فرماندار همدان گفت: مجموع خسارت اولیه سیل همدان ۲۴۱ میلیارد تومان برآورد شده است.

خسارت ۲۴۱ میلیاردی سیل به همدانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، حسین افشاری فرماندار همدان در نشست با دهیاران شهرستان همدان با اشاره به خسارت وارده سیل در همدان گفت: مجموع خسارت اولیه سیل در همدان ۲۴۱  میلیارد تومان برآورد شده است.

وی در ادامه بیان کرد:از این میزان ۱۱۵ میلیارد تومان  به بخش کشاورزی، باغبانی و دامداری، ۱۱۷ میلیارد تومان در حوزه راه و جاده ها  و ۹ میلیارد تومان هم به حوزه مسکن روستایی و شهری خسارت وارد شده است .

فرماندار همدان با بیان اینکه به  ۹۲ هزار و ۲۶۰ مسکن   شهرستان همدان در جریان سیل اخیر  از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد آسیب وارد شده است گفت:  نحوه جبران خسارت بنا بر مصوبات دولت با تسهیلات بلاعوض و با سود کم پیش بینی شده است.

افشاری  با بیان اینکه برخی از روستاهای  در محل و مسیر سیلاب به طور کامل تخریب شدند، گفت: با جانمایی مجدد، روستا ها در مسیری امن و به دور از مسیل ها  ساخته  می شوند.

وی با اشاره به اقدمات محوری دهیاری ها در کنترل سیلاب های اخیر،گفت: دهیاری ها خط مقدم مقابل با سیلاب بودند واقدامات بسیار مهمی در جهت کنترل و کاهش خسارات وارده انجام دادند.

فرماندار همدان با اشاره به اقدامات پیشگیرانه و مناسب دهیاری ها در بارندگی های اخیر،گفت:تجهیزات و امکانات دهیاری ها در سال جاری به روز و تقویت خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال پیش رو شاهد دو رویداد مهم در سطح کشور و شهرستان همدان هستیم،گفت: محور ابتدایی همه برنامه ها در سال جاری موضوع رونق تولید است که ادامه راه اقتصاد مقاومتی و در راستای حمایت از کالای ایرانی است.

افشاری با اشاره به اهمیت تولید در داخل  و ضرورت آن برای توسعه کشور گفت: ایجاد سازو کارهای تولید و ارائه خدمات  باید در دستور کار همه نهادها  و سازمان ها قرار گیرد.

فرماندار همدان با اشاره به رویداد مهم دوم با توجه شعار رونق تولید درکشور و شهرستان همدان گفت: حوزه صنعت و معدن و احیا کارگاه های تعطیل و نیمه تعطیل باید در اولویت قرار گیرد.

 وی  در ادامه بیان کرد: در این راستا باید گارگاه و مراکز تولید فعال هرچه بیشترحمایت شده تا تولید بیش از پیش رونق بگیرد.

فرماندار همدان تاکید کرد: کالای ایرانی اگر با هفتاد درصد کیفیت مشابه خارجی وجود دارد، برای ارتقا تولید و پیشرفت کشور باید از آن استفاده کنیم.

وی با اشاره به بحث انتخابات پیش رو مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات تامین کننده امینت ملی و ارتقا دهنده سرمایه اجتماعی در جامعه است.

افشاری با تاکید بر برگزاری یک انتخابات سالم گفت: اصل بی طرفی و اجرای مُر قانون باید مورد توجه همه دستگاه های اجرایی در شهرستان همدان قرار گیرد.

فرماندار همدان ادامه داد: همه امکانات در شهرستان همد ان با تمام قوا در خدمت برگزاری انتخابات است و هیچ نهاد و شخصی حق بهره برداری سیاسی  و شخصی از امکانات دولتی را در جهت انتخابات ندارد.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه دهیاران در روستاها گفت:دهیاران نماینده حاکمیت در روستا ها هستند.

افشاری با اشاره به پروژه های عمرانی و ساخت و سازها در روستا و شهرستان همدان گفت: از سرمایه گذاری ها و ساخت و ساز ها در شهرستان همدان و دهیاری ها در جهت رونق و توسعه شهرستان حمایت می کنیم.

فرماندار همدان تاکید کرد: حل مشکلات مالی دهیاری ها در دست بررسی است.

انتهای پیام/د.ا

خسارت   بیش از دومیلیاردی سیل در همدان 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر