کد خبر: ۶۹۰۲۰۹۸
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰

مدیر کل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری فارس گفت: میزان خسارت سیل به روستا‌های فارس ۸۹۰ میلیارد ریال اعلام شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، سید کمال پاک فطرت مدیر کل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری فارس گفت: بر اساس برآورد‌های انجام شده، به دنبال بارش‌های اخیر و جاری شدن سیل در نقاط مختلف استان، ۸۹۰ میلیارد ریال به مناطق روستایی و عشایری خسارت وارد شده است.

وی افزود: شبکه آب روستایی، تاسیسات روستایی، راه‌های روستایی و عشایری، بخش کشاورزی، افزون بر هفت هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی و ۱۷۴ واحد تجاری و صنعتی از جمله بخش‌هایی است که در جریان سیل اخیر آسیب دیده اند.

پاک فطرت ادامه داد: سیل به شبکه‌های آبرسانی روستا‌های فارس ۲۱۱ میلیارد و ۷۳ میلیون ریال و به راه‌های عشایری استان ۵۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال خسارت وارد کرده است.

او اظهار داشت: همچنین در جریان سیل اخیر، به بخش کشاورزی فارس اعم از زراعی، دامی، آبزیان پرورشی و منابع آبی در تمام شهرستان‌های این استان ۳۳۵ میلیارد و ۵۴۱ میلیون ریال خسارت وارد شده است.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری فارس افزود: در جریان سیل اخیر بخش قابل توجهی از منازل روستایی دچار آبگرفتگی و خسارت جزیی و کلی شد که در کنار کمک‌های دولتی، با استفاده از کمک‌های مردمی و با همت دهیاران، تعدادی از از این منازل ترمیم شده است.
انتهای پیام/م

خسارت ۸۹۰ میلیارد ریالی سیل به روستا‌های فارس

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر