کد خبر: ۶۹۰۲۱۰۹
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
فرماندارخاتم:

فرماندارخاتم گفت: رودخانه‌ها و مسیل های سیلاب شهرستان برای جلوگیری از بحران لای روبی و مرمت می شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ،فرجام فاضلی فرماندار شهرستان خاتم در نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان گفت: بارش‌های بهاری بیشترین  شدت را در شهرستان خاتم داشت که ستاد مدیریت بحران و دستگاه‌های اجرایی شهرستان باهمکاری و آمادگی توانستد با جاری شدن سیلاب آن را در رودخانه‌ها و رواناب‌ها مهار کنند.

وی افزود: حدود ٣میلیون مترمکعب آب در پشت بند‌های آبگیر شهرستان ذخیره شده که ١/۴میلیون مترمکعب آب از رودخانه منج بوانات درپشت آبگیر مروست ذخیره شد و١/۶میلیون مترمکعب آب از رودخانه فصلی مروست به مناطق شرق مروست رهاسازی شد که برای کشاورزان، دامداران و تغذیه سفره‌های زیرزمینی موثر است.

فاضلی گفت: در بازدیدی که از بند‌های خاکی، رودخانه ها، ورواناب‌ها که حجم زیادی آب جریان داشت نقاط ضعف و نقاط قوت در دستور کار قرار ستاد مدیریت بحران شهرستان قرار گرفت.

افزایش میانگین بارندگی در شهرستان خاتم

مجید زارع رئیس آب منطقه‌ای شهرستان خاتم باارائه گزارشی از آخرین وضعیت منابع آبی شهرستان به بارش‌ها و مخازن آبی موجود در شهرستان اشاره کرد واز همراهی اعضای شورا‌ی حفاظت منابع آب شهرستان تقدیر نمود.

وی بااشاره به افزایش میانگین بارندگی در شهرستان گفت: متوسط بارندگی در هرات ٩۵میلی متر است که امسال ١٢۵میلی متر بارندگی شده ونسبت به سال گذشته ٢۵میلی متر افزایش یافته و در بخش مروست متوسط بارندگی ٧١میلی متراست که امسال ١١٢میلی متر بارندگی شده و۴١میلی متر بارندگی افزایش یافته است.

پیگیری تامین اعتبار برای تکمیل سدخاکی خوانسار بند خاکی مروست، کمک رسانی دستگاه‌های خدمات رسان جهت لای روبی و بازسازی مسیل‌های جریان سیلاب، لایه روبی واحداث دیوار ساحلی در رودخانه ها، بررسی و بازرسی کارشناسان اداره آب منطقه‌ای شهرستان جهت مرمت بند‌های خاکی، رودخانه‌ها ورواناب‌ها وابنیه تاریخی که تخریب شده اند از مصوبات این نشست بود.

یکی از مهمترین مسائلی که در این نشست مورد بحث وبررسی اعضا قرار گرفت بررسی وضعیت رودخانه‌ها و بند‌های تغذیه مصنوعی شهرستان بود که بر ضرورت لای روبی و مرمت آن‌ها تاکید و در دستور کار اعضا شورای حفاظت منابع آب شهرستان قرار گرفت.

انتهای پیام/ی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر