کد خبر: ۶۹۰۲۳۲۳
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱

شورای اسلامی شهر شیراز، با لایحه بازنگری طرح ساماندهی باغ‌های قصردشت موافقت و شهرداری را موظف کرد که ظرف مدت دو هفته طرح بازنگری شده را برای بررسی به صحن علنی ارائه دهد.

طرح ساماندهی باغ‌های شیراز بازنگری می‌شودبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، اعضای شورای شهر شیراز در هشتادمین جلسه علنی با لایحه پیشنهادی شهرداری در خصوص بازنگری طرح ساماندهی باغ‌های قصردشت موافقت و آنرا تصویب کرد.

شهردار شیراز در این خصوص گفت: طرح ساماندهی باغ‌های قصردشت، پاسخگوی نیاز امروز، یعنی حفظ باغ‌ها نیست.

حیدر اسکندرپور گفت: از شورا خواسته‌ایم تا اجازه دهند این طرح مورد بازنگری قرار گیرد و آسیب‌های طرح کنونی شناسایی و برای رفع آن‌ها اقدام شود.

شهردار شیراز بیان کرد: در این راستا دفترچه‌ای حاوی مستندات و آسیب‌های شناسایی شده به عنوان پیوست در کنار این لایحه در اختیار شوراییان قرار داد تا ضمن تنویر افکار عمومی ضرورت بازنگری نیز مورد توجه قرار گیرد.

براساس مصوبه شورا مقرر شد شهرداری این کلانشهر ظرف مدت دو هفته بازنگری طرح ساماندهی باغ‌های قصردشت را به شورا ارائه دهد تا بعد از بررسی و تصویب، به مراجع قانونی ارائه شود.

همچنین شهرداری شیراز موظف شد موارد ارسالی به کمیسیون ماده ۵ را در سامانه شفافیت شهرداری شیراز منتشر کند.

در هشتادمین جلسه علنی طرح جمعی از اعضای شورای شهر شیراز مبنی بر انتشار اطلاعات موارد کمیسیون ماده شهرداری شیراز در سامانه شفافیت با قید یک فوریت به کمیسیون شهرسازی و معماری این شورا ارجاع شد.

بررسی و تصویب طرح‌های تفصیلی شهری و تغییرات آن از جمله هرگونه تغییر کاربری اراضی از جمله وظائف کمیسیون ماده ۵ شورای عالی شهرسازی به ریاست استاندار هر استان است.

همچنین اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با یک فوریت لایحه شهرداری شیراز مبنی بر مساعدت مالی و تجهیزاتی به مناطق سیل‌زده موافقت کردند.

این لایحه برای بررسی بیشتر به کمیسیون‌های برنامه و بودجه و کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری ارجاع شد و پس از تصویب در صحن علنی برای تصویب نهایی به مراجع قانونی ارجاع داده شد.
انتهای پیام/م

هشتادمین جلسه علنی شورای شهر شیراز

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر