کد خبر: ۶۹۲۵۶۷۲
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
معاون فنی سازمان نظام پزشکی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

جهانگیری گفت: اگر محصولات آرایشی بهداشتی در مکانی غیر از داروخانه عرضه شود، سلامت این محصولات دچار مشکل می‌شود.

ضرورت عرضه محصولات آرایشی بهداشتی در داروخانه‌ها/ فروش لوازم آرایشی به سازمان نظام پزشکی ارتباطی نداردمحمد جهانگیری معاون فنی و نظارت  سازمان نظام پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: فروش لوازم آرایشی بهداشتی در داروخانه‌ها بر اساس مجوز و دستورالعمل‌های  ابلاغی وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو انجام می‌شود که در این بین فروش یا عدم فروش لوازم آرایشی بهداشتی ارتباطی به سازمان نظام پزشکی ندارد.

وی ادامه داد: عرضه لوازم آرایشی بهداشتی در داروخانه‌های سراسر کشور سبب می‌شود تا نظارتی بر سلامت محصولات آرایشی بهداشتی از طریق سازمان‌های ذی‌ربط وجود داشته باشد و مسئول فنی داروخانه مسئولیت سلامت این محصولات را بر عهده دارد.

محصولات بهداشتی غیرمجاز، تهدیدی برای سلامت مردم

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی  تاکید کرد: اگر محصولات آرایشی بهداشتی در مکانی غیر از داروخانه‌ها عرضه شود ممکن است سلامت این محصولات دچار مشکل شود و همین مسئله باعث بروز محصولات تقلبی به بازار شود.

جهانگیری اضافه کرد: سازمان نظام پزشکی نظارت و امور مختلف مانند عرضه لوازم آرایشی بهداشتی دارد و با ساماندهی فعالیت داروخانه‌ها نظارت کافی را دارد.

وی گفت: قسمتی از درآمد داروخانه‌ها از طریق فروش لوازم آرایشی بهداشت است و عرضه این محصولات در داروخانه‌ها باعث ساماندهی و کنترل محصولات آرایشی بهداشتی در داروخانه‌ها می‌شود.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی  یادآوری کرد: عرضه محصولات آرایشی بهداشتی در داروخانه‌های کشور از فروش محصولات تقلبی که تهدیدکننده سلامت افراد است به طور جدی پیشگیری و جلوگیری می‌کند.

انتهای پیام /

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر