کد خبر: ۶۹۲۹۲۶۲
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
یک مقام مسئول در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

مدیرعامل سابق شرکت عمران شهر جدید اندیشه گفت: آغاز عملیات اجرایی ۱۷۰۰ واحد از ۲۵۰۰ واحد مسکونی در شهر جدید اندیشه نقش بسیار مؤثری در تثبیت بازار واحد‌های مسکونی داشته است.

آغاز عملیات اجرایی هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی در شهر جدید اندیشه / کسب رتبه اول مهاجرت پذیری اندیشه در بین شهر‌های جدیدمحمد آئینی، مدیرعامل سابق شرکت عمران شهر جدید اندیشه در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه ساخت ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شهر جدید اندیشه طی سال گذشته هدف‌گذاری شده است، گفت: ساخت این تعداد واحد در راستای ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید بوده که سال گذشته کلنگ‌زنی هزار و ۷۰۰ واحد در این شهر آغاز شده است.

وی گفت: برای این هزار و ۷۰۰ واحد تمامی شرکا و سرمایه‌گذاران مشخص شده و قرارداد ساخت تمامی آن‌ها منعقد شده و در برخی از مناطق هم عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شده است.


بیشتر بخوانید: تخفیف کارت اعتباری مصالح ساختمانی به مردم و سازندگان مسکن/ حذف سهم زمین از قیمت تمام شده مسکن


آئینی با بیان اینکه ساخت ۲۵۰ واحد امسال، ۵۵۰ واحد برای سال ۹۹ هدف‌گذاری شده است، گفت: ساخت این میزان واحد نقش بسیار مؤثری در جذب سرمایه‌گذاری و همچنین افزایش مهاجرت پذیری و در رونق تولید بازار مسکن هم بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

مدیرعامل سابق شرکت عمران شهر جدید اندیشه با بیان اینکه شهر جدید اندیشه قابلیت‌های بسیار زیادی برای زندگی با کیفیت دارد از سال ۹۰ تا سال ۹۷ بیش از ۲۵ هزار نفر جمعیت را جذب کرده و طبق آمار سال ۹۰، ۹۶ هزار نفر جمعیت، ۹۵، ۱۱۶ هزار نفر و هم‌اکنون قابلیت جمعیت‌پذیری ۱۲۰ هزار نفر را این شهر دارد.

وی با اشاره به اینکه طبق ارزیابی‌های انجام شده تراز جمعیت‌پذیری این شهر مثبت بوده و همین امر در افزایش میزان تولید مسکن و همچنین اتمام واحد‌های مسکن مهر بسیار تأثیرگذار بوده است، گفت: تأمین تمامی خدمات زیربنایی برای واحد‌های مسکونی و همچنین اتمام یک، ششم افق طرح جامع در این شهر توانسته میزان رونق تولید را در این شهر به صورت چشمگیر افزایش دهد.

آئینی با بیان اینکه تولید هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی جدید توسط بخش خصوصی به ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای مسکن کمک می‌کند، گفت: در سال ۹۵ ساخت ۳ هزار و ۱۰۰ واحد مسکن مهر در این شهر به پایان رسید و اتمام زودهنگام این واحد‌ها نقش بسیار مؤثری در کاهش هزینه‌های تولید مسکن داشته است.

مدیرعامل سابق شرکت عمران شهر جدید اندیشه یادآوری کرد: اتمام ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر و همچنین اقدام ملی برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید می‌تواند اثرگذاری بسیار مثبتی در بازار تولید واحد‌های مسکونی داشته باشد.

انتهای پیام/

ساخت ۹۰۰ هزار واحد مسکونی بازار مسکن را رونق می‌بخشد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر