کد خبر: ۶۹۳۴۳۰۹
گروه : گلستان » گرگان
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰

رییس کل دادگستری گلستان از صدور کیفرخواست پرونده شرکت کلاهبرداری لیزینگ خودر معروف به پرهام آزادشهر خبر داد.

هادی هاشمیان رییس کل دادگستری گلستان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، از صدور کیفرخواست متهمان پرونده لیزینگ خودرو معروف به پرهام آزادشهر خبر داد و گفت: پس از مطالعه و بررسی پرونده ۳۳ هزار صفحه‌ای پرهام آزادشهر، دادسرای مرکز استان برای سه متهم این پرونده به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور کیفرخواست صادر کرد.
 
وی  با بیان اینکه پرونده پرهام آزادشهر از سال ۹۵ در دو شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان و شهرستان آزادشهر استان گلستان تقریبا به طور همزمان تشکیل شد، اما پرونده به صورت یکجا در سیستان و بلوچستان و شهرستان سرباز رسیدگی شد، افزود: ما سال گذشته از ریاست قوه قضاییه و دیوان عالی کشور درخواست کردیم که این پرونده در استان گلستان رسیدگی شود.

وی ادامه داد: این پرونده ۳ هزار شاکی دارد که بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ شاکی متعلق به گلستان و باقی آن متعلق به سیستان و بلوچستان است.

رییس کل دادگستری گلستان گفت: دیوان عالی کشور با اهاله این پرونده به مرکز استان گلستان موافقت کرد و از ۶ ماه گذشته بازپرس ویژه‌ای را برای این پرونده مامور کردیم که امروز تصمیم نهایی گرفته شد و منجر به صدور کیفر خواست شد.

بیشتر بخوانید:


وی گفت: ۳ متهم اصلی این پرونده که در زندان هستند بیش از ۲۲۰ میلیارد تومان کلاهبرداری کردند که به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور متهم شناخته و جلب دادرسی شدند و صدور کیفر خواست داده شد.

هاشمیان افزود: این پرونده با ۳۳ هزار برگ و با ۲۶۰ جلد پرونده، ظرف ۶ ماه به نتیجه رسید و به زودی محاکمات شروع خواهد شد و در رسیدگی‌ها همه شاکیان دعوت می‌شوند.

وی گفت: در رای دادگاه پس از محاکمه خواهد آمد که میزان خسارت مالباختگان چقدر است که با فروش اموال توقیف شده متهمان، به آن‌ها برگردانده می‌شود.

رییس کل دادگستری گلستان افزود: با هماهنگی مسئولین قوه به محض اینکه جلسه رسیدگی مهیا شد به استحضار عموم و شکات خواهد رسید.
 
متهمان پرونده معروف به پرهام آزادشهر افراد سر بیش از ۳ هزار نفر را در استان‌های گلستان و سیستان و بلوچستان کلاه گذاشتند و بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان به جیب زدند.

انتهای پیام/م

صدور کیفرخواست پرونده پرهام آزادشهر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر