کد خبر: ۶۹۳۹۴۵۵
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸

بر اساس نتایج نظرسنجی جدید، بیشتر حامیان حزب دموکرات و رای‌دهندگان مستقل در انتخابات ۲۰۲۰ در پی به شکست کشاندن رئیس‌جمهور فعلی آمریکا هستند.

شکست ترامپ اولویت اکثر رای دهندگان آمریکایی در انتخابات ۲۰۲۰به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری هیل، نتایج نظرسنجی جدید نشان داد اکثر طرفداران حزب دموکرات و رای دهندگان مستقل نامزدی را در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ترجیح می‌دهند که به جای هم عقیده بودن با او بر سر مسائل مهم سیاسی، بیشترین شانس را برای شکست دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را داشته باشد.

نتایج نظرسنجی هیل-هاریکس نشان داد ۶۵ درصد از رای دهندگان حامی حزب دموکرات یا رای دهندگان مستقل اعلام کردن مسئله مهمتر برای آن‌ها این است که در انتخابات اولیه سی انتخاب شود که بیشترین شانس را برای شکست ترامپ داشته باشد. ۳۵ درصد از رای دهندگان نیز اعلام کردند با نامزدی را ترجیح می‌دهند که در موضوعات مهم با او موافق باشند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی در این مورد توافق گسترده‌ای میان رای دهندگان دموکرات و مستقل وجود داشته و ۷۰ درصد از زنان رای دهنده و ۶۰ درصد از مردان حاضر در این نظرسنجی اعلام کردند پیروزی در این انتخابات بر هر موضوع دیگری اولویت دارد. ۸۰ درصد از رای دهندگان ۶۵ ساله و بالاتر ترجیح خود را بر شکست رئیس جمهور فعلی آمریکا اعلام کردند و این رقم در میان رای دهندگان بین ۵۰ تا ۶۴ ساله، ۷۱ درصد به دست آمد.

۵۶ درصد از رای دهندگان رده سنی ۳۵ تا ۴۹ ساله نیز اعلام کردند اولویت اول آن‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ شکست ترامپ است، ۵۸ درصد از رای‌دهندگان زیر ۳۵ سال نیز نظر مشابهی درباره شکست ترامپ در انتخابات آتی داشتند.

در نظرسنجی هیل-هاریکس که در ۱۰ تا ۱۱ ماه میلادی جاری برگزار شد ۱۰۰۰ نفر شرکت کردند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر