کد خبر: ۶۹۶۴۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶

مسئول سازمان بسیج سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: از هفتهٔ آتی کار ساخت و تعمیر ۲۵۰ منزل مسکونی در شهرستان دلفان استان لرستان با کمک جهادگران قزوینی آغاز می‌گردد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،  سرهنگ مهدی صادق‌پور، مسؤول سازمان بسیج سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان قزوین  گفت: از هفتهٔ آینده ساخت و تعمیر ۲۵۰ واحد مسکونی شهرستان دلفان از استان لرستان توسط نیرو‌های جهادی قزوین آغاز می‌گردد.

وی افزود: در این کمک‌رسانی‌ها، اولویت با مددجویان کمیته امداد امام‌خمینی (ره) و خانواده‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی است.

صادق‌پور ادامه داد: تعداد افراد گروه‌های جهادی سطح قزوین که از نیرو‌های مقاومت ۷ ناحیه به لرستان می‌شوند، مجموعاً ۱۵۰ نفر است که با تخصص‌های مرتبط در زمینهٔ تعمیرات و ساخت هستند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون در مرحلهٔ انجام کار‌های اداری، شناسایی و ارزیابی موارد احداثی و تعمیراتی و هم‌چنین عقد تفاهم‌نامه با سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام‌خمینی (ره) و بنیاد مسکن هستیم.

وی تصریح کرد: از هفتهٔ آینده اعزام گروه‌های جهادی از سطح شهرستان جهت حضور در مناطق سیل‌زده آغاز می‌گردد.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین در رابطه با فعالیت‌های انجام شده در استان گلستان اظهار کرد: طی ماه‌های گذشته نیرو‌های جهادی قزوینی، بسیجیان و پرسنل سپاه استان قزوین در گلستان نیز به‌مدت ۲ ماه در مباحث امدادرسانی، تعمیرات و ساخت برخی از پل‌ها، معابر و جاده‌ها مشغول به خدمت‌رسانی بودند.

وی اضافه کرد: پس از آن، به استان قزوین این مأموریت محول شد که به‌عنوان استان معین در لرستان فعالیت کند.

وی عنوان کرد: تعداد مددجویان کمیته امداد امام‌خمینی (ره) و افراد تحت پوشش بهزیستی در استان لرستان زیاد است، بنابراین به احتمال زیاد تعداد خانوار‌هایی که نیاز به ساخت و تعمیر منازلشان باشد بیش از ۲۵۰ خانواده هستند.

صادق‌پور اعلام کرد: تعمیراتی که نیاز است در استان لرستان اتفاق بیفتد تعمیراتی بسیار اساسی است، زیرا در سیل تخریب منازل مسکونی بالا است و عمق فاجعه زیاد است، بنابراین احتمالاً میزان تعمیرات منازل از عدد ۲۵۰ بالاتر برود.

وی در پایان گفت: در حال حاضر بنیاد مسکن استان قزوین و پرسنل سپاه پاسداران استان در لرستان مستقر و مشغول فعالیت هستند.

انتهای پیام/د

جهادگران قزوینی ۲۵۰ واحد مسکونی را در لرستان بازسازی و تعمیر می‌کنند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر