کد خبر: ۶۹۷۱۷۸۴
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
کارشناس شیلات استان فارس:

کارشناس شیلات استان فارس از ارزیابی ذخایر آبزیان دریاچه سد سلمان فارسی قیروکارزین خبر داد.

ذخایر آبزیان دریاچه سد سلمان فارسی ارزیابی شدسعید امین صفائی کارشناس شیلات استان فارس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، گفت: به منظور ارزیابی ذخایر آبزیان دریاچه سد سلمان فارسی قیروکارزین با همکاری تعاونی صیادی قره آغاج صید آزمایشی از این دریاچه انجام شد.

وی افزود: به منظور ارزیابی ذخایر آبزیان منابع آبی و برآورد میزان آبزیان در سطح دریاچه‌ها و در راستای مصوبات کمیته نظام نامه آبزی پروری استان فارس هر ساله در خرداد و تیر ماه، مدیریت شیلات استان عملیات صید آزمایشی از منابع آبی را برنامه ریزی و تحت نظارت کامل اجراء می‌کند.

صفائی توضیح داد: داده‌های حاصل از صید آزمایشی از دریاچه جهت سیاست گذاری و به منظور صدور مجوز صیادی در همان سال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه صیادی از دریاچه سد سلمان فارسی قیروکارزین با استفاده از ۱۰ گروه صیادی در قالب یک شرکت تعاونی صیادی هر ساله انجام می‌شود، گفت: از عمده‌ترین گونه ماهیان قابل صید از دریاچه سد سلمان فارسی قیروکارزین انواع کپور معمولی و گونه‌های بومی با نام‌های محلی سرخه، شکاری و لجن خوار است.

کارشناس شیلات استان فارس با اشاره به تلاش‌ها و همکاری‌های مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین و تشکر از ترویج‌های انجام شده در حوزه شیلات و مصرف آبزیان گفت: از سطح حدود ۲ هزار هکتاری دریاچه سد سلمان فارسی در سال گذشته بیش از ۱۵۰ تن ماهی صید شده است و با ارزیابی‌های صورت گرفته پیش بینی می‌شود در فصل صید آتی بتوان حدود ۱۷۰ تن انواع ماهیان گرمابی برداشت و روانه بازار مصرف کرد.

قیروکارزین به مرکزیت قیر در فاصله ۱۶۹ کیلومتری جنوب غرب شیراز واقع شده است.
انتهای پیام/م

ارزیابی ذخایر آبزیان دریاچه سد سلمان فارسی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر