کد خبر: ۶۹۷۵۲۲۹
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم عنوان کرد؛

سیجانی گفت: بر اساس راهبرد‌های تعیین شده، طی سال جاری پنج هزار و ۱۰۰ فرصت شغلی جدید در بخش صنعت و معدن استان ایجاد خواهد شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛محمود سیجانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت : این میزان اشتغال با سرمایه گذاری ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در بخش‌های مختلف صنعتی و معدن استان قم ایجاد می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: ۳۷ درصد سهم اشتغال و ۵۱ درصد سهم سرمایه گذاری در سند اشتغال استان طی سال جاری به حوزه‌های مرتبط با این سازمان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در همین رابطه از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه ۸۶۶ فرصت شغلی جدید با سرمایه گذاری بیش از ۷۲۶ میلیارد ریال در قم ایجاد شده است.

وی بیان کرد: به طور میانگین میزان سرمایه گذاری هر واحد صنعتی در استان حدود ۲۲ میلیارد ریال و متوسط اشتغال هر واحد صنعتی در قم ۱۷ تن است.

وی ادامه داد: هم اکنون یکهزار و ۴۹ طرح صنعتی و معدنی در قم با سرمایه گذاری بیش از ۸۹ هزار و ۴۴۴ میلیارد ریال در حال اجراست که اشتغال ۲۷ هزار و ۲۳۲ تن را در پی دارد.

سیجانی گفت: عمده این طرح‌ها در تولید محصولات غذایی و آشامیدنی، ساخت مواد و محصولات شیمیایی، مبلمان و سایر مصنوعات چوبی، ساخت ماشین آلات و تجهیزات، محصولات لاستیک و پلاستیک، محصولات فلزی، ساخت فلزات اساسی و وسایل نقلیه موتوری فعالیت خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به هدفگذاری ۲۵۲ میلیون دلار صادرات کالا‌های تولید شده در استان طی سال جاری، بیان کرد: هم اکنون خوشه‌های صنعتی همچون فرش، کفش ماشین، سنگ، مبلمان و چوب و سوهان در سطح استان فعال می‌باشد که می‌تواند نقش موثری در توسعه حجم صادرات استان داشته باشد.

۲هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد حدود ۹۰ درصد مربوط به صنایع کوچک و متوسط است؛ همچنین بیش از ۵۳ هزار تن در واحد‌های صنعتی استان فعالیت می‌کنند.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمود آباد، ثامن الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

انتهای پیام/ح

۵۱۰۰ فرصت شغلی جدید در بخش صنعت قم ایجاد خواهد شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر