کد خبر: ۶۹۷۷۷۱۷
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
کد خبر : ۶۹۷۷۷۱۷

سازمان تنظیم مقررات ارتباطی آمریکا از احتمال اختصاص بودجه‌ای بسیار عظیم برای از بین بردن شبکه‌های ارتباطی هوآوی در آمریکا خبر داد.

ضرورت اختصاص بودجه معادل 1 میلیارد دلاری برای نابودی شبکه ارتباطی هوآوی در آمریکابه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، در ادامه جنگ تجاری-اقتصادی چین و آمریکا و برخورد همه جانبه نهادهای دولتی آمریکا با شرکت هوآوی، سازمان تنظیم مقررات ایالات متحده آمریکا از احتمال اختصاص بودجه‌ای تا ۱ میلیارد دلار برای مقابله با توسعه شبکه 5G و از بین بردن زیرساخت‌‌های شبکه 3G و 4G وابسته به هوآوی در آمریکا خبر داد.


بیشتر بخوانید: ابر رایانه‌های چینی جدیدترین قربانی جنگ تجاری آمریکا با چین


جفری استارک عضو دموکرات سازمات تنظیم مقررات ارتباطی آمریکا گفت: به جز جدیدترین نسل اینترنت (5G) شبکه‌های ارتباطی نسل‌های گذشته(4G و 3G) هوآوی فعال در آمریکا، کشور را به شدت مورد تهدید قرار داده است. ما باید مطمئن شویم هیچ گونه تهدید امنیتی در تجهیزات ارتباط اینترنتی ساخته شده در شرکت هوآوی وجود ندارد. به دلیل قراردادهای گسترده تجاری شرکت‌های آمریکایی با هوآوی اکنون اینترنت بسیاری از مناطق روستایی و حتی شهری آمریکا از طریق فناوری‌های هوآوی تامین می‌گردد. از همین رو کارشناسان ما با بررسی میزان خطر این فناوری‌ها، تجهیزات داخلی را جایگزین شبکه‌های ارتباطی چینی می‌کنند.

هزینه‌های سنگین اجرای سیاست‌های ترامپ بر دوش نهاد‌های دولتی آمریکا

مقامات آمریکا برای همراه کردن هرچه بیشتر افکار عمومی با سیاست‌های خود، تهدید هوآوی را بسیار خطرناک‌تر از آنچه در گذشته اعلام شده دانسته‌اند و آن را تنها محدود به تجهیزات سخت افزاری نمی‌دانند، بلکه نرم‌افزارهای وابسته به این شرکت بزرگ چینی را نیز آلوده کننده شبکه‌‌های ارتباط اینترنتی در آمریکا عنوان کرده‌اند.

ضرورت اختصاص بودجه معادل 1 میلیارد دلاری برای نابودی شبکه ارتباطی هوآوی در آمریکا

اگرچه این گونه رفتار با شرکت هوآوی در میان دستگاه‌های دولتی و سیاست مداران آمریکا مخالفان بسیار زیادی دارد ولی به دلیل اعمال فشار از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور تا کنون سیاست جنگ تجاری با چین ادامه پیدا کرده است. بررسی‌ها حاکی از آن است که در صورت حذف تقریبا کامل تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری هوآوی از شبکه ارتباطی آمریکا به بودجه بیش از ۱ میلیارد دلار نیاز است.

ضرورت اختصاص بودجه معادل 1 میلیارد دلاری برای نابودی شبکه ارتباطی هوآوی در آمریکا

سیاست مداران آمریکایی تاکنون بارها چینی‌ها را به جاسوسی و ایجاد اختلال در نهاد‌های امنیتی و ارتباطی آمریکا از طریق دستگاه‌های هوشمند شرکت هوآوی متهم کرده‌اند. اتهامی که دولت مردان چینی و به ویژه رن ژنگفی مدیر عامل هوآوی آن‌ را از اساس بی پایه دانسته و صرفا جهت مقابله با پیشرفت‌های فناوری چین و هوآوی عنوان کرده است.

انتهای پیام/

هزینه‌های میلیارد دلاری آمریکا برای از بین بردن تجهیزات ارتباطی هوآوی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر